Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

dzīvokļa kredīts

so...so

sau
[b]luize[/b] Cik Tev Nordea noplēsa par izmaiņām aizdevuma līgumā?:rolleyes:


[img]http://fool.exler.ru/sm/web.gif[/img]

Labdien! Steidzu atbildēt. Hansabankas kredītspeciālisti piedāvā mainīt kredīta valūtu no latiem uz eiro, tad likme kļūs ievērojami mazāka. Piemēram, Rigibor 3 mēnešu 10.07.2007 ir 6.86%, bet Euribor 3 mēnešu ir 4.19%. Tomēr paredzēt likmju izmaiņas ir grūti. Lai pasargātu sevi no likmju svārstībām, var izvēlēties kredītu ar fiksētu likmi, tad uz pieciem gadiem likme būs fiksēta. Hansabankā kredītam eiro valūtā vidējā fiksētā likme ir sākot no 4.9%. Ja ir kādi papildus jautājumi, droši uzdodiet.

sau
[i]Hansabankas kredītspeciālisti piedāvā mainīt kredīta valūtu no latiem uz eiro, tad likme kļūs ievērojami mazāka. Piemēram, Rigibor 3 mēnešu 10.07.2007 ir 6.86%, bet Euribor 3 mēnešu ir 4.19%. Tomēr paredzēt likmju izmaiņas ir grūti. [/i] Ir jau labi ar EURIBORU, bet ko Banka saka par hipotētisko LVL devalvāciju un tās ietekmi un EUR kredītņēmēju makiem? Esmu dzirdējusi, ka teši HB finašu analītiķi zīmē visdrūmākās LVL perspektīvas


[img]http://fool.exler.ru/sm/web.gif[/img]
[b]Hansabanka[/b] Man ir jautājums par kredīta grafika metodēm- kāpēc ar anuitātes metodi sanāk krietni vairāk kopā samaksāt procentos nekā, ja ir otra grafika metode (precīzi neatceros nosaukumu, bet iespējams, ka proporcionālā vai nolietojuma metode)?


[i]Tomēr paredzēt likmju izmaiņas ir grūti. [/i] Nu par to paredzēšanu var nedaudz padiskutēt - tas, ko cilvēki neredz un ir pieejams bankām ir 1,2,3 gadu utt lidz pat kadiem 30, ja nemaldos, likmes (SWAP). Tur jau tīri labi var redzēt, ko finanšu tirgus domā par tām vai citām likmēm. Varbūt Hansabanka var iemest šā brīža 1,3,5 (tālāk, manuprāt, bezjēdzīgi) SWAP likmes? OK, latiem nekā tāda nav, bet EUR, USD un citām 'cietajām' valūtām ir reālas tirgus likmes. Cita lieta, ka, skatoties uz šīm likmēm, jāatceras, ka tās ir tirgus dalībnieku domas par likmēm nākotnē, balstoties uz info, kas pieejama šodien. Tātad, ja kāds izdomās pakarot ar Irānu u.tml. tad likmes visdrīzāk dabūs trūkties.

[b]sau[/b] [i]Ir jau labi ar EURIBORU, bet ko Banka saka par hipotētisko LVL devalvāciju un tās ietekmi un EUR kredītņēmēju makiem?[/i] Tu domā, ka kāds bankas analītiķis kaut ko publiski teiks par hipotētisko lata devalvāciju :D Redzējām jau, kāda histērija sākās pavasarī, kad tika palaista pīle par devalvāciju! Tomēr domāju, ka visai reāla ir ls/eur svārstību koridora paplašināšana uz ECB atļautajiem 15%. Un tad daudziem eur kredītu ņēmējiem būs kaput. Un, ja vēl pazaveras, cik glīti eur pēdējās dienās iet augšā attiecībā pret usd, tad nu šis scenārijs kļūst arvien ticamāks. [s][Papildināts: 12:07:2007 10:13:18][/s] [b]spd[/b] FX kursus vispār paredz pēc tehniskās un fundamentālās analīzes.

[i]Rigibor 3 mēnešu 10.07.2007 ir 6.86%, bet Euribor 3 mēnešu ir 4.19%[/i]- tas jau vēl nav tik traki! Maijā Rigibor 3 mēnešu bija ap 10%, bet jūnijā (kad man tas bija ļoti svarīgi):D bija 8 %:( Ja tie ir 6,8%, tad jau vēl dzīvot var, ja, protams, pēc mēneša atkal nebūs 10%:weep:

[b]emilia[/b] [i]Tomēr domāju, ka visai reāla ir ls/eur svārstību koridora paplašināšana uz ECB atļautajiem 15%. [/i] man kā EUR kredīta īpašniekam šis scenārijs protams nepatīk, bet saprāts vai intuīcija saka, ka tā arī būs.

sau
[b]emilia[/b] [i]Tu domā, ka kāds bankas analītiķis kaut ko publiski teiks par hipotētisko lata devalvāciju[/i] Kuš, es te tagad par blondīni izliekos:D


[img]http://fool.exler.ru/sm/web.gif[/img]

[b] emilia [/b] vienkāršākajā variantā, ja runājam par likmēm, % SWAPi > 12 mēnešiem dod daudz maz kaut kādu indikāciju, kādas ir lielo spēlētāju domas par nākotni... koridora paplašināšana - tas ir iespējams, BET šādai atrakcijai varētu būt diezgan skarbas sekas - daļa investoru varētu sabītie ne pa jokam. Un vispār - kāda atšķirība, vai tu palielini koridoru vai arī nosauc to par devalvāciju? ok ok - koridors ir uz abām pusēm, bet nu visi esam pieauguši cilvēki - pie noteiktiem apstākļiem šāda koridora paplašināšana tiks uzskatīta par devalvāciju vai revalvāciju (skatoties, kas aktuāls attiecīgajā brīdī). tu gribi teikt, ka visas saistības tev ir latos un aktīvi EUR? :gigi:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7276721