Celiakija

treselle

Slēdza Cāļa Virtuve.
[i]šajā laikā kad viss tik saķīmiķots celiakijas diēta ir zelta vērta,jo uzņem tikai pēc iespējas tīrāku pārtiku veselīgāku[/i] Tā tas ir!!! Es arī nodevu beļģu analīzes- man negatīvas, kobra taisīta- neaktīvs gastrīts, tas man no pusaudžu gadiem, bet citādi nekādu sūdzību par vēdera lietām nav bijis. Pirmais vīrs maziņš un tievs, otrais riktīgais divmetrīgais makans. Ko domāt, ja no abiem vīriešiem man ir bērni ar celiakiju?! Vīrs man neko nepārmet, tādas runas pat nav bijis. Bet vai tā var būt ka nevienam no vecākiem nav, bet bērnam tomēr ir?! Celiakija taču ir ģenētiski pārmantojama, vot tāpēc tagad domāju kuram no vecākiem viņa ir. Gribu to uzzināt, lai zinātu kuram no pieaugušajiem arī jāpāriet uz diētu. Puiku vedīšu pēc kāda brītiņa nodot analīzes, bišku man jānomierinās un tad. [s][Papildināts: 27:02:2008 18:18:38][/s] Gastroenterelogs ieteica mazajai dzelzs preperātus padzert, teica vienalga kādus. Vot tas vienalga kādus- lika man zaudēt modrību un nopirku Feroglobin B12, divas nedēļas liekas jau dodu, bet izrādās ka tur iesals sastāvā...mazajai tieši stomatīts parādijās, es vēl nodomāju ka būs kaut kur miltus dabūjusi. Izrādās labā māmulīte pati iedevusi... Kādu dzelzi jūs dodiet?

[b]zina[/b] [i] Celiakija taču ir ģenētiski pārmantojama, vot tāpēc tagad domāju kuram no vecākiem viņa ir. Gribu to uzzināt, lai zinātu kuram no pieaugušajiem arī jāpāriet uz diētu.[/i] Nevienam nav jāpāriet uz diētu. Tas, ka Tev ir celiakijas gēns vēl nenozīmē to, ka Tev ir celiakija. Tas nozīmē tikai to, ka celiakijai ir iespēja uzrasties. Kā jau Odziņa rakstīja - tas var notikt pēc antibiotikām, lieliem stresiem, operācijām u.c. Bet kamēr tas nav noticis - tavā gadījumā kobra parāda, ka tas nav noticis - diēta nav jāievēro. Amerikā piemēram shēma ir tāda. Ja ir aizdomas, ka cilvēks ir gēna nēsātājs, tad to pārbauda ar ģenētiskajām analīzēm. Ja ģenētiskās analīzes apstiprina, ka cilvēks ir gēna nēsātājs, regulāri jātaisa antivielu testi, lai nepalaistu garām iespējamo celiakijas aktivizēšanās brīdi. No dzelzs preperātiem man patika Weledas firmas Anemodoron. Dabīgs no nātrēm iegūts. Pirku pie homeopātes Jokstas. Bet tagad sen neesam lietojuši, jo hemoglobīns pēdējā laikā, kopš ievērojam diētu, vienmēr bijis labs.

[b]spulga[/b] Paldies par lietas apskaidrošanu, baška nestrādā no kreņķiem, pašai grūti aptvert kas un kā tagad jādara. [i]Weledas firmas Anemodoron[/i]- vai homeopātiskajā aptiekā tāds nevarētu būt, vai tas ir kaut kas ko tikai no [i] rokas[/i]pērk?!

