Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

alerģija no govspiena???

mooz

[b]zbriedis[/b] Par rūgušpienu - jā, es pat pati vēl atceros, ka kādreiz mājās gluži labi no veikala piena sanāca gan biezpiens, gan rugušpiens. Piens smaržoja savādāk, bija viendabīgāks, garšīgāks (te neiet runa par "Lāsi", tas vispār ir kaut kas, ko pat nevaru nodefinēt, bet piens tas toč nav). Bet pēdējā laikā ir kaut kas mainījies! Tagad pat daudzus krējuma veidus taisa pulveris+ūdens+augu eļļa - paskatieties sastāvu (piem. Rasa, Limbažu, Baltais)! Protams, ne visiem veidiem (piem. Rasas bifido krējums), ir arī uzņēmumi , kas tā nemaz nedara (piem. Smiltenes, Daugava). Rūgušpiens vairs neveidojas, sanāk kaut kāda smirdīga, negaršīga masa. Streptokoku tagad var dabūt pat jaundzimušie, "tīrīgā" bērnu slimnīcā (kur uzturas arī ne pārāk tīrīgi un veseli vecāki, tāpēc nebrīnos), pie reizes uzreiz salaiž pirmās antibiotikas. Jā protams, mērķis jau nebija sabeigt cilvēku veselību, kas sāka pasteržēt. Nodoms bija pasargāt no kaitīgām baktērijām, bet visi tak zina teicienu - gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. Bet atteikties no pasterizācijas tagad neviens netaisās, jo - peļņas jautājums. Bet katram tak ir brīva izvēle - pirkt vai nepirkt! Protams piena kvalitātei, ja tas ir svaigs ir izsķirošā nozīme - noteikti jāmeklē veselīga, labos, tīros apstākļos turama, dabiski barojama gotiņa. Kā arī tīrīgi saimnieki. Jā grūti. Man pašai vēl nav izdevies. Bet es noteikti centīšos atrast. Bet kamēr neatradīšu, no veikalu piena izvairos. No baktērijām, vīrusiem u.tml. nav jābaidās. Tās tak ir visapkārt! Miljardiem:) Jāmācās ar tām sadzīvot. Bet iespēju robežās, ja tas nevienam nekaitē, sargāties no tām ar nav nekas slikts.

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]

[b]zich[/b] [i]tapēc tiek pārdoti multivitamīni, kur viss no A-Zn, lai gan visiem skaidri zināms, ka Ca klātbūtnē Fe neuzsūcas [/i] Njā, par to ir bieži dzirdēts. Bet, kad paskatās uzturvērtību tabulas, var redzēt, ka visi augļi/dāzeņi/lapas rieksti pēc kārtas satur gan Ca, gan Fe, gan arī visu pārējo dažādās kombinācijās.. Tā ka vai nu es kaut ko nesaprotu, vai arī tas nav tik vienkārši :rolleyes: Skat., piem., http://www.jtcwd.com/vegie/nutrition/facts.html

Organisks (šajā kontekstā) nozīmē "Tāds, kas attiecas uz dzīvās dabas vielām, savienojumiem" (citāts no vārdnīcas). Tātad organiskais kalcijs ir kalcijs, kas ir ietverts dabā sastopamajos savienojumos. Pasterizētā pienā kalcijs vairs neatrodas tādos savienojums un tādā formā, kādā tas ir dabīgā, svaigā pienā. Un tāpēc arī visi sintētiskie vitamīni, visas minerālvielas tabletēs ir mazāk vērtīgas, lai neteiktu kaitīgas, jo, lai gan parastā ķīmiskā formula ir vienāda, pašas vielas nav identiskas (ja ķīmisko formulu attēlotu trīs dimensijās, tad redzētu atšķirību), un šīs sintētiski iegūtās vielas nav ietvertas tajos savienojumos, kādos tās var atrast dabā... un tā kā vielas savstarpēji reaģē, notiek lērums mijiedarbību, kuras cilvēkiem vienkārši nav iespējamas apzināties, tad viss dabiskais vienmēr būs 1000reiz labāks par sintētisko. Piedodiet par prasto valodu...gudri cilvēki man ir skaidrojuši un gudrus rakstus esmu lasījis, bet paša galvā tā gudrība neturas, spēju atkārtot tikai ļoti vispārīgi. :)))

