Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
Turpinājums ...

Tā kā ir atvērta jauna tēma, tad savu izmisumu pārkopēju uz jauno lapiņu. Ja kādam ir padoms ko darīt, lūdzu padalaties! Lai turpinātu diētu tomēr ir vajadzīga tie papildus 50ls, reāli pārtikā protams tērējam vairāk viņai, jo jāpērk viss dabīgs, svaigs, rūpnieciski nepārstrādāts. Šodien varbūt es pavilkšu bez valsts atbalsts, bet kas būs pēc mēnēša, trim, vai man pietiks līdzekļu, to jau neviens nezin, tāpēc atbalsts tomēr būtu vajadzīgs. Mans stāsts no iepriekšējās lapiņas------------------> Paldies visiem par atbildēm! Mūsu ārste ir Marksa. Situācija bija tāda- atnāca zīme no sociālajiem ka beidzas pabalsts, tad griezos pie dakteres pēc zīmes. Viņa uzreiz nedeva aizbildinoties ar to ka sen nav taisītas analīzes. Tādēļ iestājāmies slimnīcā. Slimnīcā taisīja asins analīzes, kobru, Elektroencefalogrammu. Viss normas robežās. Nu protams, kā gan citādi, ja ievērojam diētu lopš 6 gadu vecuma. Tagad ir 10 gadi, svars 28kg, augums- 132cm. Daktere teica ka ļoti labs svars un augums. Vai tiešām? 10 gadiem normāls? Mans piecgadīgais dēls ir gandrīz tāds pats. Kad iestājāmies slimīcā uz nozīmēto datumu pašas dakteres nemaz nebija, tādēl pati tiku runājusi ar dr. Briuku, kura jau ieminējās par provokāciju, un vēl to ko mūs slimnīcā ilgi neturēs, jo ilgi būs jāgaida biopsijas rezultāti. Tā nu mēs iztaisījām visus izmeklējumus un izrakstījāmies. Atbildi man vakar atveda mana paziņa kas strādā Vienības gatvē. Es to ieraugot gandrīz paģību- tur savu ierakstu bija veikusi ari Marksa kua nu jau bija atgriezusies no atvaļinājuma, un pieņēma šādu lēmumu. Tagad man izrakstā ir rakstīts- dg- celiakija, miltu provokācija. Mana paziņa kad ņēma mūsu izrakstu bija jautājusi vai pabalsts paliek, dr atbildēja ka tāds taču nav nepieciešams, jo varot taču visu ēst. Šie četri gadi ar diētu ir bijuši ļoti smagi, jo bija jāattīra organisms no tā kas bija krājies gadiem. bērns ir 6 gadus sevi indējis ar miltiem, brīžam pat bijuši prāta aptumsumi kad runājusi par pašnāvību, šo visu attiecinu uz to ka tika lietots glutēns, bet nu tiešām es neesmu gatava ar savām mātes rokām sniegt viņai maizi lai atkal sevi indētu. Pat nezinu kur lai iet? Uz VG jau vairs iet nevar jo kolēģi jau savu kolēģi nenoliks, un kaut neatbalstīs teiks to pašu ko mūsu dr. Esmu gatava jau braukt pat uz citu pilsētu pie ārsta. Esam no Rīgas. Meklēt tagad citu ārstu vai apstrīdēt dr lēmumu. Vai šādas provokācijas vispār ir atļautas? Man liekas ka šāda provokācija ir pretrunā ar ārtu pirmo bausli- NEKAITĒT. Bet man tiek piedāvāts caur kaitēšanu bērnam - pierādīt slimību kura jau ir pierādīta. Murgs tāds ka es nezinu kur likties...

