Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Provokācija: Zīdainis un veģetārs uzturs

dadzz

Es tomēr uzskatu, ka bērns izaugs un pats izlems būt veģetārietis vai nē.

Kāds bērns kādā diskusijā par šo jautājumu uzrakstīja, lūk, ko: vecāki bērnam loģiski dod to,ko paši uzskata par labāko.savādāk jau vajadzētu bērnam piedāvāt arī narkotikas,alkoholu un cigaretes,uzskatot,ka to nedošanu var interpretēt kā uzspiešanu. mani vecāki man deva gaļu.viņi uzskatīja,ka tā ir laba.taču es izaugu un pieņēmu lēmumu pati.un gribot negribot-maniem vecākiem nācās to atbalstīt. tieši tāpat būs ar maniem bērniem.es zinu,kāda ir sajūta,ja tev kaut ko spiež ēst vai kko aizliedz.es gaļu bērniem nedošu un savus uzskatus izskaidrošu.ja vēlāk viņš pieņems lēmumu gaļu ēst-tik uz priekšu.man nāksis to akceptēt. savukārt,ja vīrs ēdīs gaļu un uzstās,lai bērns arī ēd,tad būs grūtāk.bet pazīstot sevi,diezin vai spēšu sadzīvot ar vīrieti,kurš nesapratīs manus uzskatus un audzināšanas metodes. ...gribēju jums teikt -bērni ir prātīgāki,kā jūs domājat.vai nu instinktīvi,vai ar prātu,bet bērns izvēlēsies to,kas būs viņam labākais.

susums
[b]maikls[/b] preciizi manas domas un argumenti tiem, kas saka, ka kristiis, dos galju.........nevis savas paarlieciibas deelj, bet taapeec, ka vairums taa dara! [i]savādāk jau vajadzētu bērnam piedāvāt arī narkotikas,alkoholu un cigaretes[/i] Man shkjiet apsoluuti nelogjisksi pasham neeeest galju, kolu utt, bet beernam piedaavaat! OK, nerauju aaraa no rokas kotleti, ko ome devusi, bet pati nepeerku, negatavoju un nepiedaavaaju! Mees tachu saviem beerniem veelam to labaako un katrs peec savas saprashanas - musulmanis tach saveejos kaa musulmanjus audzina, nevis kaa budistus, kas, ja gribees varees par musulmanjiem kljuut.......................

hinduistu vai budistu Cālī droši vien vairums rakstītu [i]Es tomēr uzskatu, ka bērns izaugs un pats izlems[/i] ēst gaļu vai nē :gigi:

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12

[b]maikls[/b] [s]Tu esi Viņš vai Viņa? [/s]:spy: [i]vecāki bērnam loģiski dod to,ko paši uzskata par labāko. [/i] Un nedod to, ko paši uzskata par nevajadzīgu. [b]hiza[/b] [i]Es tomēr uzskatu, ka bērns izaugs un pats izlems būt veģetārietis vai nē. [/i] Tāpēc viņam noteikti ir jāpamēģina VISS, kas reāli nav iespējams, jo ar savu muzikālo gaumi Tu viņu ierobežo, tāpat kā ar savu darba grafiku, interesēm, draugiem, dzīvesvietu, citiem bērniem un mājdzīvniekiem. Drausmīgi, vai ne?

[b]Ha[/b]ļa[b]va[/b]
Es taču uzrakstīju, ka to teica kāds bērns citā diskusijā. Mans vienīgais teikums iepriekšējā komentārā bija pirmais.

[b]maikls[/b] Ups, atvainojos, pārpratu. Bet man tā bieži mēdz gadīties jau sen. :)

[b]Ha[/b]ļa[b]va[/b]
Turpinot šo tēmu - bērns vēlāk pats izvēlēsies ko ēst... Man gan ir pieredze, ka cilvēki (pieauguši), kas kādu krietnu laiku (gadus) nav ēduši gaļu, to vairs nespēj ēst, un ja kaut kur tomēr netīšam sanāk (kādā sabiedriskā ēstuvē kļūdas pēc), tad ir slikta dūša u.c. Tas var nozīmēt, ka ja bērns nekad nav dabūjis gaļu, viņs to vairs nespēs ēst arī ja gribēs... Kā šajā brīdī ar to izvēles brīvību paliek? Un vēl, ja mums ģimenē neviens nelieto gaļu, tā mājās netiek ienesta vispār, t.i. nav piedāvājumā. Kurā brīdī bērns var izvēlēties ēst gaļu, ja tas vispār nekad nav?

[i] ja bērns nekad nav dabūjis gaļu, viņs to vairs nespēs ēst arī ja gribēs[/i] ja organismam gaļa būs nepieciešama - ne tikai varēs, bet pats tieksies pēc tās. pie visādām indēm pierod - pirmā cigarete arī rada sliktu dūšu, bet ui, kā pēc tam ļaudis kūpina. [i] Kurā brīdī bērns var izvēlēties ēst gaļu, ja tas vispār nekad nav?[/i] ja vien ģimene nedzīvo absolūtā izolācija kādā alā mūžamežā, tad sabiedrisku pasākumu, radu&draugu ciemošanās un ciemos iešana, bērnudārzs, skola un tml ir pietiekami vispusīgas iespējas gaļu pamēģināt. Pat ja vecāki ētisku apsvērumu dēļ gaļu mājās negatavo, ir pietiekami daudz iespēju nopirkt jau visu gatavu, pusgatavu. ir jau baigie ekstremāļi, kas bērnus tur stikla būrī, bet manuprāt, lielākā daļa veģetāriešu ir toleranti pret atšķirīgiem ēšanas paradumiem un savus ģimenes locekļus neapspiež ;)

Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt. 1.Kor.6:12

[b]summer rain[/b] Reiz minēji, ka domā savām metiņām 1x nedēļā piedāvāt zivi un 1x gaļu un tad skatīties, vai ir veģetārietes vai nē :) - kā Tev gāja ar šo domu? Man puiks, arī gandrīz pusotrgadnieks - vienā ciemošanās reizē pie draugiem uz galda (starp dažādām citām lietām, arī tādām kas viņam briesmīgi garšo, dažādām nepazīstamām kas varētu būt interesantas utt. utt.) ieraudzīja bļodiņu ar gaļu un kļuva vnk traks, brēca kā sajucis!! Nu, iedevu viņam vienu gabaliņu, un šams zelēja tā ka siekalas šķīda, it kā mēnesi pie pilnīga bada būtu bijis :eek: Ta nu kopš tās reizes secināju, ka man gaļēdājs trāpījies, un viņam pārs reizes nedēļā uztaisu kādu gaļēdienu, un tas vienmēr tiek kaislīgi patērēts līdz pēdējai drupačai. :)

celebrate diversity!
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7241979