Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko iesākt ar meitu...

kartupeliene

[b]Sumpurniits[/b] [i]Viņa lasīja, bet nevis pa burtiem, bet pa vārdiem (uztvēra vārdus kopumā, atpazina tekstā, vienkārši laba redzes atmiņa uz simboliem, rakstu zīmēm, t.sk. skaitļiem)[/i] - mums precīzi taspats, burtus un ciparus pazina jau ap 2gadiem un arī ātri iemācijās atpazīt vārdus tekstā. Bet tagad pats saviem spēkiem(nu gandrīz saviem)iemācijies lasīt ari "normāli" Bet kas ir šis [i]pok3 garlaikotības problēmas[/i]? [s] tas ir, kad bērnam skolā par vieglu un viņš sāk garlaikoties, kamēr pierod nestrādāt?[/s] [b]Fanija[/b]

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2197.gif[/img]

[b]kartupeliene[/b] mani vienkarsi interese, ko nozime [i]ir unikāls gadījums, ar kuru viņa netiek galā[/i]. Ko tava :girl: tadu dara? Prot jau visu, kas skolas programmai paredzets? Kad es biju maza, ari mammai likas pat loti apdavinata. 5 gados es biju vieteja biblioteka caklaka lasitaja starp berniem. Pie tam, ne jau tikai bildites izskirstiju, bet gan izlasiju visu no vaka lidz vakam. Ari rakstiju jau ka skolas berns. Bet mamma palaida skola ar gandriz 7 gadiem tikai, jo es biju novembra berns. Bet toreiz pat doma nepastaveja, ka attistiba ir tik labak, ka vajadzetu atrak domat par skolu. Tapec interese, ko tiesi tava meitina dara labak/vairak par saviem vienaudziem un pat 7-gadniekiem, lai gan vinai tikai 4 gadini.

[b]Ziljuks[/b] [i]mani vienkarsi interese[/i] - veic visus uzdevumus, pati, ja cietiem bērniem visu izdara audzītes, mana dara pati un prasa vēl un vēl ko darīt, jo p., puzles ar 104 nekas nav utt utjp. Protams, līdzās visiem talantiņiem ir arī neapmierinātības kaprīzes, jo nenotiek lietas tik ātri kā viņai gribētos, jo garlaicīgi...vot i nezinam ko ar viņu darīt...

Ļoti garšo kartupeļu pankūki!
Viss jau ir jauki skolā pirmajos gados, kad slodze tomēr ie vieglāka, bet vēlāk, kad stundas ir vairāk, prasības augstākas tomēr bērnam ir grūti, vismaz, manuprāt. Nu negribētu es lai šobrīd mans bērns 3.klasē būtu tikai 7 gadus vecss, kaut arī ar macībām viss būtu ok. Kaut arī piekrītu, grūta situācija. Pati biju tas gudrais bērns, un skolā aplauzos, jo pirmajos gados skaitījos brīnumbērns, bet pieradu, ka nekas nav jāmācās, jo visu zinu un tā arī neiemācījos kat ko darīt ar piepūli. Tā nu iznāca, ka fizikā un ķimijā man tos pašus trijniekus lika pēc inerces, jo citos priekšmetos skaitījos gudriniece. Un vēl tgad man ir grūtības izdarīt to, kas tik labi nepadodas un nepatīk. [i]Tapec interese, ko tiesi tava meitina dara labak/vairak par saviem vienaudziem un pat 7-gadniekiem, lai gan vinai tikai 4 gadini.[/i] agrāk skolas programma nebija tik sarežģīta un es 4 gados tekoši lasīju un normāli rēķināju. 5 gados jau tiku galā ar lietām pirmo 3 klašu līmenī.

Noklāj putna spārnus ar zeltu, un viņš nekad vairs nevarēs lidot. Tagore

[b]lapssa[/b] Es Anmani nevaru dabūt rokā! I-netā ir info par biedrības namu, bet tur vairs sen viņš nav, bet Kongresu nam tel ir fax! Tu gadījumā nezini, kur tieši viņu var sastapt? Un no cik gadiņiem viņš ņem bērnus?

Olīvija
[b]lapssa[/b] taisnība Līdz klasei 2./3. viss var iet spīdoši, bet velāk var gadīties baigais aplauziens. ieteiktu pašlaik bērnu attīstīt, bet ar skolā došan gan nesteigties.

[b]lapssa[/b] [i]visu zinu un tā arī neiemācījos kat ko darīt ar piepūli. [/i] - šitas arī ir tas, kas visbiežāk piemeklē šos gudros bērnus, kas beigu beigās par neko īpašu arī neizaug(kaut gan var;etu):( Principā šādiem bērniem būtu vajadzīga pilnīgi citāda mācību programma un tad varētu iet skolā arī no7gadiem. Bet diemžēl Latvijā izglītības sistēma orientēta tikai uz kaut kādu vidējo līmeni, vel ir korekcijas klases bērniem, kam grūtāk iet ar mācībām., bet tiem , kas gudrāki par vidējo līmeni diemžēl nekā. Tad nu mammām pašām jādomā ,kādā veidā riskēt - palaist bērnu 7gados un cerēt, ka viņu nepiemeklēs tā sauktais prāta slinkums ,kad [i]tā arī neiemācījos kat ko darīt ar piepūli. [/i] Vai arī laist ātrāk un atkal baidīties vai bērnam slodze(fiziskā un emocionālā) nebūs par lielu.

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2197.gif[/img]
[b]kartupeliene[/b] Nezinu gan koordinātes, jo to paziņu tagad satieku reti. Bet zinu, ka cālī vēl bija cilvēki, kas veda savus bērnus pie viņa. Varbūt ieliec atsevišķu tēmu.

Noklāj putna spārnus ar zeltu, un viņš nekad vairs nevarēs lidot. Tagore
Ar savu tagadējo pieredzi (mana :girl: otrklasniece) es pilnīgi noteikti esmu pret bērna laišanu ātrāk uz skolu. Varējām vēl gadu atstāt b/d, bet aizlaidām uz skolu ar nepilniem 7iem gadiem. B/d audzinātājas teica, ka lai nu kas, bet mana :girl: jau nu esot gatava skolai, b/d viņai vairs neesot ko darīt. Bet pirmajā klasē sapratu, ka psiholoģiski viņa nebija gatava skolai. Gāja ļoti grūti. Un ne jau tādēļ, ka viņa nesaprastu kādu priekšmetu. Tai brīdī, kad palaižam mazo skolā, mēs "nogriežam" viņam bērnību. [b]kartupeliene[/b] Te bija tēma par Anmaņa studiju - http://www.calis.lv/aprunasimies/konf2/topic.php?id=50:8331388

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2280.gif[/img]

[b]kenga[/b] [i]Te bija tēma par Anmaņa studiju -[/i] Paldies, paldies! [i]Un ne jau tādēļ, ka viņa nesaprastu kādu priekšmetu. Tai brīdī, kad palaižam mazo skolā, mēs "nogriežam" viņam bērnīb[/i] No šī es arī baidos...jau tā meita zina pārāk daudz no tā, kas bērnam 4 gados jāzina..i kā dzimst, i ka mirst, izjusti to visu pārdzīvo! Labāk bērnam jauka bērnība, nekā stresaina jaunība 7 gados!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8641155