Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zivju eļļa

claire

Veselīga uztura piekritējas, ko jūs domājat par zivju eļļu? To rekomendē kā labu sintētiskā D vitamīna aizvietotāju, bet nu jau pasaulē arvien vairāk sāk runāt par ūdens piesārņojuma atstāto ietekmi uz zivīm, esmu pat lasījusi ieteikumus atteikties no zivīm uzturā vispār. Un ko darīt ar zivju eļļu? Varbūt ir kāds cits mazam bērnam piemērots veids, kā uzņemt D vitamīnu ziemā?

Zivju eļļu pirms laišanas tirdzniecībā attīrot no kaitīgajiem piemaisījumiem, tādēļ lietošana esot droša.

Principā zivju eļļa ir ļoti labs un vajadzīgs produkts, jo īpaši gada tumšajā laikā. Bet par to piesārņojumu tiešām nav viennozīmīgi iespējams pateikt. Vienu reizi Norvēģijas eko preču veikaliņā pārlasīju vairākus līdzīgu produktu aprakstus, un katrā bija minēts, ka vienīgi viņu firma garantē pilnīgu tīrību no kaitīgiem piesārņojumiem (resp. pārējie ir :down::down::down:). Ir dzirdēts viedoklis, jo tālāk attiecīgais jūras iemītnieks ir barības ķēdē, jo lielāks risks piesārņojumam. Ja tam tic, tad visnekaitīgākā (un līdz ar to vērtīgākā ) ir eļļa no mazājām zivtiņām (sardīnes u.c), tad vidējās (mencas, laši u.c. ) , tad haizivis un visbēdīgāk ar lielo dzīvnieku resp, roņu tauku eļļu. Pie mums pagaidām aptiekās tik liela amplitūda nav sastopama, bet ir redzēti produkti, kas domāti speciāli bērniem. Varbūt tie būs arī vistīrākie.

Nav jēgas neko gudru teikt, jo cilvēce tāpat tuvojās galējās muļķības robežai.
Hmmm, es nesen dzēru haizivs aknu eļļu ....

Jo tālāk uz Ziemeļiem zivis mitinājušās, jo tīrākas ir viņu aknas ;) [b]treselle[/b] Ļoti labi. Viena no veselīgākajām zivju eļļām ;)

[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/72362.png[/img][/url]
Pagaidām zinu zivju eļļas kapsulas Omega-3 (pati lietoju un arī mazbērni), Amerikas firmai Amway, zivis tiek audzētas speciāli šim produktam.:up::up::up:

[b]Sanchulis[/b] Par ziemeļiem... Vai runa ir par okeāna zivīm? Mūsu pašu Baltijas jūra atrodas tuvu uz ziemeļiem, bet ir vispiesārņotākā jūra pasaulē :confused:

[b]Sanchulis[/b] [i]Jo tālāk uz Ziemeļiem zivis mitinājušās, jo tīrākas ir viņu aknas [/i] Kāpēc tā? Kad bija dienaskārtībā tā tēma par dažādām ķīmiskām vielām, kas atrodamas cilvēku asinīs, es tieši lasīju, ka piesārņojums pārvietojas planētas polu virzienā. Lasīju par vienu ģimeni, kas, piedzimstot bērniem, speciāli pārcēlusies uz kaut kādu salu pie Kanādas krastiem, ēd tikai to, ko paši ekoloģiski izaudzējuši, vispār dzīvo superveselīgi, bet bērnu asinīs tika atrasta iespaidīga arhaisko ķimikāliju - tādu kā DDT - buķete. Viņu dzīvesvietā nekad nav bijusi attīstīta intensīvā lauksaimniecība, šīs vielas vienkārši ir atceļojušas laika gaitā... Stāsta morāle ir arī tāda, ka nevajag dzīvot ilūzijās, ka kaut kur pastāv kāds absolūti neskarts dabas stūrītis - mūsu planēta ir vienota sistēma un diemžēl, ja kāds cūkojas, no tā cieš arī visi pārējie. [sub]No kā es izdaru nevis secinājumu, ka jāiet uzreiz kārties, bet ka nevajag arī būt tik bailīgam un piekasīgiem.. uzreiz jau nost nemirsim.. jākoncentrējas vairāk uz to, ko varam darīt, lai mūsu bērni mantojumā saņemtu pēc iespējas labāku planētu..[/sub] Vēl, kas attiecas uz okeāna zivju intensīvu patērēšanu - nav noslēpums, ka piekrastes ūdeņi jau labu laiku ir stipri nosmelti, un zvejnieki dodas arvien tālāk uz ziemeļiem un zvejo arvien dziļākos ūdeņos. Bet lieta tāda, ka, jo vēsāks ūdens, jo lēnāk atjaunojas zivju resurss. Mani personīgi tas reāli pārsteidza, kad dzirdēju radio BBC, ka tuncis daudzviet ir iznīkstoša suga, jo veikalā pie zivju konservu plaukta vai japāņu restorānā rodas iespaids, ka tā nu ir manta, kura pieejama neierobežotā daudzumā.. Veselais saprāts saka arī, ka, ja baidies no piesārņojuma, drošāk ir principā nelietot nekādus koncentrātus, jo tajos arī viss sliktums būs koncentrēts. Un es nepaļautos uz to, ka pilnīgi visi ražotāji automātiski savas eļļas attīra no visa nevēlamā. Piemērs no citas sfēras: krāsviela biešu sarkanais (E162, ja nemaldos) ir pilnīgi dabiska - tā ir biešu sakņu ekstrakts, bet bērniem to neiesaka lietot, jo tajā koncentrētā veidā ir arī daudz pesticīdu. Nu, arvienvārdsakot.. par spīti iepriekšminētajam:D Es jau arī šobrīd visu laiku prātoju, ka varbūt vajadzētu kādu zivju eļļu iepirkt, lai justos drošāk, ka mazie saņem taukskābes pietiekamā apjomā:gigi: Vienīgi, ja atklātos, ka ir kaut kādas sēklu (nu, piem., varbūt linsēklu?) eļļas kapsulas, kuras satur līdzīgas uzturvielas - es izvēlētos tās.. Vispār, ja mēģina samedīt, kas tad nu būtu tas tīrākais un labākais, ātri vien sviestā var saiet. Piem., mēs taču visi zinām, ka mātes piens ir vislabākais mūsu bērniem. Bet cilvēks, (1) būdams pašā barības ķēdes augšgalā; (2) lietodams visu to ķīmiju, ko viņš lieto, ir arī vispiesārņotākais radījumus pasaulē, un tieši cilvēka mātes piens ir substance, kurā visi sliktumi akumulējas viskoncentrētāk.. Salīdzinot ar to - haizivs aknu eļļa ir tīrais šķīstuma eliksīrs:laugh:

