Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kredītu vai noguldījumu?

Siena Guba

Kā rīkotos Jūs? Pēdējo 2-3 gadu ģimenes ienākumu/izdevumu analīze liecina, ka gadā mēs uzkrājam apmēram 10 - 15 tūkstošus EUR. Ir normāls dzīvoklis un automašīnas. Nekādu kredītsaistību. Ko darīt ar šiem 10 - 15 tūkstošiem EUR? Kredītam uz labāku dzīvokli vai māju sanāk par īsu? Ņemt kredītu uz sliktāku dzīvokli, lai pēc pāris gadiem pārdotu esošo un šo jauno un nopirktu lielāku īpašumu? Likt noguldījumos, neskatoties uz inflāciju? Varbūt kāds ir šādus izdevīguma/neizdevīguma aprēķinus veicis?

Trallallā
Nu kurš gan mūsdienās krāj naudu? :D Depozītu procenti šobrīd nu galīgi neaizstāj inflācijas procentus, bet ieguldījums nekustamajā īpašumā tomēr ir paliekoša vērtība. :rolleyes: Es dom - iegādājoties zemi. Izstās, ka dzīvokļu cenas gan šobrīd beidzot krītas.. :rolleyes: Es iesaku ieguldīt zelta stieņos. :D

[img]http://smiliez.de/img.php/2124.gif[/img] Trādi rīdi rallallā
Ja esošā dzīvesvieta neapmierina un gribas labāku, es labāk ņemtu kredītu, jo dzīvojam jau vienreiz un savās ērtībās ir vērts ieguldīt, ja vien var atļauties. Taču, ja gribas uzkrāt, tad neizbēgami vērtība krītas pie mūsu LV inflācijas. Alternatīva termiņnoguldījumiem ir ieguldījumu fondi, vērtspapīri, utml. taču ar daudz lielāku riska pakāpi un attiecīgi lielāku iespēju nopelnīt, taču diemžēl arī zaudēt.

[b]Siena Guba[/b] Protams, ieteicams naudu neturēt mājās. Labāk izvēlēties kādu no noguldījumiem, vai arī izmēģināt ieguldījumu fondu apliecībās. Šobrīd Hansabankas piedāvāto ieguldījumu fondu ienesīgums pārsniedz inflācijas līmeni. Papildus informācija par fondiem ir pieejama bankas mājas lapā (https://www.hanzanet.lv/hanzaLV/hanzanetLV). Protams, ja dzīvoklis neapmierina, ir vēlmes mainīt kaut ko, ir izdevīgi ņemt kredītu un labiekārtot savu dzīvi.

Nu, ja ir tādi cipari, tad jau ir vērts domāt par ieguldījumiem. Ja ir ģimene un dzīvoklis, es, personīgi, skatītos uz zemesgabala iegādi mājas būvniecībai (bet tas, protams, ir individuāli). pats daļu naudas maksāju uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kas investē fondos. attiecīgi, mans dzīvokļa kredīts ir apdrošināts + vēl ir iespēja (teorētiska) nopelnīt + dabūt ienākuma nodokļa samazinājumu no valsts. vispār jaut kaut kāds 'drošības buferis' ir jātur īsa un vidēja termiņa depozītos vai krājkontos, par kuriem tagad maksā tīri brangus procentus, ņemot vērā, ka tie ir depozīti. tos salīdzinoši ātri varēs izņemt, ja būs nepieciešamība.

[b]orchidee[/b] [b]spd[/b] Uz šo brīdi dzīvesvieta ir ideāla, bet pie vēl viena bērna (ne ātrāk kā pēc trīs gadiem) vajadzēs lielāku dzīvesvietu. Ja es gribētu labāku dzīvesvietu (kaut vai zemesgabalu) par esošo, tad jāņem kredīts uz kādiem 250000-300000 Eiro. Pašreiz gan esmu BKA, bet arī atgriežoties darbā kredītos maksāt 2000-3000 eiro mēnesī nevarēšu. Tātad atliek noguldījums, bet pat tad rodas jautājums. Nu, ok, sakrāšu tos 100000 Eiro un ko es ar viņiem darīšu, jo zemes cenas būs vēl lielākas. [b]Hansabanka[/b] Mājās jau nauda nestāv. Esmu pat ieguldījusi Hansabankas progresīvajā depozītā (tā laikam sauc), kaut kas ir parastā depozītā, kaut kas vnk stāv kontā. Vai ar šādu jautājumus es varu iet uz banku uz konsultāciju? Pie kāda konsultanta un tad jau apskatīt sīkāk manus ienākumus, izdevumus utt?

[b]Siena Guba [/b] 250kEUR par zemesgabalu?... izklausās paskarbi. OK, ja ir vēlme dzīvot ļoti tuvu Rīgai vai vietās a la Sigulda, tad droši vien tāds cipars arī ir (neesmu pētījis). Man ir nedaudz citādākas vēlmes :) Jebkurā gadījumā, maz ir cilvēku, kas negrib māju. Ja rocība atļautu, es šobrīd noteikti iegādātos uz kredīta zemi vietā, kur gribētu celt māju, jo kredītu tu maksāsi, zemes vērtība (ja vien nav purvs, ķīmiskā fabrika blakus, mega izmēra ekonomikas krīze u.tml. šaizes) īpaši nekritīsies. 100kEUR sagrūst tikai depo arī nebūtu prāta darbs - ir pietiekami daudz visādu fondu, kur riska pakāpe ir mazāka. Kā jau te minēja - aizej pie finanšu konsultantiem (privātbaņķieriem) uz vairākām bankām un tad jau varēsi izvilkt sauso atlikumu ;)

Speciālists
njaa.... es gadaa nenopelnu 10KEUR, kur nu veel uzkraat taadu summu. incanti, ar ko jaanodarbojas, lai tik daudz vareetu pamaniities iesuukt, ka 10 shtukas jevriku paliek paari? :rolleyes:

izklausās, ka autore pati nezina ko grib :D potenciālā kredīta apjoms ar tāds "reāls".

[b]linda2007[/b] Tieši tā, es nezinu, tāpēc arī jautāju. Reāls pēdiņās ir jāsaprot kā nereāls? Ja mums ir labs dzīvoklis Rīgā, darbs Rīgā un mazs bērns, loģiski, ka šobrīd iet tālu no Rīgas nevēlamies. Līdz ar to Rīga un pieRīga ar saviem 250-300k nav nekāds pārspīlējums. Bez tam atzīstu, ka esmu bailīga. Bail pazaudēt visu, nespējot atmaksāt kredītu, jo savu dzīvi turpmākiem 20 vai 30 gadiem tik skaidri nemaz neiztēlojos. [b]Speciālists[/b] [i]ar ko jaanodarbojas, lai tik daudz vareetu pamaniities iesuukt[/i] Ar legālu darbu diviem pieaugušiem cilvēkiem. Izdali uz galviņām. Katru mēnesi pāri paliek 500 eiro no katra. Nav jau tā nekāda pārmērīgā summa. Diemžēl strādāts tiek nevis 8 stundas dienā, bet caurmērā 11-12 stundas. Tas arī apgrūtina iespēju padoties kaut ko tālu prom no Rīgas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7376521