Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Debetkarte/kredītkarte

varbūt kādreiz

Ar ko tās atšķiras?


Īsumā: debetkartē ir tava reālā nauda kredītkartē ir nauda, kuru tu aizņemies (kredīts)


Vesela cilvēka trīs pazīmes - gribu ēst, gribu gulēt, negribu strādāt.
papildinot [b] slaists [/b] ar debtekarti (parasti...) tu vari maksāt tikai tik, cik esi ieskaitījis naudu savā kontā. tagad laikam vairs nav tik populāri , bet kādu laiku atpakaļ bija izplatīts 'overdrafts', kas piesaistīts debetkartei. karoče kaut kāds hibrīda produkts. laikam tas tika darīts, jo kredītkartes vēl nebija populāras dēļ salīdzinoši lielajām komisijas maksām. kredītkartei ir pieaistīts kredītlīnijas limits. attiecīgi, vari tērēt savu naudu + iebraukt kredītā.

Maksājot ar debetkarti tu norēķinies ar savu personīgo naudu (piemēram, algu, kas ir tavā kontā). Maksājot ar kredītkarti, tu norēķinies ar bankas aizdotu naudu, par kuru tu vēl bankai maksā kredītprocentus.


Bet ir arī kredītkarte bez kredītlimita, kas faktiski darbojas kā debetkarte. Šāda karte noder, piemēram, lai norēķinātos internetā, kur pieprasa kredītkartes.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_752.gif[/img] Smaidīga un laimīga Pūķīte-mamma. http://www.youtube.com/watch?v=aXXXJrlsnwI
Vot un kāds ir saprātīgs izskaidrojums šitam [i]lai norēķinātos internetā, kur pieprasa kredītkartes.[/i] Kāpēc mana debetkarte ar manu naudu pietiekošā daudzumā- neder, koa? Neesmu ar finanšu lietām nekā saistīta, maz saprotu.

[b]Morra[/b] Viss atkarīgs no debetkartes un kredītkartes tipa. Var būt Maestro/Visa electron debetkartes ar kartes kredītu (t.i. vari aizņemties no bankas naudiņu). Bet šīs kartes neņem pretī internetā(reti kur ņem). Karte ir ar uzrakstiem iespiestiem uz iekšu. Derīga norēķiniem veikalā, kur ir online pieslēgums karšu apstrādes sistēmai(globālai vai lokālai). Kredītkarte - VISA(Gold, CLassic utt.), Mastercard(Gold....), AMEX(American Expres). Ar vai bez kredītlimita(parasti jau ar). Bet karte ir ar uz āru izspiestiem cipariem/uzrakstiem priekšā. Ar šo karti var norēķināties veikalos kur nav online saites ar karšu apstrādes sistēmu(globālo vai lokālo), internetā, visur citur, kur ņem pretī kartes. [s][Papildināts: 20:07:2007 13:59:53][/s] Agrāk kartes ar kurām var un ar kurām nevar norēķināties internetā vēl arī atšķīrās ar to, ka tām, ar kurām nevar, otrā pusē netika rakstīts CVV kods(kartes pēdējie 4 cipari + 3 ciparu kombinācija, kas kalpo kā paraksts bezmazvai, jo internetā PIN kodu neprasa - līdz ar to kartes mētāt redzamās vietās nevajaga!!!). Pēc tam, kad LV radās iespēja norēķināties internetā arī ar Maestro vai VisaElectron, tad tām sāka dažas bankas ōtrā pusē drukāt CVV kodus. Kredītkartēm tie ir visām. Un, protams, to ka tā ir kredītkarte, nosaka pašas kartes veids, ko es aprakstīju augstāk.


Krizdole
[b]Morra[/b] Vienkārši tā garu gadu laikā ir iegājies jocīgajā banku pasaulē. Ja tev ir debetkarte, uz kuras ir tikai un vienīgi tava nauda, tad interneta veikala pārdevējam ir grūti pārliecināties(šis nav gluži īstais termins, bet ātrumā neko citu izdomāt nevarēju), vai tur patiešām ir nauda. Savukārt, ja tev ir kredītkarte, tb, banka tev uzticās un dod kredītu (kartē), tad banka jebkurā gadījumā pārdevējam samaksās tavā vietā. Ir zemes, kur debetkartes reāli tiek uzskatītas par "neko" un veikali nemīl tās ņemt pretī norēķinos, rullē tikai kredītkartes vai vismaz klasiskās kartes (piemēram, VISA classic, pat tad, ja vari izmantot tikai savu naudu, bez kredīta līnijas). Principā, jo "krutāka" karte, jo vairāk banka uzticās tev kā klientam un piedāvā vairāk visādu iespēju. [b]spd[/b] Vai tad overdraftu nepiesaista kontam?

[i]Agrāk kartes ar kurām var un ar kurām nevar norēķināties internetā vēl arī atšķīrās ar to, ka tām, ar kurām nevar, otrā pusē netika rakstīts CVV kods[/i] Varēja gan, tikai bija jāzvana uz banku un tas kods jāpaprasa. Es pati tādā veidā lidmašīnas biļeti reiz pasūtīju. Nu banka paprasīja to paroli, kas līgumā, protams.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2416.gif[/img] Rīma

[b]Tiiniite [/b] nu, tā varētu būt, bet apzvērēt nevaru :gigi: jebkurā gadījumā, ņemot vēra finanšu sektora attīstību pēdējā desmitgadē un arvien pieaugošās prasības, standarta dalījums - debetkarte vs kredītkarte ir par 'īsu', lai sadalītu visus karšu produktus. kā jau minēju, ir visādi hibrīdi. un vispār - par ko cilvēki domā piektdienas dienā:rolleyes: :gigi:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7406794