[b]zina[/b] [i]Mana paziņa kad ņēma mūsu izrakstu bija jautājusi vai pabalsts paliek, dr atbildēja ka tāds taču nav nepieciešams[/i] Lai nu kā, bet caur paziņām šādas lietas nekārto - Tev vien pašai jābrauc pie dakteres, jāuzklausa viņa un jāpamato savs viedoklis! [i]atnāca zīme no sociālajiem ka beidzas pabalsts, tad griezos pie dakteres pēc zīmes. Viņa uzreiz nedeva aizbildinoties ar to ka sen nav taisītas analīzes. [/i] Vai šāda situācija neizveidojās tālab, ka regulāri un laicīgi neatrādījāties dakterei? Valsts naudiņa mīl rūpību un atskaitīšanos, tāds nu ir tas pabalsta nerakstītais noteikums (mazums, cik cilvēki godprātīgi izmanto šo pabalstu, un vecāku regulāras vizītes pie ārsta ļauj šo procesu kaut daļēji kontrolēt). [i]Šodien varbūt es pavilkšu bez valsts atbalsts, bet kas būs pēc mēnēša, trim, vai man pietiks līdzekļu[/i] Vai kritiskākajā gadījumā nevar nokārtot to pie sociālajiem - noformēt maznodrošinātā statusu, iesniegt čekus par specpārtiku utt.?

[b]zina[/b] [i]10 gadi, svars 28kg, augums- 132cm[/i] manai meitai arī 10 dadi 32 kg -140cm nu viņa pēc tām tabulām uz robežas.Kaut parasti jau ārsti saka ka mazs tas svars.Mēs pusotru gadu uz diētas un pa šo laiku izauga par 8.cm un pieņēmas par 6 kg.Es uzskatu ka tas ir ļoti labi. Es netaisītu provokāciju.Dīvaini mēs arī esam gājuši pie Marksas,un viņa mums teica ka celiakija ir diēta uz mūžu. Varbūt tiešām viņai nav paticis ka laicīgi nenācāt uz pārbaudēm,jo mums viņa arī teica neviens jūs neaicinās pašiem jānāk laicīgi atrādīties lai turpinātu saņemt pabalstu.

"Varbūt tiešām viņai nav paticis ka laicīgi nenācāt uz pārbaudēm" - Paga, paga - paticis vai nepaticis, tas taču nav iemesls, lai indētu bērnu ar miltiem! Mēs arī pie dr. līdz šim vērsāmies tikai reizi 2 gados, pirms pabalsta izbeigšanās, jo bērns atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā - svars, augums labs, viss cits normas robežās. Daktere nekad nav neko pārmetusi. Bez tam - pabalstu piešķir no dienas, kad izsniegta izziņa, līdz ar to dr. nevarētu būt nekādu iebildumu - kad veiktas analīzes, tad izsniedz izziņu. Man gan pēc būtības nav saprotama analīžu rezultātu saistība ar diagnozes noteikšanu izziņā, jo skaidrs, ka, ievērojot diētu, tie uzlabojas. Bet par konkrēto situāciju - noteikti jāiet un jārunā ar ārsti pašai personīgi, jo, iespējams, ka te sava nozīme bijusi "kluso telefonu" principam... [s][Papildināts: 11:10:2007 11:32:09][/s] "Varbūt tiešām viņai nav paticis ka laicīgi nenācāt uz pārbaudēm" - Paga, paga - paticis vai nepaticis, tas taču nav iemesls, lai indētu bērnu ar miltiem! Mēs arī pie dr. līdz šim vērsāmies tikai reizi 2 gados, pirms pabalsta izbeigšanās, jo bērns atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā - svars, augums labs, viss cits normas robežās. Daktere nekad nav neko pārmetusi. Bez tam - pabalstu piešķir no dienas, kad iesniegta izziņa, līdz ar to dr. nevarētu būt nekādu iebildumu - kad veiktas analīzes, tad izsniedz izziņu. Man gan pēc būtības nav saprotama analīžu rezultātu saistība ar diagnozes noteikšanu izziņā, jo skaidrs, ka, ievērojot diētu, tie uzlabojas. Bet par konkrēto situāciju - noteikti jāiet un jārunā ar ārsti pašai personīgi, jo, iespējams, ka te sava nozīme bijusi "kluso telefonu" principam...

