Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

nodarbības kā modes kliedziens?

puiša mamma

[b]puiša mamma[/b] [i] nodarbības kā modes kliedziens?[/i] Jā! Ja bērns neapmeklē b/d, tad daudz dažādi pulciņiir OK. Bet citādāk rūpīgi jāskatās vai nav pārslodze, vai bērnam patīk.

mans necilais viedoklis, kas radies pēc personiskiem novērojumiem - 2-4 gadu vecumā bērns teiks ka viņam patīk viss, kas atšķiras no parastās ikdienas. Vienalga - zīmēšana, dejošana vai džudo. grūti to nosaukt par modes lietu, drīzāk tā ir vecāku nepiepildīto ambīciju vai cerību realizācija caur bērnu. Mans vēl necilākais viedoklis - bērnam, kas iet bērnudārzā un saņem pietiekami daudz nodarbības, nav nepieciešami vēl papildus pulciņi. Nevajag viņam laupīt bērnību, labāk paši padarbojieties ar viņu mājā, it īpaši ja runa ir par divgadigiem dejotājiem un četrgadigiem popārtistiem.

this is NOT for people with limited mental capacities http://lleo.aha.ru/na/le/
Nu šogad savējo gandrīz 4gadnieku :boy: nekur citur kā uz dārziņu nevedu, jo uzskatu, ka tieši priekš viņa vēl papildus pulciņi būtu par daudz. Tikai šogad uzsāka bērndārznieka gaitas, tādēļ jau viss tur piedāvātais viņam sākumā bija liela slodze (angļu valoda 2x nedēļā, dejošana 2x nedēļā, batuts 1x nedēļā, peldēšana 2x nedēļā, vingrošana 1x nedēļā + visas bērnudārza dziedāšanas, zīmēšanas, veidošanas, lasīšanas). Pieļauju, ja visa tā dārziņā nebūtu, vestu viņu kaut kur, taču šobrīd par to pat nedomāju, jo 17.30, kad pārvelkamies mājās, vislabāk spēlējas viens vai ar mājiniekiem, paēd un gulēt ap 20, jo nu tik pārguris. Kādas tur vēl ārpusdārziņa nodarbības. Piekrītu [i]bērnam, kas iet bērnudārzā un saņem pietiekami daudz nodarbības, nav nepieciešami vēl papildus pulciņi. Nevajag viņam laupīt bērnību, labāk paši padarbojieties ar viņu mājā, it īpaši ja runa ir par divgadigiem dejotājiem un četrgadigiem popārtistiem.[/i] Par šo tēmu mums pirmajā vecāku sapulcē teica direktors - "mūsu iestāde piedāvā pēc dārziņa vēl klavieres, ansambli, keramiku...., bet vai tiešām Jūs to bērnu gribat nomocīt vēl līdz skolai?" Ar vienu vārdu sakot - neieteica aizrauties, lai nebūtu pārslodzes bērnam.

nu, mūsu b/d metodiķe vecāku sapulcē arī teica, ka bērnam b/d slodze ir pietiekoši liela, un ļoti rūpīgi jāizvērtē, vai bērnu vajag vēl kur vadāt un radīt pārslodzi. pati plānoju savu vest uz baseinu, bet tas ir saskaņā ar manuālā terapeita ieteikumu - stājai.

Galvenais nezaudēt paniku!!!

Linda
Mans puix jau no 4 gadu vecuma iet uz dzhudo. Saaku vest, jo bij vaarguliigs, nevareeja ne paskriet, ne palekt, ne kokaa uzkaapt. Toties energjija bij par daudz, dziivojamaa platiiba ar mums neliela, nav, kur kaartiigi izkusteeties. Puiks reizeem pachiikst, ka negrib, bet taa kaa tagad ir fiziski speeciigaaks un izturiigaaks, tad pagaidaam nedomaaju atteikties. Turklaat, neesmu izsapnjojusi, ka no puika izaugs kaads chempis, taa ir vnk mana veelme, lai vinjsh buutu fiziski attiistiits.

