Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

IeN atmaksa no noguldījumiem fondos

Gigucis

Sveikas! TIkko izlasīju, ka ir veikti grozījumi likumdošanā un tagad no ieguldījumiem, kas ilgāki par 5 gadiem var atgūt IeN 25%. Vai kāda cālenīte zin, kur ir tuvāka informācija atrodama? Un kā praktiski notiek papīru aizpildīšana? Ar deklarāciju gada beigās?


arī līdz šim varēja atgūt IIN aizpildot deklarāciju par iepriekšejo gadu, izmaiņas likumdošanā ir tādas, ka līdz šim summa no kuras saņem atpakaļ 25% (t.i., attaisnotais izdevums) bija 10% no gada algas, tagad - 20%.

[b]Gigucis[/b] palasi kartigi likumu. 10.pants Attaisnotie izdevumu 7) ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecību iegādes izmaksas, ja šīs apliecības [b]bijušas[/b] fiziskās personas īpašumā vismaz 60 mēnešus un ieguldījumu fondi darbojas saskaņā ar Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumu vai ir reģistrēti citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī un ir uzskatāmi par ieguldījumu fondiem Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likuma izpratnē, ja minētās izmaksas nepārsniedz 20 procentus no personas gada apliekamā ienākuma. [i]Ar deklarāciju gada beigās?[/i] :yes: [s][Papildināts: 16:07:2007 13:13:15][/s] Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli: http://www.likumi.lv/doc.php?mode=DOC&id=56880 [s][Papildināts: 16:07:2007 13:14:35][/s] [b]In_ka[/b] ieguldijumi fondos lidz sim nebija ka attaisnotie izdevumi.

Likums "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" [i]8.pants ... 5. No maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izslēdz Latvijas Republikā vai citā Eiropas Savienības dalībvalstī, vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrētos privātajos pensiju fondos atbilstoši licencētiem pensiju plāniem un Latvijas Republikā vai citā Eiropas Savienības dalībvalstī, vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrētā apdrošināšanas sabiedrībā iemaksātās dzīvības apdrošināšanas (ar līdzekļu uzkrāšanu) prēmiju summas, kuras kopā nepārsniedz 20 procentus no maksātājam aprēķinātās bruto darba samaksas taksācijas gadā, un iemaksātās dzīvības (bez līdzekļu uzkrāšanas), veselības vai nelaimes gadījumu apdrošināšanas prēmiju summas, kas nepārsniedz 10 procentus no maksātājam aprēķinātās bruto darba samaksas taksācijas gadā, bet ne vairāk kā 300 latus gadā, ja ir izpildīti šādi nosacījumi: 1) darbības termiņš dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu) nav īsāks par pieciem gadiem; 2) darbības termiņš dzīvības, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas līgumam (bez līdzekļu uzkrāšanas) nav īsāks par vienu gadu; 3) dzīvības, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas līguma noteikumi paredz, ka apdrošināšanas atlīdzību par apdrošināšanas gadījumu izmaksā apdrošinātajai personai (vai tās labuma guvējam), citas summas, kas saistītas ar līguma darbību vai tā pārtraukšanu, izmaksā darba devējam (apdrošinājuma ņēmējam), un neparedz aizdevumu izsniegšanu apdrošinātajām personām; [/i] [s][Papildināts: 16:07:2007 13:17:36][/s] [b]purka[/b] sorry, es iedomājos par ieguldījumiem pensiju fondos ar dzīvības apdrošināšanu :)


[b]In_ka[/b] No Ieguldījumu fondiem var tikai pēc pēdējiem grozījumiem IeN [b]purka[/b] Tik daudz saprotu, bet gribējās iegūt tuvāku skaidrojumu: 1) kura gada beigās - vai tā, kas ir pēc tiem 60 mēnešiem; 2) kādi dokumenti jāuzrāda? Ja es i-bankā vai hanzanet veicu darījumu - man tak nav nekāda ieguldījumu apliecība+ kā varu pierādīt pēc 5 gadiem, ka 5 gadus tā naudiņa tur stāvējusi? :rolleyes: Varbūt man tāda lēna pielekšana? :gigi: Vai kāds banku vai VID ekspert var padalīties ar idejām?

[i]kura gada beigās - vai tā, kas ir pēc tiem 60 mēnešiem;[/i] Manā izpratnē jā. Jagaida VID skaidrojums un metodika 2007.gada deklaracijas aizpildisanai. Varu uzrakstit ari savas domas. Domaju ka no sava vp konta turetaja var dabut papiru par katru pirksanas/pardosanas darijumu. Ar ieguldijumiem fondos neesmu nodarbojies (tikai akcijas), bet domaju ka problema varetu rasties, ja tu akumule konta viena emitenta ieguldijumu apliecibas ilgaka laika perioda un pec tam atkal pa dalam tas realize. Ja VID metodika skaidri noradis kada 'krajumu' uzskaites sistema (FIFO, LIFO...) japielieto, tad problemam pieradit '60 menesu periodu' nevajadzetu rasties.

[i]kura gada beigās - vai tā, kas ir pēc tiem 60 mēnešiem; [/i] tā gada beigās, kad veikti maksājumi, par katru gadu atsevišķi. Tas, ko maksā 2007.gadā, jāliek 2007. gada deklaracijā. [i]Jagaida VID skaidrojums un metodika 2007.gada deklaracijas aizpildisanai [/i]:yes: Droši vien, ka vajadzēs izziņu, kas apliecinās, ka ieguldījums atbilst visām augstakminētajām prasībām.

[b]purka[/b] Paldies! Par šito arī domāju, kā ja [i]akumule konta viena emitenta ieguldijumu apliecibas ilgaka laika perioda[/i] Kad diez VID skaidrojumus varētu sagaidīt? :spy: [s][Papildināts: 16:07:2007 14:14:44][/s] [b]Pindzele[/b] [i]Tas, ko maksā 2007.gadā, jāliek 2007. gada deklaracijā.[/i] Pag, bet veicot ieguldījumus fondos jau nav nekāds minimālais termiņš - es varu pārdot kad gribu pēc 3 dienām vai pēc 10 gadiem, ar to jau atšķiras ieguldījums fondos, ka tas ir likvīds :rolleyes:

[i]tā gada beigās, kad veikti maksājumi, par katru gadu atsevišķi.[/i] nu pag, par ieguldijumu apliecibam jau tu norekinies uzreiz, bet uz attaisnotajiem izdevumiem var attiecinat tikai ja tas [b]bijusas ipasuma vismaz 60 menesus[/b] . Tatad sanak, ka tev tas maksajuma dokuments jaglaba 5.gadus, un tikai tad tu vari to iesniegt VID, protams ja neesi paspejis tas apliecibas jau atrak notirgot. vispar man tas liekas tads neinteresants ieguldijums no ieien atgusanas viedokla.


Nu tur jau būs tā problēma. Jāgaida skaidrojums, jebkurā gadījumā tas nav aktuāli līdz 2007.gada 31.decembrim.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7374758