Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Rutks ar medu - KĀ?

Pūķīte

Kā īsti jātaisa? Ir dzirdēts, ka rutks jāizgrebj un jāiepilda medus. Bet cik daudz jāizgrebj? Cik daudz medu? Un cik daudz un bieži var dot 3gadīgam bērnam? Un pieaugušajiem?

Quick definitions (dragon) noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman

[b]Pūķīte[/b] A. Kalniņa ielā ( starp Marijas un Kr. Barona ) ir neliels pagrabiņš, kur pārsvarā ir medus un medu saturoši dažnedažādi izstrādājumi. Nesen tur iegriezos smilšērkšķu eļļas meklējumos. Bija arī rutks ar medu, jau gatavs lietošanai, domāju, ka ar visu lietošanas pamācību :ok:

Es vienkārši rutku nomizoju, sasmalcinu un sajaucu ar medu. Bez nekādām noteiktām proporcijām. Pēc kāda brītiņa atsulojas un ir ēdams. Klepus gadījumā lietojam pa pāris deserta karotēm vismaz 3x dienā. Arī 3gadnieks. [s][Papildināts: 25:10:2007 14:33:30][/s] Var arī sīpolu ar cukuru jaukt. Arī labs.

Viss kas notiek, notiek uz labu!
[b]pelle[/b] Paldies, bet nebraukšu speciāli no Salaspils uz veikalu, pie tam rutks ir nopirkts un medus mājās. [b]Diversija[/b] Es taisu sīpolu ar medu. [s][Papildināts: 25:10:2007 14:43:43][/s] Re, pati atradu netā: Rutks ir arī populārs tautas medicīnas līdzeklis pret klepu. To lieto garā klepus, augšējo elpceļu iekaisuma, bronhīta, plaušu tuberkulozes gadījumā. Šim nolūkam gatavo rutka sulas un cukura vai medus (1:1) maisījumu. Tas ir gan vienkārši gatavojams, gan ērti lietojams. Ir vairāki šā maisījuma gatavošanas paņēmieni: 1) rutku sagriež gabaliņos un pārkaisa ar cukuru, cep cepeškrāsnī 2 stundas, radušos šķidrumu nolej. Šādi sulu gatavo lietošanai bērniem. To lieto pa 2 tējkarotēm 3 — 4 reizes dienā pirms ēšanas un vakarā pirms gulētiešanas; 2) lielā rutkā izdobj bedrīti, ieber cukuru vai ieliek medu, kas ātri sajaucas ar sulu; 3) vairākus rutkus sagriež gabaliņos un bagātīgi apber ar cukuru, sulu nolej pēc 8 — 10 stundām. Iegūto sulas un cukura (medus) maisījumu lieto gan par klepu nomierinošu un atkrēpošanu veicinošu līdzekli, gan arī aizsmakuma ārstēšanai. To lieto pa 1 ēdamkarotei 3 — 4 reizes dienā vai pat reizi stundā. Dienas laikā var izdzert līdz 1,5 glāzei šās sulas.

Quick definitions (dragon) noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman

[b]Pūķīte[/b] es vienkārši nogriežu rutkam galu, kas kalpos par vāciņu un tad mīkstumā izgrebju tādu kā piltuvi. atkarībā cik liels rutks, bet nu - parasti līdz vidum vai mazliet dziļāk, tad karoti medus iekšā, vāciņu virsū un gaidu, kamēr atsulosies. medu var likt iekšā tikmērm, kamēr rutks galīgi sačākst, t.i. medus izvelk visu sulu un tas izskatās galīgi savītis ;)

[b]nopuuta[/b] Paldies! Eju čakarēt rutku :laugh:

Hm... bet cik ilgi to rutka-medus suliņu burciņā un l-skapī var glabāt ?

[b]Pūķīte[/b] es te arī pirms kādiem 2 gadiem izvērsu diskusiju par šo jautājumu, jo man nebija ne jausmas kā to slaveno rutku ar medu var uztaisīt:D Visa rezultātā es taisu tāpat kā [b]nopuuta[/b], tikai es nekādu vāciņu atpakaļ uz rutka nelieku. Droši vien jau šogad kaut kad atkal taisīšu un došu sīkajam (tā teikt - dabīgs līdzeklis, sliktāk jau nebūs:D), lai gan, ja pilnīgi godīgi - jēgas no tā rutka nebija itin nekādas pat manam samērā veselīgajam bērnam... :(

When the gods wish to punish us, they answer our prayers. (O.W)
[b]Kakjis[/b] Vismaz neskādē :D

[b]Pūķīte[/b] a kāpēc tas būtu jāglabā? es vismaz nekad neesmu iedomājusies, ka varētu arī glabāt..liekas, ka tā dzira sasmirdēs..paliks jiftīgāka smaka :rolleyes:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8320795