Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko iesākt ar meitu...

kartupeliene

[i]pirmajos gados skaitījos brīnumbērns, bet pieradu, ka nekas nav jāmācās, jo visu zinu un tā arī neiemācījos kat ko darīt ar piepūli. Tā nu iznāca, ka fizikā un ķimijā man tos pašus trijniekus lika pēc inerces, jo citos priekšmetos skaitījos gudriniece. Un vēl tgad man ir grūtības izdarīt to, kas tik labi nepadodas un nepatīk.[/i] Toč mana situācija..... :(

man līdzīgi ka [b]biga[/b] un [b]lapssa[/b]. ātri iemācījos lasīt, rakstīt, rēķināt un mani paņēma uzreiz 2.klasītē. sākumā nebija nekādu problēmu un biju viena no gudrākajiem bez piepūles. faktiski problēmu nebija pat līdz vidusskolai, kad pēkšņi tomēr kļuva par grūtu. un tieši tā, biju pieradusi papildus nemācīties un nesaspringt. tāpēc tad jau kļuvu par vidusmēra skolnieku. kad beidzu vidusskolu, domāju, kaut nu man būtu vēl viens gads tur... arī ar šodienas prātu saprotu, ka viens gads būtu lieti noderējis, jo patiesībā vēl īsti nesapratu, par ko es vēlos nākotnē kļūt un jutos negatava lielajai dzīvei. pēc gada varbūt saprastu īsto aicinājumu. nu nav nekur jāsteidzas! arī studijas sagādā dažas problēmas, jo vienmēr tieku cauri tikai ar to, ko esmu dzirdējusi lekcijās vai apguvusi praksē. papildus ļoooti reti varu saņemties pamācīties. nav ieaudzināta centība sasniegt ko vairāk. ja man būs lemta šāda izvēle savam bērnam, noteikti nesūtītu ātrāk skolā. padomātu par kādām citām attīstošām nodarbēm :)

http://b1.lilypie.com/CF24p3.png
Es esmu no tiem, kas neieteiktu uzreiz likt skolā, bet gan maksimāli attīstīt viņas talantus un prasmes šajā laikā, kas tagad ir dots. Mūsu dzimta ir intelektuāļu paaudze un pats es sāku iet skolā no 5,5 gadiem. Meitenēm varbūt ir savādāk, taču man vistrakāk bija 8-tajā klasē, kad es paliku mazākais gan starp meitenēm un zēniem. Izsmiešanas rezultātā zuda jebkāds prieks mācīties, paliku otru gadu. Man krustdēls iet Balodītī. Man pašam bija pretenzijas pret to, jo cik esmu tur bijis, man radās iespaids, ka vecākajiem bērniem tiek pārāk liela uzmanība un jaunākie atstāti novārtā. Taču vismaz mūsu gadījumā rezultāts ir - kad mazais sāka tur iet, viņš gandrīz nerunāja, divos mēnešos šo prasmi apguva tekoši garos, literāri skaistos teikumos. Viņu filozofija ir jauktās grupiņas, kur mācību programma tiek pielāgota vecākajiem bērniem un viņu talantiem - ar tiem viena audzinātāja strādā atsevišķi. Jaunākie tver un mācās, cik var paņemt no vecākajiem un otra audzinātāja vāc tos. Varbūt jums vajag sameklēt ko līdzīgu?

[b]Dzeniitis[/b] Paldies par interesanto pieredzi! Pameklēšu netā vairāk par "Balodīti"! ;)

Ļoti garšo kartupeļu pankūki!

[b]kartupeliene[/b] Arī "Ābecītī" ir jauktās - ģimenes grupiņas. Nezinu, kurā mikrorajonā dzīvojat, bet noteikti ka katrā rajonā ir tāds bd, kur vienā grupiņā dažāda vecuma bērniņi.

