Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

bez gaļas

anete_te

šovasar pārtraucu ēst gaļu,bet ļoti labi apzinos, ka organismam kaut kas ir jādod pretī. Esmu piespiedusi ēst sautētus dārzeņus. ļoti labprāt ēdu medu, riekstus un hematogenus, lai līdzsvarotu to dzelzs līmeni organismā. Kas vēl ietilpst to aizstājamo produktu sarakstā? Pie dietologa plānoju doties drīzuma-varbūt arī uzreiz kādu ieteikt varat? [s][Paziņojums tika izmainīts: treselle, 08:09:2007 17:24:43][/s]

Rieksti un sēklas ir labs aizstājējs olbaltumvielu un taukvielu ziņā, bet iesaka ēst izmērcētus. Man ļoti garšo avokado, bet Latvijā viņus pārdod dikti zaļus un ļoti ilgi jāgaida kamēr nogatavojas. Jāēd pēc iespējas vairāk zaļo dārzeņu. Dzelzs uzņemšanai iesaka ēst brokoļus. Svaigos dārzeņos visu vērtīgo vielu ir daudz vairāk. Varbūt, ja sautētos dārzeņus ēst tev sevi jāpiespiež, tad izmēģini dažādas svaigu dārzeņu salātu variācijas. Āā, un varbūt tev garšo bietes?? Katrā ziņā apsveicu tevi ar lēmumu neēst gaļu. Es to nedaru jau apmēram gadu un jūtos ļoti labi. I nemaz nepietrūkst :) lai veicas!

Organismam nekas nav jādod pretī, organismam tā gaļa kā tantei riteņi:p

[b]zbriedis[/b] Nu bēēēidz - dzelzs, olbaltumvielas, tauki un daži vitamīni ta tiek mazāk uzņemti, nu tā - objektīvi ņemot. Vot pie tā jāpiestrādā - pākšaugi, sarkanie/zaļie dārzeņi, rieksti un sēklas vairāk nekā iepriekš (arī piens un olas, ja tie tiek lietoti). Un galvenais - klausīties, ko "iekšas" saka, saprast zīmes. Bezgaļas dzīves sākumā es mēdzu sapņos redzēt sevi tīksmināmies gar asiņainu steiku (ko realitātē man neviens ar varu neiegrūstu - pē, asiņains!). Ar laiku sapratu, ka sapnis nozīmē - man trūkst dzelzs un olbaltumvielu. Mazliet riekstu, pupiņu zupa, biežu salāti, saulespuķu sēklas... sapņi atkal normā (tagad jau paŗis gadus neko tādu neesmu redzējusi :)).

-Moment of inner freedom/ when the mind is open & the/ infinite universe revealed/ & the soul is left to wander/ dazed & confus'd searching/ here & there for teachers & friends.

Jaa, es galju needu jau labu laiku, jo vienkaarshi organisms pats pamazaam atteicaas. Pat taa jociigi viss notikaas, nejaushi piefikseeju ka neesmu 2 nedeeljas eedusi galju. Netiishaam, neapzinaati. Tad kaut kad atkal apeedu galjas porciju un tajaa naktii nevareeju guleet - fiziski jutos shausmiigi slikti, veederu spieda un grieza, taads smagums bija iekshaa! Laikam pa taam 2 nedeeljaam organisms aizmirsa kaa paarstraadaat galju. Tagad uz galju skatos ar absoluutu vieladziibu - gjimenei gatavoju, bet pati vairs pat nepagarshoju - jo riebj. Un tagad pamazaam tas pats saak notikt ar piena produktiem - shkjebina taa kjipiigaa, staipiigaa grasha mutee. Pat riita kafija ar pienu saak shkjebinaat. Varbuut kljuushu par vegaanu? :gigi: Vieniigi juutu ka organismam kaut kas truukst, jo sejas aada taada peleeciiga un nogurusi izskataas, zili rinjkji zem aciim. :confused:

[b]Suns Funs[/b] Pamēģini te pie dzīvā uztura minētos zaļos kokteiļus katru dienu pa glāzei padzert. Manuprāt lieliski der kā brokastis - diezgan sātīgi, bet kaloriju gan šķiet dikti pamaz :) Piemet klāt arī saujiņu sezama sēklu. Būs tāds olbaltumvielu un vitamīnu trieciens ka maz neliekās :) [s][Papildināts: 16:09:2007 17:14:24][/s] http://www.freewebs.com/svaigsuzturs/receptes.htm - green smoothies - par tiem zaļajiem kokteiļiem :) [i]Organismam nekas nav jādod pretī[/i] Ir jau ir bik vairāk jāpiestrādā pie tās ēdienkartes :) No gaļas šā tā diezgan rupjā veidā bet viskautkas tomēr tiek sagrābstīts organismam. Ja tu esi vegģetārietis, vēl jo vairāk - vegāns, tad pie sabalansēta uztura tomēj jāpiedomā. Vot ir man gadījies redzēt slimu vegānu bērniņu - krampjos no kalcija deficīta :dontlike: un būtu vajadzējis tikai tik daudz lai vecāki bik painteresējas, kādus tad produktus meitenītei vajadzētu lietot no veģetārā uztura, lai šāda situācija nerastos - elementāri tak! Dažas tādas dumas mammas un ta nu arī top mīti, ka ar vegānu uzturu visu vajadzīgo uzņemt nevar.. :spy:

celebrate diversity!
snukurs
[b]anete_te[/b] [i]organismam kaut kas ir jādod pretī.[/i] Kā to ņem :rolleyes: Ja līdz šim tev vakariņās šķīvī bija tikai kartupeļi, mērce un gaļa, tad, noņemot to gaļu un mērci nost, ar plikiem kartupeļiem gan nepietiks. Taču, ja tavā ikdienas ēdienkartē ietilpst dažnedažādi dārzeņi (tai skaitā zaļumi), graudaugu produkti, piena produkti, sēnes, rieksti, sēklas, labas eļļas, augļi, žāvēti augļi un olas, tad es neteiktu, ka tur kaut ko baigi vajag likt pretī. Ja vēl ēd zivis, tad vispār miera vējos. Bet, ja neēd arī zivis, olas un pienu, tad gan ir krietni, krietni jāpiedomā, ko likt vietā. [s][Papildināts: 16:09:2007 22:44:58][/s] te vari paskatīties http://www.calis.lv/aprunasimies/konf2/topic.php?id=44:6363840&page=1

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
7855885