[b]claire[/b] jā, protams, es biju domājusi okeānu. Pie tam, tiešām Ziemeļos, nevis Baltijas jūru :D [b]zbriedis[/b] Pilnīgi piekrītu, ka mūsdienās jau gandrīz vairs nepastāv neskarts dabas stūrītis, tomēr ir tīrāki un netīrāki reģioni, vai ne? Un daba ap Eiropas Ziemeļu reģionu ir krietni vien tīrāka, nekā, Dienvidos. Es pati jau gadus... hmmm... pietiekami daudz dzīvoju ļoti, ļoti tālu Ziemeļos :D Īslandē. Tagad uz sitienu neatradīšu pētījumus, bet pati esmu lasījusi, ka ūdens, gaiss un daba kopumā šeit ir vieni no tīrākajiem pasaulē. Tur bija minēta virkne pamatojumu, viens no tiem bija ūdens un gaisa t, tad vēl mazā apdzīvotība, līdz ar to gaiss tiek piesārņots minimāli utt. Zivju nozveja šeit ir tik liela, cik lielu to uztaisa paši īslandieši, jo nevienu citu savos ūdeņos īpaši nelaiž iekšā. Teikšu godīgi, ka manī rada neuzticību tās zivju eļļas, kas ražotas no speciālās audzētavās turētām zivīm. Kapēc? Ja šīs zivis ir audzētas tikai eļļai, tad gala produktam ir jābūt fantastiski dārgam, jo citādi neatmaksājas turēt šīs zivis, jo tiek izmantota tikai meliela tā daļa. Savukārt, ja no zivtiņas izmanto i aknas eļļai, i asakas miltiem, i gaļu priekš tirdzniecības un vēl kaltētās galvas uz Nigēriju sūta, tad šīs zivis tiek "uzlabotas" ar krāsvielām un citām ķimijām (smukāka gaļiņa, zivtiņas ātrāk aug utt utjp). Un, tas nozīmē, ka viņas saņem papildus devu jau pie tā, kas nāk no ūdens, kurā viņas mīt (tās audzētavas ir jūras, okeānu piekrastēs, zivis tiek mākslīgi barotas no kuģiem, kas noenkuroti zināmā attālumā no audzētavas un pēc tam pa trubu pieplūst barība). Tāpēc es, ja vispār var uzticēties zivju eļļai, cenšos izvēlēties tādu, kas nākusi no dabīgos apstākļos mitušas astaines. Zivju eļļa Lysi šajā valstī ir pārtikas piedeva nr.1. Un, ņemot vērā, ka vietējie ilgdzīvošanas ziņā ir vienā no augstākajām vietām pasaulē, domāju, ka z-eļļa nekādu lielo ļaunumu uz viņu veselību nav atstājusi :D Nu, lab, lab, plusā jau vēl nāk arī nesteidzīgais dzīves ritms, tīrais gaiss, ūdens, labklājība utt.

[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/72362.png[/img][/url]

Kaut esmu zivju eļļa lietotāja pati un dodu arī bērniem, tomēr šis is produkts, ar kuru pārlieku arī nevajag aizrauties. Var pārdozēt A vitamīnu (ja vēl lieto citus vitamīnus vai uztura bagātinātājus). Par tīrību, - mums, gala lietotājiem, laikam labāk pārāk daudz nezināt par produkta ra;zošanas tehnoloģijas niansēm.... :D Nesen norvēģu avīzē bija šokējoša fotoreportāža par vairākiem apakšpiegādātajiem lielajam Moller Tran (arī pie mums tirgo viņu produktus). Ar sanitārajām normām pilnīgi garām, atsevišķas iekārtas nav mazgātas no 2.pasaules kara laikiem...un vēl virkne citu pārkāpunu, tai skaitā tehniskās kvalitātes eļļas piejaukšana uztura bagātinātajiem domātajai... Nezinu, kā ir ar Lysi, bet Moller Tran produkciju noteikti vairs nepirkšu.

Nav jēgas neko gudru teikt, jo cilvēce tāpat tuvojās galējās muļķības robežai.
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8555065