Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
[b]Traips[/b] nu es vis tik pārliecināta neesmu. a kas tie par noteikumiem (min kabineta?) kāds nosaukums?

Traips
[b]zich[/b] Pilnīgi pārliecināta arī es neesmu. Vienmēr apskatu krievisko tulkojumu(ja tāds ir). Kas tie par noteikumiem nezinu, man atsūtīja vidusdaļu, par alerģiskajām pārtikas precēm. Bet domāju, ka tas varētu būt saistīts ar patērētāju tiesībām. Es painterēsēšos.

Tie mazie garenie Pringles čipsi ir arī maximās ,bet parasti kaut kur pie aliņiem kādā grozā bet ne čipsu stendā.un Dinaza benzīntankā ar pirku. Kaut kas tai likumdošanā laikam ir mainījies uz labo pusi kad sākās tas sviestu sieru un krējumu skandāls ka vairs nedrīkst būt rakstīts sviests vai siers ja nav tīrs,tad tas jau ir piem.Lauku augu tauku maisījums:D:gigi: Tā kā mūsu ģimenē jogurti vispār nav cieņā tad īpaši nesekoju,bet gadu atpakaļ parasti izcilājot tās jogurtu pakas bija rakstīts ciete,un viss.A tagad jau daudziem jogurtiem skatos ka ir norādīts,modificētā,kukurūzas.Tā kā jau bišķi ir no kā izvēlēties.

Sveikas! Sen neko neesmu šeit rakstījusi, jo skumīgi ap sirdi bija-------> mazajai arī ir celiakija. Puiku kuram ir smadzeņu bojājums bail pat vest uz izmeklēšanu, jo tik daudz kā jau viņam ir, ka vēl celiakiju nespēju iedomāties. Mazie bērni man no cita vīrieša tāpēc biju sev iestāstijusi ka lielajai celiakija no pirmā vīra, bet tagad sanāk ka man pašai var būt celiakija. Analīzes esmu nodevusi arī tās beļģu, tās negatīvas bija, kobra man arī taisīta- hronisks gastrīts jau kopš pusaudža gadiem. Vienīgi pusaudžu gados ļoti sāpēja galva un ilgstoši, vairāk nekādu veselības problēmu kuras varētu būt saistītas ar celiakiju nav bijušas. Neko nesaprotu. Mazā man ļoti slimīga bija- saukstēšanās vienmēr bronhītos un plaušu karsoņos pārgāja, stomatīti reizes 50, zobu emaljas bojājumi priekšzobiem, dermatīts uz kājiņām, atkārtoti limfodenīti( ir griezti). Vispār visu laiku vāja imunitāte. Analīzes nodevām ļoti plašas, alerģijas proves plus dažādas infekciju slimības, parazīti - viss bija negatīvs līdz dr iedomājās tomēr celiakiju pārbaudīt. Asins analīzes stipri virs normas un kobras rezultāti pielika punktu diagnozei. Skumji... man ir tik skumji ka nevaru pat to izteikt. Milzu vainas apziņa mani moka par to ka tā...Piedodied ka tik murgaini, vienkārši grūti par šo tēmu runāt...

[b]zina[/b] Ļoti labi saprotu Tavas izjūtas. Arī es izjutu vainas apziņu, kad puikam atklāja celiakiju, un es nojautu ka tas sliktais gēns nāk no manas puses. :( Bet tas ar laiku pāriet... man gan arī vīrs palīdzēja tam pāriet, katru dienu cenšoties man iestāstīt, ka tam, no kura tas gēns nav nekādas nozīmes, un sakot, ka tikpat labi tas varējis būt no viņa nevis manis, un vai tad tādā gadījumā es viņu vainotu un nožēlotu to, ka mums ir kopīgi bērni? Nerocies pagātnē, bet skaties uz priekšu un izdari visu, ko vien vari izdarīt savu bērnu labā - tas nomierina. :) [i]Puiku kuram ir smadzeņu bojājums bail pat vest uz izmeklēšanu, jo tik daudz kā jau viņam ir, ka vēl celiakiju nespēju iedomāties. [/i] Aizved gan... labāk rūgta patiesība nekā saldi meli! Kas puikam ir par smadzeņu bojājumu un kā atklājāt? Manam puikam (pirms nu jau vairāk kā gada) diagnosticēja epilepsiju, kuru ārstējam ar zālēm. Bet man gan šķiet, ka lielākais nopelns situācijas uzlabošanā ir diētas ievērošanai.

[b]zina[/b] turies! Saprotami, ka jūties kā bedrē. Saņemies un kārpies ārā. Visas celiakiešu mammas ir stipras. Tāpēc jau ir šī lapiņa, jo dzīvē nav daudz cilvēku ar kuriem parunāt par mūsu sāpi. Vainas apziņa arī mani mocīja, briesmīgi. Nu esmu tam tikusi pāri.Bet vienubrīd jau domaju, ka man jāizņem visi tie reproduktīvie orgāni. Es neesmu lemta bērnu dzemdēšanai. Nuja, un tā arī nolēmu - savā mūžā vairs nevienu bērnu.

