Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko iesākt ar meitu...

kartupeliene

[b]Asteriksa[/b] Prichom te kas un par ko uzskata??:confused: Es jautaju tiri no praktiska viedokla. Piemeram, ja mans dels izdomas klut par arstu, bet medicina jamacas 8 -10 gadi un loti nopietni (ka praktiski nav iespejams apvienot skolu ar darbu), tad stradat, pelnit naudu vinsh vares tikai ap kadiem 28 gadiem! :rolleyes: Nesaprotu, kapec vel pirms kadiem 6 gadiem cilveki beidza skolu 17-18 gados, un kapec tagad skola japavada par vienu gadu vairak??:confused:

kimi
[b]Florena[/b] Krievijā, cik man zināms, vēl joprojām mācības notiek 6 dienas nedēļā- tāpat kā mums kādreiz. Tādēļ, ka pārgāja uz 5 dienu mācību nedēļu, pielika klāt to 1 gadu- 12. klasi. Un arī padomju laikā Krievijā bija 1 klase mazāk nekā mums, tas tādēļ, ka mums mācīja 2 svešvalodas ( krievu un vēl vienu), bet viņiem tikai vienu. Kā tur tagad ar tām svešvalodām, es nezinu, bet nu tā tā 2 gadu starpība izveidojusies. Viņi droši vien skolā mācās 10 gadus. Tā mācību programma jau nu mums ir tāda, kāda nu viņa ir, manējais nebūt nebija vienīgais, kurš 1. klasē garlaikojās. Bet es neuzskatu, ka manam bērnam jāpavada laiks kopā ar vecākiem bērniem, kaut arī viņš to mācību programmu spēj apgūt ātrāk. Vidusskolā tā mazāk, bet pamatskolā arī 1 gads ir daudz. Es arī zinu vairākus bērnus, kas sākuši mācības ātrāk, vai "pārlēkuši" kādu klasi bez problēmām, bet tepat Cālī dzirdēts arī par bērniem , kam tās problēmas tomēr ir. Pārsvarā tās, kas veiksmīgi iekļaujas vecāku bērnu sabiedrībā, ir meitenes. Ja bērnam mācību programma ir par vieglu, es vairāk atzīstu dažādas papildnodarbības. No praktiskā viedokļa- vai tiešām tik liela nozīme tam, vai tas cilvēks sāk to naudu pelnīt gadu ātrāk vai vēlāk? Varbūt pensijas vecums viņiem pienāks tikai 70 gados, pagūs viņi izstrādāties.

grūti būt pieticīgam, ja esi labākais
[b]kimi[/b] Krievija ir ta, ka dazhas skolas sestdienas macas, dazhas ne. Runajot par laika pavadishanu ar vecakiem berniem, man shkiet, tas ir loti individuali. Maneja meita gan labprat spelejas ar vecakiem berniem. Vispar man ari 18 gadi shkiet diezgan liels vecums, lai sedetu skola, kur nu vel 19. Vienkarshi gribu saprast, vai tiesham tagadejie skolnieki bus daudz gudraki par tiem, kas skolu absolveja pirms dazhiem gadiem? Un kas vispar pienema tik stulbu likumu, ka tagad nez kapec skola ir jabeidz velak, neka tas bija pirms neilga laika??:confused: No praktiska viedokla - jo agrak cilveki sak stradat un maksat nodoklus, jo lielakas ir pensijas konkretaja laika posma.

kimi
[b]Florena[/b] Ar tām pensijām nu īsti laikam tā nav, ka lielāka pensija tam, kas agrāk sāk strādāt. Vismaz pašlaik lielāka pensija ir tam, kam bija lielāka alga pirmspensijas gados, nevis tam, kam lielāks darba stāžs. Par to laika pavadīšanu starp vecākiem bērniem tiešām ir ļoti individuāli. Bet mans bija augumā neliels, šķita pat bērnišķīgāks par sava vecuma bērniem, nerunājot par gadu vecākiem, tāpēc arī izlēmām klasi "nepārlēkt", mācību ziņā viņš droši vien būtu to spējis. Tas, ka viņš 19 gados vēl mācīsies, mani neuztrauc, es pati arī mācījos gan 19, gan 20, gan 22-os gados, man vecāki neteica, ka vajadzētu tā kā naudu pelnīt, arī savam ļaušu mierīgi izmācīties, varbūt nopelnīs vēlāk vēl vairāk, nekā steidzoties sākt pelnīt ātrāk.

grūti būt pieticīgam, ja esi labākais

[b]kimi[/b] Tu mani parprati par pensijam - es biju domajusi, jo vairak valsti ir nodoklu maksataji, jo lielaks ir valsts budzhets. Ja visi macisies un bus pensija, kursh un kad naudu pelnis? Bet nu tas jau ir ne par sho temu. Ja meitene 22 gados vel macas un nestrada, nav liela nelaime - dabus sev viru ar dzivokli un mashinu un laimigi dzivos talak. Bet virietim lidz 27-28 gadiem but tikai par studentu (domats, medicinas) nav forshi. Pa kuru laiku tad vinsh pagus nodibinat gimeni? Iespejas ir katram dazhadas. Varbut tevi vecaki vareja ilgstoshi uzturet, bet ne jau visiem ta ir.

shit transit gloria mundi
[b]Florena[/b] saki, esi jau laikus izdomājusi dāvaniņu, ko dēlam pasniegt, kad viņš kļūs par pilntiesīgu ārstu un tev grūti paciesties? iedomājies, ko tad, ja viņš paņems kādu akadēmisko pa vidu (cik gados tad beigs)? :eek: vai varbūt tu jau apceri regulējošu mehānismu, lai neko tādu nepieļautu?:idea:

give up yourself unto the moment. the time is now.
[i]Bet virietim lidz 27-28 gadiem but tikai par studentu (domats, medicinas) nav forshi. [/i] [b]Florena[/b], vai Tu maz zini, cik gadu ir jāmācās rezidentūrā utt, lai patastāvīgi strādātu, ja satraucies par šādu vecumu?

Jo ilgāk meklē, jo ātrāk atrod!
[i]kaukulē[/i] - labs vārds!!! :ok:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8641155