Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

IeN atmaksa no noguldījumiem fondos

Gigucis

[b]purka[/b] [i]vispar man tas liekas tads neinteresants ieguldijums no ieien atgusanas viedokla.[/i] Hm, a ko tā - ienesīgums taču ir labs, iespēja vajadzības gadījumā pārdot (situācijā, kad visi striķi trūkst :gigi: )+ vēl tāda fīča kā IeN atmaksa? Ir idejas, kas kopumā ir izdevīgāks? [s][Papildināts: 16:07:2007 14:21:05][/s] [b]Pindzele[/b] Aha, [i]jebkurā gadījumā tas nav aktuāli līdz 2007.gada 31.decembrim[/i] . Tur jau tā lieta, ka ir aktuāli jau tagad, lai saplānotu, kā izdevīgāk un kad naudu varēs dabūt atpakaļ Sore, es finansists.... :gigi: :gigi: :gigi:

eu bet es parejas noteikumos neatradu punktu ka 10.panta grozijumi butu speka tikai no 2007.gada deklaracijam. Tad jau sanak ka ari par 2006.gadu var iesniegt deklaraciju ar 20% limitu un ieguldijumiem fondos?

[b]purka[/b] Oho, Tu gan acīga :D Aizsūti šito VIDam, ātri vien būs papildus punkts!

[b]Gigucis[/b] Es jau saeimas budzeta komisijai paspeju aizsutit aizradijumu, ka sie aizmirsusi izlabot ari likumu par soc apdr.- tur atstajusi 10% ierobezojumu par sito pasu temu.:mad:

:ok: Cepuri nost par Tavu centību!

Es jau shogad dabuuju atpakalj divdesmit piecus procentus no savaa privaatajaa pensiju fondaa peern noguldiitaas naudas . Nekaadu probleemu.

[b]Lacens[/b] tas ir apsveicami :ok: , neskaidribas bija par nedaudz citiem fondiem ;)

vispar jau interesanti - ja es ieguldu fonda 1000 Ls, pec pieciem gadiem fonda vertiba ir 0 Ls (=bankrots), tad es no valsts varu dabut atpakal 250 * 25% ... baiga jau 'iekrajumu' veicinasana... no pateretaja viedokla, protams, viss ok, pretenziju nav :gigi:

[b]spd[/b] diezgan žēlīgi =) man gan ir vēl viens jautājums visa šī sakarā - gadās, ka fondi apvienojas (hbl teiksim apvienos savu baltijas akciju fondu ar austrumeiropas akciju fondu augustā). Ja es esmu nopircis (teorētiski) daļas šajā baltijas akciju fondā, bet pēc 5 gadiem nav fonda, bet man ir daļas citā - ko tad? fondu daļas var arī mainīt savstarpēji, rezultāts tas pats. Vai tas ir kaut kā atrunāts likumā un vai tas tiks ņemts vērā =)

[b]Gigucis[/b] Likumā teikts, ka ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecību iegādes izmaksas, ja šīs apliecības bijušas fiziskās personas īpašumā vismaz 60 mēnešus un ieguldījumu fondi darbojas saskaņā ar Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumu vai ir reģistrēti citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī un ir uzskatāmi par ieguldījumu fondiem Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likuma izpratnē, ja minētās izmaksas nepārsniedz 20 procentus no personas gada apliekamā ienākuma. [s][Papildināts: 17:07:2007 17:40:57][/s] [b]Gigucis[/b] Valsts ar nodokļu likumdošanu cenšas veicināt uzkrājumu veidošanu. Ienākumu nodokli atgriež pēc gada deklarācijas iesniegšanas. Jums tikai jānorāda konta numurs, kurā gribat saņemt atgriezto nodokli. Praktiski padomi, detalizēta informācija par gada deklarācijas aizpildīšanu ir pieejama arī Hansabankas mājas lapā (http://www.hansabanka.lv/docs/25_proc_atlaide.php). Likums ir pieņemts, bet sīkāku paskaidrojumu par to, kādā brīdī fondu apliecību iegādes izdevumus var iekļaut deklarācijā pagaidām nav. Tomēr no valsts puses ir gaidāmi likuma skaidrojumi. Pastāv dažādi viedokļi. Lai apliecinātu fondu apliecību iegādi, jāiesniedz darījumu apliecinošie dokumenti, apzīmogots izraksts no bankas, kur parādās šie darījumi. [s][Papildināts: 17:07:2007 17:41:40][/s] [b]purka[/b] Tiešām, likumā nekur nav atrunāts cik sen iegādātus fondus var iekļaut deklarācijā. Pēc likuma sanāk, ja fondi iegādāti arī pirms pieciem gadiem (2001.gadā), tad šis izmaksas tagad var iekļaut deklarācijā un saņemt atpakaļ nodokli. Tomēr no valsts puses ir gaidāmi likuma skaidrojumi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7374758