[b]maikls[/b] [i]lai gan parastā ķīmiskā formula ir vienāda, pašas vielas nav identiskas (ja ķīmisko formulu attēlotu trīs dimensijās, tad redzētu atšķirību)[/i] Nu, šitai lietai es gan gribētu linku redzēt:idea:

[b]zbriedis[/b] ai nu mūsos vispār notiek tādi ķīmiskie procesi, ko mums laikam nekad neuzzināt un nesaprast, jo galu galā, lai cik pareizi ēd (cik nu var runāt par pareizu ēdienkarti, ja pareizu ēdienkaršu teorijas ir n-tās), katram tak ir savas īpatnības - vienam slikti uzsūcas tas, citam kas cits, pilnīgi vienādi barojot kādu cilvēku grupu tāpat viens būs veselīgāks, cits nīkulīgāks. tad nu laikam atliek meklēt sev piemērotāko, pieņemamāko

[i]vienādi barojot kādu cilvēku grupu tāpat viens būs veselīgāks, cits nīkulīgāks[/i] Jā, jā, es arī apmēram tāpat domāju, neesmu jau baigā kaut kādu noteiktu diētu aizstāve, bet kas attiecas uz [i]mums laikam nekad neuzzināt un nesaprast[/i], tad tas mani neattur no izzināšanas procesa :D Man liekas, tieši tas mani interesē stipri vairāk par to praktisko, varu apēst pilnīgi jebko, kas pagadās, ja pagadījusies interesanta viela, ko studēt:D [i]Organisks (šajā kontekstā) nozīmē "Tāds, kas attiecas uz dzīvās dabas vielām, savienojumiem" (citāts no vārdnīcas). Tātad organiskais kalcijs ir kalcijs, kas ir ietverts dabā sastopamajos savienojumos.[/i] Pastāv arī "nedzīvā daba" btw;)

zbriedi, apskaties kaut vai šo attēlu: http://www.buyxanaxonline.org/i/Alprazolam-chemical-formula.jpg Parastā formula šai vielai ir C[sub]17[/sub]H[sub]13[/sub]CIN[sub]4[/sub] Iedomājies, kādas vien nav variācijas, kā šie atomi var izvietoties. Laboratorijā radītajai vielai atomu izvietojums visdrīzāk nav tāds pats, kā šai vielai dabā (runa nav par vielām ar mazu atomu skaitu). Atomu skaits būs vienāds, bet to atrašanās vieta un atomiskās saites var atšķirties. Organiskais kalcijs tātad ir kalcijs, kas atrodas dzīvajā dabā atrodamajos savienojumos.

[b]zbriedis[/b] [i]mums laikam nekad neuzzināt un nesaprast, tad tas mani neattur no izzināšanas procesa [/i] nu tas jau pats par sevi saprotams, es parasti skeptiski skatos uz tādiem viennozīmīgiem apgalvojumiem un savā ziņā var ieiet azartā meklējot pretargumetus tādiem viedokļiem. ja tik laika būtu vairāk.

[b]maikls[/b] Minētā viela (kas visticamāk dabā nav sastopama), protams, ļauj fantāzijai riktīgi izplosīties. Bet nu, tā kā mēs šeit esam bērnu dārza līmenī, varbūt varētu sākt ar ko vienkāršāku. Piem., iedomāsimies ūdens molekulu. Vai varētu tad kādus piemērus, kur attēlotas "organiskas" un "neorganiskas" ūdens molekulas? Vai, piem., to pašu kalcija karbonāta molekulu.. Kāda precīzi ir tā izšķirošā atšķirība. Un kā tad tur īsti ir ar tām variācijām - tad viņas ir 2 (organiskais un neorganiskais variants) vai vairāk?

[b]zbriedis[/b] par ūdeni - pat mana vecmamma teica, ka vārīts ūdens ir miris ūdens. un, ja puķes laista ar vārītu ūdeni, tās sāk nīkuļot.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6725120