Brīnumi notiek, arī šobrīd!
[b]kartupeliene[/b] [i]mana dara pati un prasa vēl un vēl ko darīt, jo p., puzles ar 104 nekas nav utt utjp.[/i] Mana arī visu dara pati. Un puzles ar 100 gabaliņiem liek bez problēmām. Viņai gan tik knapi 3 ar pusi. :) Tomēr nedomāju, ka mans bēns ātkārtīgi apdāvināts, ka nu jāskrien un jāmeklē iespēja dabūt viņu vecākā grupiņā/skolā. :no: Padomā labi, gan jau ir arī jomas, kurās tomer netiek galā tā kā tie paši 7-gadnieki. Būs septiņi un pratīs visu, kas jāprot. Ja tagad prot kaut ko vairāk kā vienaudži - paslavē, paskaties, kur slēpjas talants (viens, divi) un mēģini to izkopt, nevis domā par pilnīgu pāreju uz vecāku grupiņu vai skolu. Nu, bet tas tikai mans viedoklis. ;)

http://www.justmommies.com/tickers/pic/baby_birthday/15072/.png
Gribeju pajautat mammam, kam berni jau iet skolas - vai tiesham tagad skolas programma ir tik sarezhgita kluvusi, ka berns tai "nogatavojas" tikai 7 gadu vecuma??:confused: Un vel - kad es beidzu skolu, tad visiem klasesbiedriem bija 17-18gadi. Bet tagad sanak, berni beidz skolu tikai 18-19 gados?? Ja jau skolas programma tagad ir tik sarezhgita un tik ilgi jamacas - skolas tagad laikam profesorus gatavo?:confused::eek:

kimi
[b]Florena[/b] Neuzskatu, ka skolas programma tagad būtu sarežģītāka kā mūsu laikos. Tieši otrādi- vieglāka. Pirmkārt, viss apmēram atpaliek par 1 klasi t.i. to, ko mēs mācījāmies 5. klasē, tagad bērni mācās 6.; To ko mēs 8.- to 9. u.t.t. Otrkārt 1.svešvaloda ( mums-krievu) tika apgūta labāk nekā tagad vairumam 1 svešvaloda angļu. Izņēmums ir specializētās skolas, bet arī mūsu laikā tādas bija, un tur pamatīgi apguva gan krievu valodu, gan vēl kādu svešvalodu. Protams, ir lietas ko tagad māca, bet mūsu laikā nemācīja, bet ir arī otrādi. Daļa "jauno" priekšmetu kā, piemēram, sociālās zinības manā uztverē ir viena vienīga tukša pļāpāšana un laika nosišana. Vēl tur tādi bija, visus nemaz neatceros. Tā ka es neteiktu, ka viņi būtu ko vairāk apguvuši kā mūsu laika skolēni. Vai tāpēc bērns būtu jāsūta jaunāks uz skolu.... Nu nezinu. Manam dēlam arī piedāvāja " pārlekt" 2. klasi, bet mēs no šīs iespējas atteicāmies. Ne jau tāpēc, ka viņš nespētu apgūt to mācību vielu, bet tāpēc, ka visādi citādi viņš bija attīstījies tāpat kā viņa viengadnieki, un ar vecākiem bērniem nejustos īsti labi.

grūti būt pieticīgam, ja esi labākais
[b]kimi[/b] jautaju to tapec, ka pati saku iet skola 6 gados un biju teicamniece lidz 5.klasei. Nesaprotu, kapec tagad bernus skola uznem tikai no 7 gadiem??:confused: Un ari liekas jocigi, ka lidz 19 gadiem "jasezh" skola! Krievija vispar jau 17 gados beidz skolu. Vai tad musejie berni sho 2 gadu laika iemacas daudz vairak par krievu berniem? P.S. savus bernus noteikti laidishu skola no 6 gadiem. Starp citu atcerejos, ka vidusskola bija viena meitene, kas bija 2 gadus jaunaka par visiem klasesbiedriem - un nekadu problemu! :ok:

[i]Un ari liekas jocigi, ka lidz 19 gadiem "jasezh" skola! [/i] Nu, jā, ja cilvēks uzskata, ka īstā dzīve "sākas pēc tam" - pēc skolas, pēc augstskolas, pēc darba, pēc aiziešanas pensijā :) - tad, jā, tādam cilvēkam jācenšas visam izskriet cauri cik vien ātri var, lai tik nenokavē :) Ja cilvēks par īsto dzīvi uzskata katru patīkami nodzīvotu dienu - tad, savukārt, nav starpības cik gados uz skolu aiziet.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8641155