[b]zina[/b] aizej pie Eglītes, viņa man kādu gadu, pusotru atpakaļ teica, ka neatbalsta provokācijas, jo pasaulē arī tās vairs nepraktizē, tieši tā iemesla pēc, ka, ja bērnam tiešām ir celiakija, tad ši provokācija var ļoti kaitēt veselībai. [b]Jolanda[/b] [i]Vai šāda situācija neizveidojās tālab, ka regulāri un laicīgi neatrādījāties dakterei? Valsts naudiņa mīl rūpību un atskaitīšanos, tāds nu ir tas pabalsta nerakstītais noteikums (mazums, cik cilvēki godprātīgi izmanto šo pabalstu, un vecāku regulāras vizītes pie ārsta ļauj šo procesu kaut daļēji kontrolēt).[/i] celiakijas pabalstu piešķir uz 2 gadiem, pamatojoties uz ārsta speciālista diagnozi. tas gan, ka pašai jāseko līdzi, kad beidzas un jau laicīgi jāiet pie doka, jo doks var izdomāt, ka jāveic tādas analīzes un šitāds USG un vēl biopsija. un jā, mums pēc pēdējās vizītes arī doks teica, ka šos 2 gadus, ja vien nav kas ārkārtējs, varam neiet. [i] Tagad ir 10 gadi, svars 28kg, augums- 132cm. Daktere teica ka ļoti labs svars un augums. Vai tiešām? 10 gadiem normāls? Mans piecgadīgais dēls ir gandrīz tāds pats[/i] nesalīdzini ar savu 5gadnieku, bet pārējiem klases bērniem, jo tieši vienaudži ir rādītājs ;)

[img]http://fool.exler.ru/sm/gy.gif[/img] http://by.lilypie.com/0ESMp2.png http://b2.lilypie.com/010cp3.png
[b]pelēkā pele[/b] [i]paticis vai nepaticis, tas taču nav iemesls, lai indētu bērnu ar miltiem![/i] Kāpēc indēt? No provokācijas vecākiem ir visas tiesības atteikties, un tam nebūtu jāietekmē ārsta lēmumu par diētas /pabalsta pārtraukšanu! Taču šādu lēmumu ārsts ir tiesīgs pieņemt, ja, viņaprāt, pacients nav godprātīgi viņu apmeklējis, nav pildījis viņa pamatnorādījumus utml. Un ja [b]zina[/b] sakās, ka viņas bērnam aizvien ir nepietiekošs svars un augums - varbūt tomēr pārbaudes bij jāveic biežāk un kvalitativāk -- mazums, bērnam trūkst kādu specifisku uzturvielu vai bremzējas kas cits :confused: :rolleyes: [s][Papildināts: 11:10:2007 11:56:02][/s] [b]zich[/b] [i]doks teica, ka šos 2 gadus, ja vien nav kas ārkārtējs, varam neiet.[/i] Nu ja, bet ārsti ir dažādi, ar atšķirīgām prasībām un proncipialitāti.

Jolanda- ir jau tev taisnība par to atrādīšanos ārstam. BET Latvijas situācijā, kur viņi ir tikai daži, kur mēnešiem jāgaida uz pieņemšanu (ja vecāki nevar atļauties maksas vizīti) un kur VG reģistratūru vispār nav iespējams sazvanīt, dr. principiālo tēlot nevajadzētu. Ar to negribēju teikt, ka nevajag rūpēties par bērna veselību. Bērna svaram sekot var arī pediatrs - ģimenes ārsts, kuram būtu jābūt arī gana kompetentam, lai pamanītu, ka "bērnam trūkst kādu specifisku uzturvielu vai bremzējas kas cits". Diemžēl viņa izdota izziņa neder pabasta saņemšanai...

Labdien! Jau te kaadu laiku atpakalj rakstiiju, ka iespeejams, mums arii ir celiakija. Biju sho 2dien pie dr.Rozenbergas Gailjezeraa. Sabaara, ka neesot nekaadas analiizes liidzi (bet gjimenes aarsts jau pats nelika taisiit, teica, ka neesot jeegas), lika iet atpakalj pie doka un taisiit n-taas analiizes. Un - kas visinteresantaakais - teica, juus nu gan neierobezhojiet vinju ar tiem miltu eedieniem, gan jau nekaada celiakija nebuus. Un tas tikai taapeec, ka sveram 23 kg un esam 122 cm gari, kas vinjaspraat 5 g esot baigi ok. Kaa pati teica - juus neesat taadi izkaarneejushi, lai vareetu domaat, ka celiakija. Visdriizaak, ka nervi....un atkal mums visu censhas norakstiit uz nerviem... Labi, iesim mees pie muusu gjimenes doka, taisiisim analiizes. Iesim uz Gulbi, taisiisim taas Beljgju maksas analiizes. BET man taadas shaubas....Gjimenes doks teica, ka analiizes neesot jeegas taisiit - tikai kobra. Bet gastroenetrologs apgalvoja, ka analiizes visu smuki uzraadiis, visdriizaak, ka viss buus normaa, tad kobru nevajagot. Taa patieshaam ir, ka taas Beljgju analiizes tik labas un preciizas? + vai es driikstu, neskatoties uz asins analiizeem, pieprasiit kobru? JO neuzskatu, ka jaaturpina mociit beerns ar vinja ikdienas veedersaapeem bez pilniigaam paarbaudeem? Tikai tad teikshu, ka nervi, ja buus visos veidos pieraadiits, ka veedera vainas nav...

