Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
[b]zich[/b] Vai Tev šķiet ka ēst veselīgāk nesanāk dārgāk, kā ēst neveselīgi? Cik sapratu no [b]Jolanda[/b] un [b]tiffany[/b] viņām šķiet ka tas sanāk pavisam lēti un var iekļauties pēc [b]Jolanda[/b] aprēķiniem pat 30ls.

[b]zina[/b] [i]Tas nav tas pats kas mūsu situācijā, jo mēs neko mēģināt vairs nedrīkstam. [/i] Patiešām neredzu nekādu atšķirību, jo mēs neēdam neko ar kazeīnu un glutēnu, vai gaļu, lietojam visu pašu audzētu vai ekoveikalā iegādātu un ceram, ka tas uzlabos ar bērna ļoti smago smadzeņu bojājumu saistīto stāvokli. Arī mūsu dzīve pakārtota īpašajai ēšanai plus vēl daudzām citām lietām. Tā kā celiākiešu diēta man patiešām neliekas kaut kas nerealizējams ;)

[b]tiffany[/b] Protams ka ir realizējams, un liekas mums līdz šim ir labi sanācis. Vispār es nesaprotu par ko man visu laiku kāds uzbrauc?! Šeit uzrakstīju lai lūgtu padomu situācijā kura radusies, bet tagad sanāk tā, ka es kaut kāda bezatbildīgā māte kurai dr noņēmuši bērna pabalstu, jo droši vien nerūpējos pienācīgi.

[b]zina[/b] [i]var iekļauties pēc Jolanda aprēķiniem pat 30ls.[/i] 30 Ls iekļaujas tiešo, glutēnsaturošo graudaugu aizstāšana! Un šī summa vēl saruktu uz pusi kā minimums, ja mans puiks varētu ēst daudzveidīgāku (veselīgāku) barību. Nu kaut vai burkānus grauzt :D:D [s][Papildināts: 12:10:2007 22:20:27][/s] [b]zina[/b] [i]Vispār es nesaprotu par ko man visu laiku kāds uzbrauc?! [/i] Nu "neuzbrauc" - vienkārši izsaka pieņēmumus un savu skatījumu uz situāciju. Varbūt ne gluži atbildot uz Tavu pamatjautājumu, bet kā jau izteicos iepriekš - pabalstu lietas nerisina caur pastarpinātām personām. Kamēr Tu personiski neizrunāsies ar ārsti, viss tas paliek tik minējumu un pārpratumu līmenī.

[b]Jolanda[/b] [i]30 Ls iekļaujas tiešo, glutēnsaturošo graudaugu aizstāšana[/i] + pārējie produkti vismaz manam bērnam arī kaut ko iemaksā, jo īpaši ja pērk [i]ekoveikalā [/i]. [s][Papildināts: 12:10:2007 22:33:43][/s] [b]Jolanda[/b] [i]Kamēr Tu personiski neizrunāsies ar ārsti, viss tas paliek tik minējumu un pārpratumu līmenī.[/i] Es jau nolēmu, ka pie viņas vairs neiešu. Provokācija tas tomēr ir kaitniecisks nodarījums ar celiakiju slimam bērnam. Tas taču ir tik neētiski caur kaitēšanu pierādīt diagnozi (pie tam jau pierādītu). Diez vai mutiska atbilde šai ārstei atšķirsies no dokumentētās. [s][Papildināts: 12:10:2007 22:36:46][/s] Katrā ziņā mani interesē vēl kāda speciālista viedoklis, tādēļ nākamnedēļ pastāstīšu- kas jauns!

[b]Jolanda[/b] Kas tas par maizes kukulīti, kas 1Ls maksā??? Un tāda matemātika man arī šķiet gaužām nesaprotama - 3bezglutēna kukulīši = 7 parastas maizes kukulīši!!! :laugh: Kāpēc lai no bezglutēna maizes sāta sajūta ātrāk rastos? Mums nedēļā, pavisam nemanot, apēdas 3 dubultie Schar iepakojumi (Rustico vai Pan carre). 3x2,5Ls=7,5Ls (nedēļā) Tātad mēnesī 30Ls mēnesī. + milti pankūkām u.c. majās gatavotiem izstrādājumiem + makaroni + vēl kāds našķis un tiešām pārtikai aiziet tie 50Ls. Un nemēģini nu nevienam te iestastīt, ka parastā pārtika maksā tieši tikpat! 50 Ls pabalsts gan 8 - gadīgam bērnam ir ļoti dāsns pabalsts, jo par šiem 50 latiem ir iespējams sapirkt visus glutēnsaturošo produktu aizstājējus, kurpretī ar šo slimību nesirgstošo bērnu vecāki par to pilnība maksā paši, lai arī ne tik daudz. Taču pieņemu, ka tad kad manam bernam būs 14 gadi un sāksies pusaudža rijība ar tiem 50 būs krietni par maz, kas kompensēs manu ši brīža materiālo ieguvumu. [b]zina[/b] Bet Tava problēma, manuprāt, nemaz nav tik liela. Vienkarši ir jāvelta nedaudz laika tās atrisināšanai. Vai nu aizej pie cita ārsta vai arī pie tās pašas Ebelas un kārtīgi izrunājies. Nav viņa nemaz tik briesmīga - visu var sarunāt. Mana puika klasesbiedrenes (kurai arī ir celiakija) mammai vismaz nesen izdevās visu sarunāt (tiesa gan ar citu dakteri, bet arī Vienības gatvē). Arī bija nozīmēta provokācija, bet mamma aizgāja un dakterei izstāstīja, cik smags bijis atlabšanas process, norādījusi uz ārvalstu pieredzi, ka šādas provokācijas tiek veiktas tikai pēc pubertātes vecuma u.t.t un viss bija kārtībā. Lai veicas! ;)

