Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Provokācija: Zīdainis un veģetārs uzturs

dadzz

[b]dadzz[/b] Mani abi jaunieši gaļu un zivis nav dabūjuši - kā grūtniece neatsāku ēst un pēcāk vislaik atliku, ja nu analīzes rādītu pazeminātu hemoglobīnu, bet tā i iemesls neatradās. Ēd visa veida dārzeņus (un soju), medu, pienu, olas. Nekādu alerģiju nav, aug veseli, darbīgi un priecīgi. Jāatzīst, ka abi ir diezgan tievi. Tā kā mēs abi ar vīru arī esam gana sīki un slaidi, nezinu, vai tas ir uztura, vai iedzimtības dēļ. Dr sākumā ieteica, ieteica gaļu, bažījās par gaļas nedošanu, bet pārstāja, kad redzēja, ka aug veseli. Vai arī aizmirsa par mūsu anomāliju. Pasaulē ir civilizācijas, kas principā lieto veģetāru uzturu, pat ekstrēmāk veģetāru, nekā mūsu ģimene, kādēļ lai mēs būtu sliktāki? Pamatīgi izrakos par uztura sabalansēšanu, vēroju bērnus... tā dzīvojam.

http://www.youtube.com/watch?v=_kzxy1E7mdA&mode=related&search=

Par to nomērdēto zīdaini: cik es sapratu, tas bij tīrs sojas piens, nevis piena maisījums uz sojas piena bāzes; gan jau dullie vegāni kādai maisījuma sastāvdaļai arī piekasījās. un ir iespēja, ka tās sojas olbv. vienkārši organismam nederēja un tika izskalotas, tāpat arī ābolu sula. bet kāpēc te daži bļauj par neauglīgu diskusiju rosināšanu? es gribēju argumentētu pieredzi, ne plūkšanos cāliskā garā :gigi: Paldies tām, kas saprata!

[b]Aiza[/b] [i] Es gan neatceros, kur lasīju, bet zinātnieki kaut kur amerikā esot pētījuši bērniņus, kas veģetāriešu stilā baroti no dzimšanas, tad viņiem esot problēmas ar redzi lielākā vecumā(tiesa nezinu cik ļoti veģetāru uzturu ievērojot). [/i] īsti nesaprotu? vai tad no dzimšanas bērnus nebaro ar krūti? vai tas ir veģetārs uzturs vai kā? lai cik dīvaini tas arī nebūtu, manās asinīs visaugstākais hemoglobīna līmenis bija tad, kad es biju veģetāriete [s][Papildināts: 29:06:2007 22:12:54][/s] o, izlasīju par to nomērdēto bērnu :rolleyes: idioti tak sastopami visur, vienalgam, gaļēdēji, veģetārieši, vai vegāni

[b]Alija[/b] iespējams - viņi nedeva maisījumu, bet parasto sojas pienu, kurš iespējams nesatur pilnīgi visas zīdainim nepieciešamās uzturvielas.

ex Chaumalinja

[b]Aiza[/b] Ņem vērā to, ka lielākajā daļā ārzemju informācijas par veģetāriešiem parasti sauc tos, kas pie mums ir vegāni un tiem tiešām ir lielas iespējas nesavākt visu vajadzīgo. [s][Papildināts: 29:06:2007 23:06:02][/s] [b]dadzz[/b] Ja interesē kas sīkāk, dod ziņu. Mums te zemāk pie veģetārā uztura arī par bērniem pļāpas notiek, tagad pieklusums. Ak, jā, pirms 3 gadiem, kad tepat Cālī uzdrošinājos ko pajautāt par bērnu veģetāru barošanu... vārdiski nomētāja ar akmeņiem. :( Tagad tolerance ir neizsakāmi lielāka, laikam pieraduši, ka visādi dīvaiņi dzīvo.

