Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

dzīvokļa kredīts

so...so

[b] Prikala [/b] es nerunāju par to, kā ietaupīt 50 santīmus, izvēloties ikmēneša maksājumu maksājumu veikt vienā vai otrā bankā. būtiskais ir, vai ilgtermiņā, tu nesamaksāsi vairāk uz kursa svārstībām OK, paskaidrošu. Viss hipotētisks un vienkāršots, lai saprastu mehānismu. Kredīts: Ls 10000. Jāatmaksā termiņa beigās, attiecīgi maksājam tikai %. Termiņš 12 mēneši. Likme (fiksēta): 12%. Tātad ikmēneša maksājums Ls 100 Davai sākot no 7. mēneša sākuma nomainam uz CHF? davai! LVL/CHF = 0.50 valūtas maiņas brīdī; % likme 6% (fiksēta). Kūl. Banka paņem 0.5% par valūtas maiņu un visādām 'raizēm', kas viņiem jāpiedzīvo dēļ šāda gājiena. Tātad - 0.5% x 24000 = 120 CHF. ne tik kūl. neiedziļinoties naudas laika vērtības niansēs un kā to ņemt vērā aprēķinos - katru mēnesi līdz termiņa beigām faktiski tu maksāsi par 10 Ls (120CHF x 0.5 (kurss) / 6 mēneši - atlikušais maksāšanas periods) vairāk dēļ šīs valūtas maiņas. BET, protams, samazinājums būs dēļ % likmes samazināšanās. 6% X 24000 / 6 mēneši = CHF 120 (Ls 60) mēnesī, ņemot vērā sākotnējo CHF kursu) Starprezultāts: 60 + 10 < 100. Pagaidām baigi labi. Pienāk 7. mēnesis, eajm uz banku maksāt 70 Ls, bet izrādās, ka CHF kurss pacēlies (CHF kļuvis vērtīgāks) līdz 0.6 Ls par 1 CHF Tas nozīmē, ka tavs ikmēneša maksājums palielinās par cik latiem? CHF 24000 x 6% / 12 (mēneši) = mēneša maksājums CHF x kurss = Ls 72. Tātad par 2 latiem. baigi maz? piekrītu, BET tagad pārdomām pāris mainīgo lielumu, kas netika iekļauti piemērā: - valūtas kursa svārstības īsā laika periodā par 20% (no 0.5 uz 0.6), ir ekstrēmas, bet iespējamas - valūtas kursa svārstības tiešā veidā atkarīgas no % likmes, ko nosaka Šveices centrālā banka. Ja tās celsies, tad celsies arī CHF vērtība un būs jāmaksā vairāk latu - piemērs ietver aprēķinu periodu, kas ir 1 gads, bet nu hipo kredīti, protams ir nedaudz ilgāk jāmaksā (vidējam latvietim), kas nozīmē, ka jāsaskaita visi 'ikmēneša' Ls 2, kas veidojas kā pieaigums dēļ valūtas kursa svārstībām - fiksēta CHF likme, protams, ir ok, bet īsti neesmu pārliecināts, ka būs daudzas bankas, kas būs gatavas iedot šādu kredītu, tāpēc jāņem vērā, ka tiklīdz Šveices centrālā banka pacels CHF % likmes, tā tu dabūsi DUBULTO bonusu - kredīta maksājums pieaugs ne tikai dēļ kursa pieauguma, bet arī dēļ pašas procentu likmes pieauguma, jo bāzes likme taču arī pieauga... nu, tas tā, īsumā, no absolūta mikro un makro ekonomikas diletanta viedokļa. tad, kad ejiet runāt ar 'speciālistiem' uz banku, pajautājiet viņiem, kādas ir prognozes attiecībā uz attiecīgās valūtas valsts centrālās bankas likmēm 5-10 gadu griezumā. tad arī redzēsiet, kādi 'speciālisti' tajās bankās sēž. :) ko es ar to visu gribēju teikt - ja maniet maksājumu valūtu no latiem uz valūtu X, tad vienmēr līdzi vilksies risks, ka kādā brīdī var sanākt maksāt vairāk X apstākļu dēļ. un tad tikai nevajag vainot banku, prezidentu, skapī dzīvojošo kodi - tā vienkārši var notikt. tā pat kā LVL likmes mainījās un jūs tagad maksājiet vairāk nekā agrāk. ja grib dzīvot bez šādiem uztraukumiem, jāiet klosterī. :gigi: [s][Papildināts: 04:07:2007 16:06:15][/s] ej tu nost, cik garš sanāca... :rolleyes:

[b]spd[/b] es tikai izteicu savas domas, taapeec jau nav :mad:

Nu redz, es no savas bankas saņēmu vēstulīti, kurā atrunāts, ka sakarā ar RIGIBOR celšanos, banka piedāvā visādus variantus - gan pāriet uz citu valūtu, gan fiksēto maksājumu u.c. Tagad nesaprotu - vai banka tiešām vēlas klientus "pasargāt" no ikmēneša maksājuma straujas palielināšanās vai vienkārši uz šitā visa rēķina vēlas papildus nopelnīt:)

