Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ziemas darzs

Aiva

Ludzu padalieties pieredze par ziemas darza buvesanu - kuru firmu izmantojat, vai ari buvejat pasu spekiem; kadu apkures sistemu izvelejaties, kadu ventilaciju - mehaniski verami logi, vai smalkas iekartas, ko firmas piedava? Man virs pats velas man tadu uzbuvet, tacu man ir bail. Bail, par to, vai jumts bus pietiekami izturigs, vai bus pareizi (drosi) samontets un vai shi darza uztureshana beigas neizmaksas parak dargi.. kas, kaa lasu, var gadities, ja neizmanto piemerotus stiklus. Forma padomaa ir taisnsturveida, parsvara izmantojama telpa zalumiem. :rolleyes:

Vinja_
Paceļu - varbūt kādam ir kas piebilstams no savas pieredzes? Redzēju ļoti plašu materiālu par ziemas dārziem šā gada janvāra "Mājas un Dārzs" numurā - bet tur laikam tāda vispārēja informācija, nevis parasta cilvēku pieredze.

IeVinja :)
celtnieks
Te nu varētu izvērsties gari un plaši. Materiāli no kā būvēt būtu va nu alumīnijs, PVC konstrukcija vai koka konstrukcija. Ja ir tomēr vēlme būvēt no alumīnija, tad labāk, tieši no dizainiskā viedokļa ieteiktu uzkarināmo fasāžu sistēmu. Dārgi, bet ar ukhhh un siltāk kā tradicionālais alumīnijs. Ja vēlme būvēt no PVC konstrukcijas, tad jāskatās, kāda konfigurācija. Ja ir paredzēts arī stikla jumts, tad no PVC jāatsakās, jo neturēs konstrukcija. Sienu būvēšanu gan var būvēt no PVC, ceru, ka nākošnedēļ, vai uz šīs nedēļas beigām varēšu palielīties ar savas sapņu būdas sienu izpildījumu. Jo itakā montējam augšā, tad jau būšu dot kādu atsauci uz bildēm. Ja runā par koku, tad nu tas ir ors dārgākais aiz alumīnija. Telpā uzreiz ir jāievēro lielākas prasības pret mikroklimatu. Vēl viena lieta, kas ir viela pārdomām. Vai ziemas dārzs tiek būvēts kā atsevišķš elements pie kopējās mājas, vai tiek integrēts kā papildinājums telpai. Pirmajā variantā, tā būs atsevišķa telpa, kas atsevišķi jākurina, jāventilē un tā tālāk. Ja būvē, kā telpas paplašinājumu, tad kopējā ēka iegūst pievienoto vērtību ar papildus telpu. Bet katrā gadījumā ziemas dārzs tradicionāli vai kā papildinājums, neizmaksā pārāk lēti. Un viens no elementiem, no kā vismaz es atteicos praksē ir stikla jumts, jo tam nepieciešami speciāli laminēto un rūdīto stiklu paketes, kas ir ļoti dārgas un Latvijā nav nemaz tik daudz to saulaino dienu, dēļ kā tas būtu nepieciešams. A uz zvaignēm var paskatīties arī caur stikla sienām. Nu tā īsumā, ja kas jautājams uz priekšu ;o)

Vai salavecim tāda būda ira? ;o)
[b]celtnieks[/b] Gaidu rezultātu (Tavu). :) Vīrs taisīšot no koka konstrukcijas, stikla jumts nebūs. No vienas puses ok - nebūs ar pārmērīgo karstumu jācīnās, arī vieglāks jumts un risks mazāks, labāk arī ar mājas jumtu kopā izskatīsies. Tomēr jumta logi gan paredzēti. Man būs kā 90grādu piebūve vienā mājas galā. Vieta, kur man puķkopībai vieta atvēlēta (siltumnīcas vietā ;) ), kā arī telpa, kur viesus uzņemt, baļļukus rīkot. Grīda būs laikam no zemes siltumsūkņa apsildāma, ar savu termostatu, protams. Jautājums - uztaisa koka konstrukciju un pēc tam pasūtītos koka logus liek iekšā vai kā? Plānota ir arī pusmetru no zemes siena kā mājai - apšūta ar dēļiem. Man liekas, ka negribu/nevajag stiklus līdz pašai grīdai. Tīri no praktiskā viedokļa un mazgāšanas. :rolleyes:

celtnieks
[b]Aiva[/b] Nav obligāti jātaisa koka konstrukcija un stikli atsevišķi. Labāk pasūtīt koka konstrukciju un ielikt tikai stikla paketres, jo koks jau tāpat būs kānesošā konstrukcija: Rezultāts tādam varianta ir šeit: http://www.kodolspluss.times.lv/files/myalbum.swf Te ir bildes, kuras savā laikā realizējām un tieši ziemes dārzs no koka. Nu es labāk ieteiktu no grīdas ar pilnu stiklojumu. Jo sienām šinī gadījumā būtu grūtāka iespēja precīzi nosiltināt un salikt konstruktīvu. Vēlāk nāksies grauzt pirkstos. Un galvenais par ventilāciju neaizmirsti, nevis tikai par noplūdes, bet arī pieplūdes. Savādāk logi raudās dienu un nakti.

Vai salavecim tāda būda ira? ;o) [s][Paziņojums tika izmainīts: celtnieks, 20:02:2008 01:01:48][/s]
celtnieks
[b]Aiva[/b] Nu te būs mans rezultāts ;o) kodolspluss.times.lv/files/ziemasdarzs.swf Šodien tapa ;o)

Jā, nu forši izskatās! Feini! Un visu pats? :rolleyes: Tad no sākuma likāt koka rāmi un tad ievietojāt stikla paketes, ja? Kura firma tika izmantota? Kur vispār plikas stikla paketes var dabūt?

[b]Aiva[/b] Grāmatnīcā pašķirsti grāmatu Ziemas dārzi - cietos vākos, A4 formāta. Idejas daudz un dikti. Tā nu ir lieta, ko labi uzticēt profiem un vismaz izrunāt nianses. Ar ziemas dārziem nodarbojas arī logu/durvju ražotāji. Un ne visi- Staļi, Līvas, Arbo u.c. arī mazākas.

attā
celtnieks
Šinī gadījumā, ziemas dārza konstrukcija ir no PVC, konkrēti Gealan 6-kameru profila, stiklojums selektīvais ar bronzas tonējuma efektu. Izpildījums pašu rokas, galvas un instrumenti. Bet nu, ja nav būvniecības zināšanu un iemaņu, labāk jau pašiem klāt neķerties. Katra mazākā kļūda var novest pie lielu naudas summu izgāšanas. Koks nav tāpēc, ka koka konstrukciju izgatavotāji, nebija spējīgi likt priekšā nekādus vērā ņemamus priekšlikumus ;o((( Alumīnija konstrukcija tradicionālajā konstrukcijā mani neapmierināja, bet uzkarināmās fasādes, diemžēl vilka uz LVL6000, līdz ar to uz viena ziemas dārza izmaksām biku tākā par dārgu. Tad nu paliku pie PVC konstrukcijas. Nu tā īsumā ;o)

Vinja
Pārkopēju no dubultas tēmas: [b]meistars[/b]: Ja tiešām esat nolēmuši būvēt Ziemas dārzu, es iesaku būvēt to no alumīnija profiliem. Jā, tas ir nedaudz dārgāks, bet pēc tam ir mazāk problēmu. Koks un PVC ir elastīgie materiāli - tie laika apstākļu maiņas rezultātā mēdz mainīt formu, deformēties, sarauties utt. Alumīnijs stāv bez izmaiņām. Ja gatavo no PVC, tad obligāti jābūt pastiprinošajiem profiliem, ko mūsu laikā reti kurš logu ražotājs izmanto, pretējā gadījumā visa konstrukcija šūposies. Koks ir labs materiāls, bet tam ir savs kalpošanas laiks, savukārt, alumīnijs vairāk vai mazāk ir ļoti ilgi kalpojošs materiāls. Otra ļoti svarīga lieta - tas ir stikls. Pirms pasūtāt Ziemas dārzu, jāzina, ko tur darīsiet, jo, ja ir doma audzēt augus, tad ne visi stikli tam der. Tā kā jebkurā gadījumā, tas nav tik viegli, kā izskatās. Varat mēģināt, protams, paši ar to tik galā, bet iesaku koncultēties un izmatot profesionāļu palīdzību. Tas tomēr nav lēts prieks. Vienus varu ieteikt: rkdivil@inbox.lv

There are three sides of an argument - your side, my side and the right side. :)
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
8957543