http://www.youtube.com/watch?v=_kzxy1E7mdA&mode=related&search=
[b]dadzz[/b] es ar savu bērnu ārsti vispār par šiem jautājumiem nediskutēju - māju ar galvu visam ko saka un ir ok. Ierindas gimenes ārstam vnk nav laika un intereses šādus jautājumus pētīt, tāpēc ir bezcers gaidīt normālu attieksmi. Manas dvīnes piedzima precīzi vienādā svarā un augumā (lai gan ir divu olšūnu dvīņi). Pašlaik, gada un četru mēnešu vecumā viņas ievērojami atšķiras - viena ir garāka un smagāka, otra mazāka un vieglāka. Joprojām baroju ar krūti - 1x agri no rīta, 1x vakarā pirms gulētiešānas. (un reizēm naktī, ja pamostas). Arī ēšanas gaume viņām ir dažāda - par soju runājot, vienai ļooooti garšo alpro soy jogurti, kad ierauga tad kliedz ka viņai to vajag, bet otra uz viņiem paskatoties viebjas un saka `vēēēē` :gigi: No dzīvnieku valsts produktiem dodu viņām svaigus (jēlus) paipalu olu dzeltenumus sajauktus ar banānu, un mana mamma, pie kuras mēs šobrīd dzīvojam pa retam pa kluso mēdz iemānīt kādu vistas, vai teļa gaļas gabaliņu ja atstāju bērnus viņas pieskatīšanā (un noteikti svēti tic, ka tieši tas viņas paglābj no bada nāves). govs piena produktus viņas nav ēdušas - un tam ir savs rezultāts, ne reizi nav slimojušas ar saaukstēšanās slimībām vai iesnām, ausu infekcijām, vidusauss iekaisumu. Līdz gada vecumam vispār neslimoja, neilgi pēc gada abas dabūja rota vīrusu, gada un trīs mēnešu vecumā - stomatītu. Tā arī ir visa slimības vēsture. Ārsta pārbaudēs viss ir ok (acis, zobi, analīzes). Es nedomāju viņām kaut ko aizliegt vai uzspiest - ja prasīs gaļu, tad neliegšu. Kā vienīgo pārliecināšanas līdzekli atzīstu informāciju un labu piemēru ;) [s][Papildināts: 01:07:2007 13:56:19][/s] ja kādam patiešām interesē badā mērdēšanas (ne)iespējamība, tad te izvērsts raksts par konkrēto tēmu http://www.vegfamily.com/dietician/0707b.htm

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12
mans meitēns pats ļoti reti ēd gaļu - ja negrib, nespiežu. pati labāk zinās, ko viņas organismam vajag. ;)

Murrrkšķis
man arī liekas, ka diskusija diezgan lieka. indieši ( nu vismaz tie, ko pazīstu) neēd gaļu paaudžu paaudzēs. nu un ļoti forši un veselīgi cilvēki. viņi gan ēd piena produktus, bet neēd olas.

[b]summer rain[/b] [i]govs piena produktus viņas nav ēdušas - un tam ir savs rezultāts, ne reizi nav slimojušas ar saaukstēšanās slimībām vai iesnām, ausu infekcijām, vidusauss iekaisumu. [/i] Mans puiks ar kopš dzimšanas piena produktus nav redzējis 2 gadus, jo kad baroju vēl tikai ar krūti uzrādīja piena alerģiju (neskatoties uz to, ka pati arī tos lietoju ļoti reti). BET mans bērns ir slimojis ar iesnām, klepu un vīrusiem. Un esmu arī nedaudz raw-food fane, mans bērns gan ir daudz lielāks svaigēdājs (mana iniciatīva) nekā es. Nez, kāpēc mums šīs elpceļu problēmas tomēr pastāv? Varbūt mēs kaut kur kaut ko tomēr daram nepareizi? Ēd viņš man +/- veselīgi, nu vismaz ļoti cenšos tā barot.:rolleyes:

[b]Balo Bashi[/b] [i]Nez, kāpēc mums šīs elpceļu problēmas tomēr pastāv [/i] laikam nav divu cilvēku uz pasaules, kas jēdzienu "veselīgi ēst" izprastu vienādi :gigi: bet, ja interesējies par svaigēšanu, nāc svaigēdāju lapā. Plus vēl pačeko arī ārzemju svaigēdāju lapas, par elpceļu problēmām pajautā svaigēdāju forumos www.raefoodtalk.com (ir tieši sadaļa par bērniem), www.syroedenie.com (info tur sen nav atjaunota, bet forums aktīvs), www.vegsource.com (forums raw&sports un vienkārši raw food). Vēl mani iedvesmo raw-food ģimene www.thegardendiet.com Iemesls jau var būt 101 - piemēram, vai bērns pietiekoši daudz dzer ūdeni? vai uzturā - lai cik "zaļš" tas arī būtu - ir/nav daudz sintētisko piedevu, konservantu, biezinātāju, dzidrinātāju blaaa blaa blaaa, kā ir ar sadzīves ķīmiju. utt. Izklausās jau stipri banāls jautājums - bet varbūt var palīdzēt homeopātija?

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7241979