Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

alerģija no govspiena???

mooz

[b]zich[/b] Mēs te jaucam kopā vairākas lietas. Vai tas krāna ūdens pirms vārīšanas bija dzīvs ūdens? Precīzi kas tas ir, kas atšķir dzīvu ūd. no nedzīva. Puķes drošvien no plika ūdens nepārtiek, varbūt zudībā iet kādas minerālvielas vai sazin-kas.. Bet šajā gad. jau runa arī nav par vārīšanu-nevārīšanu. Pagaidām mūs interesē, kas atšķir 2 nevārītas vienas vielas versijas (tipa izomērus, vai ko nu M. ar to bija domājis), no kurām viena ir "organiska", bet otra ne.


[b]zbriedis[/b] Esmu mācīta ķīmiķe. :) Varu teikt, ka maiklam taisnība - par to, ka telpiskais izvietojums molekulām var atšķirties, par to mums mācīja daudz un dikti (tie saucās izomēri), arī, cik liela nozīme telpiskajam izvietojumam ir ārstniecības vielu sintēzē. Piemērs: [u]http://www.liis.lv/chem/44olimp/Image4.gif[/u] [u] http://www.elmhurst.edu/~chm/vchembook/200molecgeom.html[/u] [u] Varu ieteikt atšķirt vidusskolas ķīmijas mācību grāmatu un pašķirstīt, ja ir vēlme palasīt ko vairāk, var pameklēt internetā vai Zvaigznē nopirkt nopietnāku organiskās ķīmijas grāmatu. Par organisko kalciju - neesmu speciāliste pārtikas ķīmijā, bet iespējams ar to domāts, ka kalcijs ir iesaistīts kompleksā ar organisku matricu... Kaut kā līdzīgi šim (tas pats ar dzelzi, kas vienā veidā uzsūcas, otrā nē): http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB:%D0%A5%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%8F [s][Papildināts: 11:01:2008 12:22:24][/s] pēdējai saitei labajā sānā ir izvēlne neorganiskā ķīmija, tālājk rakstā, kas atvērsies pie neorganiskās ķīmijas zem sadaļas Сложные вещества jāuzspiež uz Соли,zem Типы солей uzklikšķina Комплексные соли . saite bija pārāk gara, lai varētu ievietot, atvainojiet. Un vēl - parasti pieņem, ka karbonāti nepieder pie organiskās, bet neorganiskās ķīmijas. [s][Papildināts: 11:01:2008 12:23:56][/s] un vēl ir tāda lieta, kā metālorganiskie savienojumi, kā arī organisko skābju metālu sāļi. [s][Papildināts: 11:01:2008 12:25:48][/s] un vēl - jau skolā māca, ka olbaltumvielām augstā temperatūrā notiek destrukcija, tas arī ir tas, kas vārītā pienā atšķiras no svaiga


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_1505.gif[/img]
Nu lūk, tieši tādi cilvēki mums te vajadzīgi :) To, ka ir tādi izomēri, es jau pirmīt paspēju vikipēdijā izlasīt:D Tas, kas man Maikla sacītajā liekas kaut kā nu ļoti aizdomīgi ir tie teksti par to, ka viena un tā pati viela var būt "organiska" vai "ne-orgainiska", atkarībā no atomu izvietojuma. Turklāt galīgi baltiem diegiem šūta te ir tā izpratne par "organ/"/"neorgan". Zināms tikai, ka te runa ir par kaut ko citu, ne par parasto ķīm. izpratni, kas ir "organisks", kas "neorganisks". Šitas teikums - [i]iespējams ar to domāts, ka kalcijs ir iesaistīts kompleksā ar organisku matricu[/i], šķiet, ienes kādu jaunu vēsmu mūsu diskusijā. Kaut man nav ne jausmas, ko precīzi tas viss nozīmē. Un man ir aizdomas, ka ar [i]vidusskolas ķīmijas mācību grāmatu [/i] būs par maz. [i]jau skolā māca, ka olbaltumvielām augstā temperatūrā notiek destrukcija, tas arī ir tas, kas vārītā pienā atšķiras no svaiga[/i] Jā, bet tad sanāk, ka no vārītām lietām vispār nevar uzņemt olbaltumu, vai kā? Tā ir viena lieta, ka vārītais varētu būt mazāk vērtīgs, ka tur kaut kas pazūd, ka tur var parādīties kaut kas toksisks, bet būtu smieklīgi apgalvot, ka vārītais vispār nesniedz barības vielas. Ja jau termiski apstrādātais vispār nevarētu uzsūkties, tad taču lielākā daļa cilvēku vienk. nevarētu izaugt un dzīvot. Bet izaug taču ka nemetās, turklāt ir sastopami gan cilvēki ar labiem zobiem, kas salātus lieto tikai hamburgera sastāvā un augļ'n'dārzeņēdājas dāmītes, kam zobi bojājas ka prieks..

Vel ir tads prieksmets ka biokimija...Dazadas olbaltumvielas denaturejas pie dazadam temperaturam.. Ta nu isti nav, ka varita piena un cepta gala olbaltumvielas ir pilnigi denaturetas un uzturvertibu zaudejusas. Jautajums par temu govs piena olbaltumvielu nepanesiba - kadi kazas siera produkti tiek gatavoti, pienu termiski apstradajot?


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
6725120