Dear Lord, if you can't make me skiny, please make my sisters fat! :)
Bērnam mazliet virs 4 gadi. Vedu tikai uz peldētapmācības nodarbībām 2x nedēļā pēc bērnudārza - šo prasmi uzskatu par vitāli nepieciešamu katram bērnam(vēljovairāk, ka vecvecāki izraka dīķi laukos pagājušā gadā). Bet bērnudārzā ir angļu valodas un dejošanas papildnodarbības, kur iet gandrīz visa grupa, līdz ar to būtu muļķīgi viņu uz tiem nelaist, jo notiek viss dienas laikā. Domāju, ka pagaidām vairs neko negribu, jo jau tā divi peldēšanas vakari prasa daudz laika(mājās esam ap 21iem). Dejošanu, dziedāšanu, ja gribēs, paspēs arī skolas laikā. Protams, reizēm pārņem skaudība, ka tāds 3gadīgs ķipars tur dzied uz skatuves vai dejo. Liekas, re, manējā arī taču varētu, bet tā izvadāšana un slodze(koncerti brīvdienās, mēģinājumi darbdienās). Nav mums tuvumā omes un aukles, labās krustmātes vai tantes, kā arī man nav tāds darbs, lai varētu skraidīt šurpu turpu un nerausi jau bērnu no dārziņa pusgulējušu laukā.

Krizdole
Meitai papildus nodarbības izvēlējos, jo dārziņā, man šķiet, ir maz fizisko aktivitāšu - ziemas/rudens sezona ir pat nedeļas, kad berni netiek ara izskrieties. Joņošana pa grupiņu arī netiek praktizēta. Tāpēc 2x nedēļā ejam uz vingrošanu. Uz mazkustīgām nodarbībām noteikti speciāli nevestu. Tā kā man vienīgais arguments ir papildus fiziskās slodzes nodrošināšana.

Lasot visus jūsu komentārus, tagad es saprotu, kāpēc audzīte mūsu grupiņā uzstāj uz ārpus b-dārza nodarbībām. Mums dārziņā netiek piedāvāta un nodrošināta neviena nodarbība (neobligātā), par kuru maksātu vecāki. Ir tikai tās nodarbošanās, kas oficiālajā nodarbību grafikā - zīmēšana, fizkultūra, muzikālā audzināšana. Un tas ir arī viss. Tagad man tika skaidra bilde kā citi (vismaz daļa) vēl paspēj ar svešvalodām, dejošanām utt. Un tas, vai b-dārzā ir arī kādas citas nodarbības ir atkarīgs no vadītājas. Kas mūsu gadījumā, diemžēl, par šādiem jautājumiem nedomā :(

[i]Un tas, vai b-dārzā ir arī kādas citas nodarbības ir atkarīgs no vadītājas. Kas mūsu gadījumā, diemžēl, par šādiem jautājumiem nedomā [/i] Vai no vecākiem. Gribi nodarbības, nu saorganizē. Mūsu b/d ir viena ļoti uzņēmīga mamma, kas gribēja, lai viņas puika spēlē futbolu. Viss tika noorganizēts, pasniegts uz paplātes b/d vadītājai, kam atlika vien piekrist - un dārziņā trīs reiz nedēļā notiek futbola treniņi, uz kuriem dodas ne tikai minētās māmiņas puika, bet vesels bars citu bērnu arī. Ļoti ērti un praktiski, treniņi turpat uz vietas un nekur nav jāved.

[b]puiša mamma[/b], es nedomāju, ka [i] dažādi pulciņi un nodarbības jau no ļoti agras bērnības šobrīd ir tāds kā modes kliedziens[/i], jo no savas bērnības atceros, ka visi mani draugi un radu bērni ar kaut ko nodarbojās. Arī mēs ar brāli gājām katrs uz saviem pulciņiem un treniņiem. Mums patika. [s][Papildināts: 14:01:2008 13:58:07][/s] P.S. Turklāt, man liekas, ka vecāki paši itin labi var nodarbināt savus bērnus. Es savējo plānoju mācīt slēpot un braukt regulāri uz kalniem, bet tētis jau tagad grib šo vest sev līdzi spēlēt tenisu. Daudz kas atkarīgs no vecākiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9038203