[b]spulga[/b] [i]Kas tas par maizes kukulīti, kas 1Ls maksā???[/i] Tas pats "Schar": es pērku dubultiesaiņojumu pa 1.89 (baltmaizītes ķiegelītis) un 2.11 ar graudiem. Tiesa, mūs jau brīdināja, ka var palikt dārgāk, bet nu kompensācijai iepirkām kravu ar maizes maisījuma sagatavotnēm Slovākijā pa ~ 0.50Ls katru. [i]Kāpēc lai no bezglutēna maizes sāta sajūta ātrāk rastos?[/i] Nu kā - tik uz cenu vien paskatoties! :laugh: Bet ja nopietni, mēs to neizmantojam kā pamatproduktu - bērnam pamatēdiens tiek nodrošināts no citām izejvielām.

[b]Jolanda[/b] :laugh: Manam puisim gan apetīte no cenas nepāriet. Kamēr pats nepelna, tikmēr jau nav tāda izjūta. Nav jau arī mums tas gluži kā pamatprodukts, bet kopā salasās diezgan daudz. Brokastīs ēd maizītes (vai nu ar kaut ko virsū vai klāt pie salātiem), uz skolu arī līdzi maizītes, jo lai gan skolā tiek piedāvātas glutēnbrīvas pusdienas virtuvē - neizmantojam šo iespēju - pieredze rāda, ka tomēr nav tās pusdienas pavisam bez glutēna. Kad ap diviem atnāk mājās, tad gan paēd kārtīgas pusdienas. Bet vakakā pirms treniņiem (ap pieciem) viņš atkal ir izsalcis un ēd maizes. Vakariņas mums sanāk tā ap 7-iem atkal tādas nopietnas. Vasarā, kad karstais laiks un negribas neko siltu un lielu ēst, tad daudz naudas aiziet bezglutēna "kelogsiem". Un pēdējā laikā puisim apetīte tiešām varena. Par ko es tikai priecājos! :) Beidzot!!! (pēc divus gadus ilgiem pūliņiem)

[b]spulga[/b] [i]bezglutēna "kelogsiem". [/i] Kurus tu pērc? Manai garšoja bumbiņas ar pandu uz pakas, bet nu jau sen neesmu nekur tādas manījusi. varbūt ir kas jauns parādijies starp kelogsiem?

[b]zina[/b] Uz gaiļezeru pārgājām tāpēc, ka pusgadu pēc provokācijas bērnam strauji palika slikti - vēderāpes, locītavu sāpes, ādas problēmas, apetītes vispār vairs nebija, ar mokām trīs karotes putras vai pusmaizīte dienā. Tā kā VG bija 2us mēnešus garas rindas, tad griezāmies Gaiļezerā, tur mūs pieņēma jau pēc 2ām nedēlām, tad visas analīzes utt. - tad diagnoze - celiakija. Nu būtībā bija tā, ka ar ārstiem konsultējos vairākkārtīgi un viņi man tik labi apskaidroja to visu, ka piekritu provokācijai. Un pirmo pusgadu bērns patiešām jutās ļoti labi, pat sapriecājāmies, ka tā celiakija nebūs. Vispār jau tik un tā man pašai liekas, ka ārsti paši joprojām nezin, kas ir šī celiakija. Jā un manam bērnam tāpat bija tā saucamās - nakts šausmas - nakts psihosomatiskie traucējumi - vai (iespējams) epilepsija. Un vislielākā problēma ir tā, ka bērns vislaik tā arī zināja, ka visu mūžu būs diēta, te pēkšņi - ārsti atļauj visu pēc kārtas ēst, viņam bija 100 jautājumi - tātad esmu vesels, tātad man meloja utt. Tad atkal paziņo - atpakaļ diēta - viņs pateica, ka ēdīs tik un tā visu. Un tagad ar diētas ievērošanu ir grūti, ja vecāki mājās - tad jau jā, bet tā kā vecākiem jāstrādā, tad ... puiks ēd visu kas viņam garšo, bet ko viņš nedrīkst. Ēdienkarte mums diezgan trūcīga... no ilgās diētas ir tā, ka daudzus produktus bērns vienkārši vairs neēd - kaut vai kukurūzas putru - neēd viņam viņa riebjas, rīsus viņs nedrīkst ēst, griķus vairs nevar norīt, kartupeļus tāpat, pupiņas un zirņi - izraisa vemšanu. Paliek tik tīra gaļa, zivs. Salātus neēd, tomātus neēd. Labi vēl ka ir dažas zupas, kuras neizraisa vemšanu.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
8174984