Agraa Zvaigznes dienas stundaa engjelis no debesiim nonesa man mazu zvaigzniiti http://b1.lilypie.com/uLV1p3.png http://www2.pixtar.lv/slide?id=nubifwjegkudbbktpva Tveiciigaa vasaras vakaraa shajaa pasaulee ieradaas uguniiga dveeseliite http://by.lilypie.com/Pi4vp3.png http://www3.pixtar.lv/slide?id=nbbyiwjvhxxcytacvou

[b]Jolanda[/b] [i]Lai nu kā, bet caur paziņām šādas lietas nekārto - Tev vien pašai jābrauc pie dakteres, jāuzklausa viņa un jāpamato savs viedoklis! [/i] Dr. es nesatiku, jo tad kad viņa bija mums būt slimīcā pašas nemaz nebija uz vietas. Mūs palaida mājās pasakot ka doumentus saņemsim tad kad ūs gatavi analīžu rezultāti. Pati nebraucu uz VG jo man tur strādā paziņa kura šos papīrus man atveda, bez tam es dzīvoju Teikā un man vēl ir divi bērni kurus šobrīd nav kam atstāt kamēr braucu cauri visai Rīgai. [i]regulāri un laicīgi neatrādījāties dakterei[/i]Šādas vajadzība ir reizi gadā ne biežāk, jo tik ātri jau nav iespējams atjaunot organismā to kas ir sabojāts. [i]mazums, cik cilvēki godprātīgi izmanto šo pabalstu[/i] uz mani šis uzbrauciens neattiecas. šie 50ls man tāpat nekad nav pietikuši lai pirktu kvalitatīvu pārtiku savam bērnam. [i]No provokācijas vecākiem ir visas tiesības atteikties, un tam nebūtu jāietekmē ārsta lēmumu par diētas /pabalsta pārtraukšanu! Taču šādu lēmumu ārsts ir tiesīgs pieņemt, ja, viņaprāt, pacients nav godprātīgi viņu apmeklējis, nav pildījis viņa pamatnorādījumus utml. Un ja zina sakās, ka viņas bērnam aizvien ir nepietiekošs svars un augums - varbūt tomēr pārbaudes bij jāveic biežāk un kvalitativāk -- mazums, bērnam trūkst kādu specifisku uzturvielu vai bremzējas kas cits [/i] Ārsta lēmums - pabalsts nav vajadzīgs, jo spec. produkti nav jālieto trīs mēnešus. Nu es varu atteikties no provokācijas, un kas no tā, vai ārsts klausīs man un atļaus turpināt diētu? Par to uzbraucienu ka neesmu viņu pietiekoši labi uzpasējusi----> 6 gadu vecumā kad ārsti atklāja celiakiju(līdz tam kaut tikusi vedusi pie dažādiem speciālistiem, neviens pats nebija ieteicis pārbaudīt uz šo slimību) viņas svars bija 15 kg, tagad tas ir 28, tātad gandrīz dubultojies. Svara pieaugums četru gadu laikā+ 13kg. Augums 6 gadu vecumā 105cm, tagad- 132cm. Augumā paaugusies par 27cm. Tas viss ievērojot diētu 4 gadus. Kādi vēl pierādījumi ir vajadzīgi, lai apstiprinātu to ka esmu uzmanījusi gandrīz katru kumosu ko viņa ir ēdusi.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
8174984