[b]zina[/b] [i]Celiakija taču ir ģenētiski pārmantojama, Ne 100% pārmantojama,var būt arī iegūta.. [i]kuram no vecākiem viņa ir. Gribu to uzzināt, lai zinātu kuram no pieaugušajiem arī jāpāriet uz diētu.[/i] Ja nav sūdzību un arī pārbaudes neliecina neko sliktu tad arī ja ir gēna lietotājs tieši otrādi nevajag pāriet uz diētu,jo organisms ar glutēnu pilnīgi normāli tiek galā ,bet uzsēžoties uz diētas organisms pieradīs ka viņam nav nekādas pretestības pret to glutēnu . Nu apmēram tāpat kā ar Klizmām tās palīdz ja lieto reti ,bet ja regulāri organisms sāk bremzēt zarnu perestaltiku,sāk slinkot jo ja jau viņam piepalīdz tad kāpēc pašam normāli strādāt. Tāds normāls piemērs ne:D:gigi: [i]Gastroenterelogs ieteica mazajai dzelzs preperātus padzert, teica vienalga kādus[/i] Man meitai atkal ka taisa analīzēm kopējo ainu dzelzs it kā ir normā ,bet kalcijs skalojās ārā,un taisot to kaulu blīvubu arī nemaz tik lieli uzlabojumi nav kaut D3 vitamīnu un kalciju dzeram gandrīz visu gadu,vasarā kādus 3 mēnešus izlaižam. Un magne B6 2x gadā pa 2 iepakojumiem Ampulās šķidrā veidā izdzeram tad ka jūt ka nogurums un nervozitāte parādās parasti pavasarī tas arī ir-starp citu labi un ātri palīdz. Un svarīgi ir arī nedzert gāzētos dzērienus arī minerālūdeni,jo tas izskalo ārā gan kalciju gan vēl visu ko. [s][Papildināts: 27:02:2008 22:46:20][/s] Hā ,kamēr es te ar sīko ņemos [b]spulga[/b] jau visu izstāstijusi. [i]Weledas firmas Anemodoron[/i] tos neesam lietojuši bet pie Jokstas pērkam laikam tās pašas firmas Multivitamīnus un arī kalciju zirnīšos tagad dzeram,jo homeopāti jau uzskata ka tie mākslīgie vitamīni nemaz neuzsūcās (kam starp citu pekrīt arī mans ģimenes ārsts,tā arī saka lietot jau var ,bet cik liela no tā jēga vēl zinātnieki strīdās.) Nu tagad paskatīšos kādi būs kaulu blīvuma rezultāti pēc Homeopāta zirnīsiem,bet vispār jau tam visam jātic,ka palīdz ja netic un tam pieiet jau ar skepsi tad jau laikam nav jēgas naudu tērēt.

[b]zina[/b] Anatolijs Danilāns grāmata Gastroendroloģija(2007.g), raksts pieaugušo celiakija. Pēc šā izlasīšnas sapratu, ka pieaugušajiem no diētas nav jēgas, jo"novēlota diagnoze rada imūnsistēmas pārmaiņas, kas vairs nav novēršamas arī tad, ja... ievēro diētu" Arī man ir šī doma - kuram no mums vecākiem ir celiakijas gēns.:spy:

[b]zina[/b] Homeopātiskajās aptiekās domāju, ka nav. Vismaz tad kad lietojām - nebija. Varbūt ne no rokas var mēģināt sarunāt un pasūtīt Weledas veikaliņā.

:hi: Meitenes, sen nebiju cepusi kukurūzas cepumus. Izcepu, un mazais ēd pilnām mutēm, šodien atkal jācep, galvenais, ka nemaz nav tik grūti un 15 minūtēs izcepas:ok:

http://md.lilypie.com/RVm1p2.png
es grūtniecības laikā homeopātiskajā aptiekā pirku dzelzs preparātu, tas gan nebija weledas, bet man patika, jo atšķirībā no parastajās aptiekās nopērkamajiem, nebija tā riebīgā piegarša un necietināja vēderu. [s][Papildināts: 28:02:2008 09:48:22][/s] [b]Merja[/b] es vispār tik sen neko neesmu cepusi. bet laikam būs jāsaņemas. kāda ir mēģinājusi picas cept? manai jau tīri labi garšo pica, kurai par pamatu ņem to schaer picu pamatni, bet man pašai liekas tā pamatne tik bieza :down: [s][Papildināts: 28:02:2008 09:51:20][/s] un pagājušonedēļ aizsūtīju meilu Latvijas semper izplatītājiem, jo kādreiz stockmanī šis tas bija (ļoti maz gan), kad atvēru mājas lapu vispār :eek: cik daudz visa kā no bezglutēna, pat piparkūkas. a šie ne ziņas ne miņas nedod :down:

Traips
[b]zich[/b] Pica 500g Finax milti, 1 ola, sāls, 2ēd. k. cukurs, 3 ēd. k. eļļa, 250 ml silta ūdens, 30 g raugs. Sakuļ olu, pielej ūdeni + cukurs + sadrupināts raugs, visu kārtīgi samaisa. Bļodā ieber miltus, sāli un pielej maisījumu. Sākumā visu maisu ar karoti, kad ir izmaisīts, apleju ar eļļu un nedaudz pamīcu, vīnīgais ļoti līp pie rokām, tad rokas apleju ar eļļu. Izveidoju plakanu kukulīti, uzlieku bļodai vāku un lieku raudzēt. Gatavo mīklu dalu divās daļas. Izrullēju uz cepamā papīra. Un izgrezno pēc vēlēšanās. Parasti es cepu vienu picu un plātsmaizi ar dzērvenēm.

[b]Traips[/b] :ok: paldies. būs jasaņemas un jāizmēģina. a tā mīkla sanāk rullējama vai dikti lipīga tomēr? kādreiz kad cepu maizi no finax miltiem tad to mīklu jaucu ar mikseri, ar tām speciālajām lāpstiņām mīklas jaukšanai, jo ar rokām to noteikti sajaukt nebija iespējāms

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
8174984