[b]spulga[/b] [b]munis[/b] Paldies par atbalsta vārdiem! Nezinu āpēc, bet man pat ir kauns, ka esmu tāda- radījusi rīs burvīgus bērniņus, bet visus slimus...Soc. nodaļā kad aiznesu kārtējo! zīmi uz mani sāka dīvaini skatīties un pateica- pamāciet mūs ar kā pie tādas naudas var tikt kādu jūs saņemiet...Soc nodaļas dāmām viedoklis gatavs- vai nu krāpniece kaut kāda vai defektīvā kas ražo slimus bērnus naudas dēļ. Skumji man...Lielajai celiakiju atklāja tik 6 gados un es domāju ka tas viņai no tēva, jo tur visa dzimta maza auguma un smalki, tad piedzima puika no otrā vīra- smagās priekšlaicīgās dzemdībās, tagad ir epilepsija. Tāda nelaimīga apstākļu sakritība, bet nu mazās meita diagnoze mani riktīgi izšūpojusi no sliedēm...Bail kādam pat stāstīt ka man visiem bērniem veselības problēmas, jo dabūšu dzirdēt komentārus par sevi. es taču neesmu nekad pat iedomājusies ka man pašai varētu būt celiakija, bet nu pēc tā ka diviem ir, tad sanāk tomēr ka man ir, ne maniem vīriešiem. Pati esmu sākusi ievērot bezglutēna diētu, nekādas izmaiņas pagaidām nejūtu.

"Soc nodaļas dāmām viedoklis gatavs" - zina, tikai necepies par kaut kādu kompleksainu soc.nodaļas dāmīšu tekstiem! savā Zemgales priekšpilsētā gan ne ar ko tādu neesmu saskārusies. Drīzāk ar līdzcietīgiem skatiem. Kas gan ar' nav diez ko patīkami. Vispār es jau 8 gadu garumā centīgi sevī izkopju spēju nepievērst uzmanību tam, ko citi par mani domā. Ir izdevies! Par to iedzimtību - vai tas ir pilnīgi noteikti, ka kādam šis gēns sevī jānēsā? Man celiakijas nav, bērnu tēvam, cik zinu arī nav, radiem arī nē (vismaz veselības problēmu nav bijis). Bet abām dvīnēm ir...

[b]zina[/b] Nu bet mēs tak te jau runājām ka žēl ka nevar pie mums tās analīzes uz to celiakijas gēnu uztaisīt.Kaut ko tas dotu jo ne jau es vīru vainotu pie tā ka viņam būtu šāds gēns ne viņš mani. Es prasiju savai ģimenes dakterei ka jocīgi ka es taisīju pati sev tās Beļģu analīzes neko neuzrādija(Kobru gan netaisīju) un vīram domāju nav jēgas pārbaudīt jo sūdzību nav un viņš tāds dūšīgs padevies miesās. un daktere teica ka tas ka neuzrāda analīzes jau nenozīmē ka nav tā ģēna,mūsos vispār ir tūkstošiem gēnu un viņi var būt neaktīvi,bet ja tāds gēns ir tad pastāv varbūtība ka kādreiz viņš var palikt aktīvs,gan pēc operācijām,liela stresa,dzemdībām,antibiotiku lietošanām,pat vakcīnām jo tās arī izjauc to dabīgo imunitāti,Bet var arī sveiks un vesels nodzīvot ar to ģēnu cepuri kuldams, Tā ka nav ko sevi vainot. Un šajā laikā kad viss tik saķīmiķots celiakijas diēta ir zelta vērta,jo uzņem tikai pēc iespējas tīrāku pārtiku veselīgāku. :up: Tikai žēl ka ar vien grūtāk viņu sameklēt veikalos. Un bērnam kam nav vēl kādi 10 gadi laikam pagrūti ieskaidrot ka tu neko nedrīksti no tā ko visi krāsainos papīrīšos starpbrīžos ēd.:( Pieaugušam cilvēkam domāju ka vieglāk to saprast un ievērot. Es gribu domāt tā ka tas nav tas ļaunākais kas dzīvē var notikt. Kaut pašai citreiz visādas domas brīžiem pa galvu arī putrojās.Bet nu TURAMIES:up:

[b]zina[/b] manas domas tieši tādas kā [b]odziņai[/b] [i]Un šajā laikā kad viss tik saķīmiķots celiakijas diēta ir zelta vērta,jo uzņem tikai pēc iespējas tīrāku pārtiku veselīgāku[/i] un [i]Es gribu domāt tā ka tas nav tas ļaunākais kas dzīvē var notikt[/i] :yes::yes::yes: [s][Papildināts: 27:02:2008 16:34:53][/s] ai un par to soc nodaļu - nu tās kundzītes es toč pierē neņemtu, uz pasaules tik daudz nenovīdīgu cilvēku vai arī vnk tāpat neapdomājoties izmet kādu komentu, kurš var aizskart. [s][Papildināts: 27:02:2008 16:38:39][/s] [i]Puiku kuram ir smadzeņu bojājums bail pat vest uz izmeklēšanu, jo tik daudz kā jau viņam ir, ka vēl celiakiju nespēju iedomāties[/i] nu jā bet vispār bērniem, kuriem ir jebkādi smadzeņu bojājumi, vispār iesaka bezglutēna un bezkazeīna diētu ;)

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
8174984