Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

mazsāls diēta

jūlija

Sāc ar to, ka izvairies no gatavajiem produktiem - siera, žāvējumiem, konservējumiem, desu izstrādājumiem, gatavajām mērcēm, majonēzes un jā, arī no maizes. Šīm lietām ražotājs jau ir pievienojis ļoti daudz sāls, un ja uzturā nebūs to, tad sāls daudzums jau būs būtiski samazināts. Pārējo jau var pamazām. Manuprāt, ja nav vēlēšanās, nemaz arī nav vajadzības atteiktie 100% no sāls uzturā, pietiek, ja to pamatīgi samazina.

Noklāj putna spārnus ar zeltu, un viņš nekad vairs nevarēs lidot. Tagore

[i] izvairies no gatavajiem produktiem - siera, žāvējumiem, konservējumiem, desu izstrādājumiem, gatavajām mērcēm, majonēzes un jā, arī no maizes.[/i] Un ko lai es ēdu? Mājās ēst taisīt man nav laika, strādāju divos darbos. Vispār nesaprotu, kā tādos apstākļos var ieturēt kādas diētas un veselīgi ēst. :confused:

[b]jūlija[/b] maizes vietā - sausmaizes, galetes. Desu vietā pagatvo gaļu vairākām dienām un ņem līdzi. Ar garšvielām būs tikpat garšīgi, kā desa. Ja Tu pārsvarā ēd sab. ēdināšanas iestādē, tad sāls daudzumu samazināt ir nerāli :rolleyes:

[i]Ja Tu pārsvarā ēd sab. ēdināšanas iestādē, tad sāls daudzumu samazināt ir nerāli [/i] Tas ir fakts. Pēdējā laikā pat man šķiet, ka ēdieni ir pārsālīti. Rodas iespaids, ka cenām ceļoties, tiek kāpināts arī sāls daudzums.

[b]Aiza[/b] Tas ir gaumes un pieraduma jautājums. Tikai un vienīgi. Es, piemēram, nekad mūžā neesmu likusi putrai klāt sāli un cukuru. Ne tagad, ne arī pirms atteicos no sāls. Un man liekas pretīgas pienā vārītas putras. Vāru tikai uz ūdens bāzes. Citi atkal teiks, ka viņiem tas liekas pretīgi. Un, ja vāot putru pievieno, piemēram, nedaudz riekstus vai sēklas, tad garša vispār ir :ok: .

[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/72362.png[/img][/url]
[b]Sanchulis[/b] nu ati jau raksti, ka tas ir gaumes jautājums :) es pilnībā no sāls un cukura varētu ateikties laikam tikai tad, kad tas būtu dzīvības un nāves jautājums :D Bet lietoju šīs lietas ļoti maz, nemājās gatavotsēdiens man šķiet pārāk salds un pārsālīts. Citādi ir ar rūpnieciski ražotajām lietām, jo tur sāls un cukura un citu garšas uzlabotāju attiecības ir tā sabalanētas, ka nejūtam cik produkts patiesībā ir salds vai sāļš.

Es cukuru nelietoju - tas grauj imunitāti, bet tērēt resursus uz slimošanu nevēlos, vēl jo vairāk, ja ir alternatīvas. Lietoju steviju un medu. Par sāli - es īsti nepiekrītu, ka tas ir tabu un ļoti kaitīgs. Neattīrīts jūras sāls ir veselīgs un to arī lietoju, neaizraujoties ar pārmērībām. Kaitīga ir vārāmā sāls. Rūpnieciski ražotajām lietām gan uzreiz jūtu garšas mākslīgumu - piem kūkas utml. izstrādājumus reizēm ēdu, ja cienā, bet baudījuma nekāda. Nevar salīdzināt ar dabīgu produktu. Vislabprātāk vispār neēstu.

[s]Vai Tu vari apskaut savas skumjas, izgaršot sāli savās asarās, sākt smieties tad, kad raudi? Tas nozīmē, ka Tu esi dzīvs, un paldies Dievam, ka Tu esi šajā pasaulē... [/s]:)
[b]Aiza[/b] [i]putru bez šķipsnas sāls un cukura nav iespējams iedabūt- tik pretīga garša. [/i] nez, kas par putru? Auzu, rīsu, mannā putrai ar sāli un ar CUKURU, savukārt, manā uztverē ir pretīga garša. bet es neesmu pilnīgi no sāls atteikusies, šur tur jau lieku. Tā kā garšas sajūtas tomēr ir atšķirīgas.;)

Pamazām sāku jaunu dzīvi : nopirku šeit minētās Anniņas garšvielas bez sāls, un sataisīju salātus. Tīri normāli, un galvenais, ka otru porciju negribas. Brokastu maizes vietā ieplānotas auzu pārslas ar ūdeni (ar šito kādreiz ārstēju sāpošu kuņģi, iekšā varēju dabūt). Tālāk gan mana iztēle vairs nesniedzas.. Gribēju precizēt par jūras sāli -- tas tātad ir veselīgs/ veselīgāks par parasto? Bet, ja ieteikts izvairīties no sāls?

[b]jūlija[/b] piemirsu, vēl aptiekās un arī dāzos veikalos ir nopērkama Pansāls, laikam tā saucās. Tā skaitās veselīga, jo parastā sāls ir tikai 40 vai 50%, atlikusī, ir, ja nemaldos Mg, bet varu maldīties, vārdu sakot tikai 40% kaitīgās.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8621589