Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zivju eļļa

claire

Linsēklu eļļa ir ļoti laba alternatīva zivju eļļai, turklāt ir pieejama arī bioloģiski audzētu linsēklu eļļa. Varbūt ir arī kapsulās, ārzemēs noteikti ir, nezinu, vai Latvijā... Iecavnieka linsēklu eļļa man šķiet tīri normāla garšas ziņā, citi gan viebjas... Vienreiz biju nopircis kaut kādu Vidzemes linsēklu eļļu, tā gan bija nelietojama... Omega-3 vēl jau var uzņemt ar, piemēram, valriekstiem. 2 veseli valrieksti dienā - pilnībā pietiekoši. Un ir cerība, ka valriekstu kokiem (vai kā tos sauc) pesticīdus neber virsū... Vispārībā omega-3 taukskābes atrodas daudzos savvaļas augos. Ā, un var jau arī ēst maltas linsēklas. Vislabāk ir nopirkt veselas linsēklas un samalt pirms lietošanas. Var vis kaut kur iemaisīt. Pieaugušajam pilnībā pietiek ar 2 ēdamkarotēm linsēklu dienā, bērnam droši vien ar vienu... kaņepju sēklas un kaņepju sviests arī ir bagāts omega-3 taukskābju produkts.

[i]Iecavnieka linsēklu eļļa man šķiet tīri normāla garšas ziņā, citi gan viebjas... [/i] Es, piemēram. Uz mata atgādina zivju eļļu. Sākumā liku pie salātiem, bet tad sapratu, ka neviens citrons, cukurs vai ķiploks neglābj to preteklību. Žēl. Tomēr riju nost pa tējkarotei viebdamās, kā kādreiz zivju eļļu.

Ko Laimiņa vēlēt grib, Gadiņam mijoties? Mazu rūpi, izturību, Mīļu vārdu - siltumam. /L.t.dz./
[b]Domila[/b] Varbūt Tev bija veca. Svaigai linsēklu eļļai nav ne vainas. Par zivju eļļām esmu dzirdējusi, ka mencu ir labas. Pati nelietoju - neesmu saņēmusies sākt pirkt.

[s]Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... [/s]:)
[i]Ā, un var jau arī ēst maltas linsēklas. Vislabāk ir nopirkt veselas linsēklas un samalt pirms lietošanas. Var vis kaut kur iemaisīt. Pieaugušajam pilnībā pietiek ar 2 ēdamkarotēm linsēklu dienā, bērnam droši vien ar vienu...[/i] Tieshi taa:) Garsha patiikama, beerni neprotestee. Pieaugushais var vinjas eest arii bez malshanas, beerniem sajauc klaat pie banaana vai zhaaveetajiem augljiem, pashi nemaz nemana ko apeed:)

[b]maikls[/b] Vai linsēklu eļļa satur arī D vitamīnu? Ziemā tā ir nopietna problēma. Varbūt ir veģetāri produkti, kas satur šo vitamīnu?

[b]claire[/b] Var jau nopirkt pilienos, es mazajai devu tā, jo viņa piedzima rudenī, un līdz vasaras saulītei bija tālu. Produktos D vit. nav, bet lasīju, ka veselam cilvēkam, daudz uzturoties saulē visu vasaru, ādā uzkrājas pietiekamas rezerves visai ziemai.

Ko Laimiņa vēlēt grib, Gadiņam mijoties? Mazu rūpi, izturību, Mīļu vārdu - siltumam. /L.t.dz./
Palabojiet mani, ja kļūdos, bet linsēklu eļļai pēc pudeles atvēršanas derīguma termiņš bija uzrādīts 1 nedēļa vai kaut kas tamlīdzīgs, tādā intensitātē jau nu mēs nekādi nevaram viņu ne izdzert, ne piepirkt:rolleyes: Tas viens. Otrkārt, pie ēdiena arī es nevaru pielikt, baigi atgādina zivju eļļu. Treškārt, bērns ir ar mieru patērēt tikai kapsulas :D A ko - tajos kaņepju pavalgos un tīrsviestos kaut kas labs arī ir saglabājies? Bērnam jau baigi garšo, bet kaut kā tāda aizdoma, ka tas taču ir tik labi sacepts un sazin kā samīcīts, ka diez vai kas vairāk par zarnu skrubi iznāk:rolleyes: D vitamīns gan esot baigā inde:rolleyes:.. viena tante teica:gigi:

[b]claire[/b] Re ko atradu netā: D vitamīni ir ziedputekšņos, greipfrūtos, avokado augļa mīkstumā, mango augļa mīkstumā un sulā. Vēl esot arī saulespuķu sēkliņās. Es no šī visa par pamatu izvēlētos ziedputekšņus. Par taukskābēm. Nesaprotu, ko visi tā uztraucas par omega-3, pie kam lielākā daļa pat nenojauš, ka ir arī omega-6:) Es nekādā gadījumā nepirktu šīs lietas kaut kādās kapsulās, no bailēm noindēties! Par šo visu ļoti labi bija rakstīts veģetāriešu rokasgrāmatā. Šīs taukskābes ir ļoti nepieciešamas, bet vērtīgākie produkti, kuri tās satur prasa izcili uzmanīgu glabāšanu (piem linsēklu (un jebkura nerafinētā) eļļa, valrieksti u.c.). šie produkti satur ļoti daudz antioksidantu, kas gaismas un siltuma ietekmē pārvēršas oksidantos, kas var izraisīt pamatīgu saindēšanos. Diemžēl veikalos lineļa stāv siltumā, labi apgaismotā plauktā.. Valriekstiem, pat nelobītiem jāatrodas vēsumā, tāpēc redzot plauktos nolobītus riekstus.. nebrīnos, kad ziņās izlasu, ka kāds noindējies. Man pašai bērnībā retu reizi iebaroja un vienmēr bija slikti, joprojām neesmu atradusi drošu vietu, kur tos nopirkt. Man ieteica Biotēkā nopirkt nerafinētu eļļu maisījumu, viņiem esot ledusskapī. Nopirku. Muļķe protams, bet tikai mājās apskatījos derīguma termiņu - beidzas pēc nedēļas (vispār neatvertai pudelei bija vairāk par gadu), bet pudeles daudzums bija izdzerams 2 mēnešos:( Tā kā iesaku, bet esiet vērīgi ar termiņu, jo lieta laba (un dārga ar), satur gan omega-3, gan omega-6, jādzer iejaucot sulās vai kokteiļos.

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2522.gif[/img]
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8555065