[b] Prikala [/b] pag, pag, es jau arī nevienam neko :nono: es vienkārši izvērsti centos paskaidrot valūtas maiņas problemātiku :D [s][Papildināts: 04:07:2007 17:13:04][/s] [b] so...so [/b] 1. labs PR gājiens no bankas, jo viņi tevi informē 2. ja jaunais maksājums, iespējams, pārsniedz maksimālo kredīta maksājumu summu pret tavu algu, viņi ir ieinteresēti, ka tu atdod viņiem naudu, nevis maksā vairāk X mēnešus lielos procentus un pēc tam nobankrotē. 3. no tava viedokļa tev ir jāiemācās skatīties uz šādām lietām nevis 'cik daudz banka nopelnīs' bet gan 'cik daudz es ietaupīšu'. ja redzi, ka Banka atklāti tev cenšas nodīrāt 9 ādas, tad tā arī vajag savam konsultantam pateikt. bet nu man liekas, ka tie laiki jau ir garām. protams, izņēmumi būs vienmēr. tātad, ņemt tik kalkulatoru rokās (iesaku Excel tabulu) un sāc skaitīt. :ok:

[i]labs PR gājiens no bankas, jo viņi tevi informē[/i]- par to es nešaubos! (ja tas ir tikai PR ) [i]ja jaunais maksājums, iespējams, pārsniedz maksimālo kredīta maksājumu summu pret tavu algu[/i] jaunais maksājums ir nepilni 20% pret manu algu (kaut kur 17-18% sanāk). [i]no tava viedokļa tev ir jāiemācās skatīties uz šādām lietām nevis 'cik daudz banka nopelnīs' bet gan 'cik daudz es ietaupīšu'. ja redzi, ka Banka atklāti tev cenšas nodīrāt 9 ādas, tad tā arī vajag savam konsultantam pateikt. bet nu man liekas, ka tie laiki jau ir garām. protams, izņēmumi būs vienmēr.[/i] - kad pirms 3 gadiem kārtoju kredītu bankā, man iedeva tādus %, ka manam māklerim mati stāvus cēlās :) nu neko, nākamajā dienā es viņu paņēmu līdz pie savas kredītspeciālistes. Tā teikt, viņš ar viņu "pa dušam" parunāja :D Otrā dienā mani informēja, ka kredīta % ir krietni zemāki ;) Tāpēc arī mani māc šaubas par to - vai tas ir tikai bankas labs PR vai tomēr zemteksts ir daudz savādāks.....

Nu mēs no LVL uz EUR pārgājām dēļ RIGIBORA pirms likmes maiņas (tagad būs fiksētā % likme uz 2 gadiem) un finālā mēneša maksājums sanāca pat mazāks nekā bija ar visu konvertāciju. CHF ir risks, bet manuprāt tā ir viena no drošākajām valūtām un Šveicei ir ļoti stabila ekonomika un labi attīstīts banku bizness, kas to risku pašu par sevi padara mazāku, bez tam līdz šim kursa svārstības ir ļoti nelielas salīdzinot kaut vai ar dolāru. Protams ja sāksies masveida kredītņemšana CHF tad gan nevar zināt kas ar % notiks. Es jau ar gribēju vīru pierunāt uz CHF, bet viņš neparakstījās, taču tad ikmēneša maksājumi tad būtu būtiski samazinājušies. Piemēram Jēnai gan nekad neuzticētos, jo tai kurss brīžiem ir kā piedzēries. Bet tas nu ir tīri mans subjektīvais viedoklis.

[b] so...so[/b] [i]Tāpēc arī mani māc šaubas par to - vai tas ir tikai bankas labs PR vai tomēr zemteksts ir daudz savādāks..... [/i] bankai, kā jebkuram uzņēmumam, primārais ir nopelnīt. pelnīt var dažādi - 'sociāli atbildīgi', 'dīrāt 9 ādas' utt utjp. nav ko ieciklēties uz iemesliem - galvenais ir pārliecināties, ka likmes, ko te piedāvā ir 'normālas'. un to taču ir diezgan vienkārši izdarīt - pajautājot draugiem, paziņām, cik šamie atpoga bankai :)

Mums ir EUR krediits ar fixeetu likmi. Katrus 3 meeneshus likme mainaas...Arii aug. Kopsh septembra meenesha (apmeeram ar 3 izmainjaam procentos) muusu maksaajums pieaudzis par 70 Ls

[s]http://www.simonthescribe.co.uk/rowan1.jpg http://www.lva.gov.lv/daba/lat/images/ba_starkis.gif http://www.youtube.com/watch?v=nH9kgXwlq1o[/s] Ir labi noliekties pār mazu gultas vietu, Kur lielās dzīves sākums klusi dus...
sau
[b]Griezite[/b] [i]Mums ir EUR krediits ar fixeetu likmi. Katrus 3 meeneshus likme mainaas...[/i] Tā nav fiksēta likme, bet gan mainīga likme ar 3 menešu EURIBOR-u

[img]http://fool.exler.ru/sm/web.gif[/img]

[b]Griezite[/b] Tu gribi teikt, ka mēneša maksājums pieaudzis par Ls 70, salīdzinot ar pagājušā gada septembra maksājumu?:confused:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7276721