Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

nodarbības kā modes kliedziens?

puiša mamma

Jā, varbūt tās daļēji arī ir manas nepiepildītās vēlmes un ambīcijas, bet vedu meitu uz mākslas vingrošanu no 5 gadu vecuma. Nevedu tāpēc, lai iztaisītu no viņas baigo sportisti, bet uzskatu, ka laba stāja un lokanība meitenei nāks tikai par labu. Un viņai arī ļoti patīk. Ja nepatiktu - nevestu. Bet kā viņa to būtu uzzinājusi, ja es nebūtu aizvedusi? Dārziņā mums tās fizkultūras nodarbības ir tīri simboliskas. Protams, tā ir zināma piepūle arī no vecāku puses izvadāt bērnu uz nodarbībām, bet es domāju, ka ir to vērts.

[i]Tad, kad es augu - iztiku bez mākslas pulciņiem, mūzikas skolas un esmu izaugusi, manuprāt =), kā ļoti normāls cilvēks.[/i] [b]puiša mamma[/b] Atvaino, bet tas izklausās vairāk pēc slinkuma kaut kur vest, nevis pārliecības, ka pulciņi nav vajadzīgi. Savus pirmsskolniekus esmu gatava vest uz pulciņiem tāpēc vien, lai pamēģina, kas labāk patīk. Nu no kurienes 4. klasē meitene var sagribēt uz baleta skolu, ja viņa nekad nav nevienā pulciņā dejojusi:confused: Vēl pirmsskolas vecumam ir viena milzīga priekšrocība. Tik mazi bērni īpaši nepievērš uzmanību tam, kurš īsāks, garāks, resnāks, tievāks... Lielākiem jau sāk veidoties kompleksi - tur visi tādi - es citāds, labāk neiešu... :D

a es nevedu un nevediishu. man vinjsh daarzinjaa pietiekoshi noskraidaas, visko darina, dejo un dzied. peec tam maajaas ar jau nav piesiets, njemas ar to, kas patiik - lego, kraasaam. bishkji iesportojam ar. nesaprotu, kaapeec man veel kaut kur peec daarzinja buutu vinjs jaastiepj, da arii visa vadaashana radiitu tikai stresu. nav muusu plaanos lai beerns buutu muuzikjis-virtozaurs, beerns-operaspriima, vai naakoshais sporta chempions. [s][Papildināts: 21:01:2008 15:44:24][/s] vot skolaa gan - tas manupraat ir iistais vecums apmekleet pulcinjus, jo pirmkaart, stundas ir iisaakas nekaa daarzinjsh, otrkaart, labaak redzamas speejas un veelmes.

Manējais gandrīz sešgadnieks ar pēc bd iet viskautkur un diezgan regulāri pirms iešanas čīkst, ka negrib, lai gan kad aiziet tad darbojas ar prieku un kad vēl sanāk forši , tad vispār lielīgs kā gailis. Tā ka tā čīkstēšana manuprāt vairāk no slinkuma nekā no negribēšanas.

Ļoti dažādi jau ir bērniņi! Mēs arī no 1 gada vecuma gājām uz Orfu - dēlam patika un pie viena mācījās kontaktēties ar vienaudžiem! Bērnu dārzā bija daudz vieglāk adaptēties! Bērnam ir milzu enerģija un ziņkāre! Tikai tā jāvērš pozitīvā virzienā! Daudzus gadus atpakaļ vēroju savas kolēģes ģimeni,kur auga 2 dēli ar gada starpību! Skola beidzas agri, nodarbību nav - sāka griezt mammas drēbes, mest pa logu ārā priekšmetus, zagt veikalos, zagt no draugu vecākiem u.t.t. enerģija tika likta lietā visur, kur nevajag! :)

http://foto.inbox.lv/jox2004/manimie
Man arī 2 bērni. Jāsaka, ka papildus nodarbības negarantē, ka mājās pēc tam būs miers. Viņiem ir diezgan skaidra programma, kas vakarā jāizdara (paslēpes, skriešanās, sakaušanās utt.), jo pa dienu ir viens pēc otra noilgojušies. Un nekas nemainās - vai tā ir agrā diena(jau drīz pēc launaga ir mājās) vai vēlā(kad ir dejošana un pēc tam vēl dziedāšana). Mainās tikai laiks, kad visa "spēļu programma" ir izpildīta un viņi tiek gulēt.Un tāpēc, lai gan 5g.meitai ir plānā, ko viņa vēl gribētu apgūt, vēl uz kādu pulciņu nevedu. Lai paliek brīvi vakari, kad viņi tiešām var kārtīgi izspēlēties viens ar otru, bez mammas bāršanās, ka jāiet gulēt, varam mierīgi palasīt grāmatas, bērns var pamācīties lasīt vai rēķināt u.tml. Zinu vecākus, kas bērnus ved uz pulciņiem, jo mājās viņam nav ko darīt, tik sēž pie TV. Tad jau tiešām lai labāk iet zīmēt, dziedāt, peldēt katru vakaru. Bet mums katrs vakars ir tik "pilns", ka pulciņiem grūti atrast brīvu brīdi. Tā ka katra ģimene labāk zin, kas viņiem vajadzīgs un tas, ka kaimiņiem bērns katru vakaru iet uz treniņu, nenozīmē, ka ari manējam jāiet. Mums, piem, kamēr māsa dzied, brālis sēž zālē un gaida, kad mēģinājums beigsies (lai varam kopā iet mājās). Un lai kā skolotāja aicinātu, pats atsakās dziedāt. Un tā jau 2 gadus. Un es netaisos bērnu piespiest-ja negrib, lai neiet uz dziedāšanu.

Laikam skaitos viena no kuku mammam.. Mana 2 gadiga meita iet darzina, tur ari papilsdus dziedašana un dejošana, ārpus dārziņa ejam uz baseinu peldēt un brivdienas uz slēpošanas trebniņiem ja ir sniegs ja nav tad uz reiter terapiju (zirdziņiem). Berbs pārlaimīgs, vecākiem slodzīte :)

[b]Jana :)[/b] Man gan liekas, ka bērniņa attistīšana un pilnveidošana ir tikai :ok: ! Galvenais nespiest darīt to,kas nepatīk! Ja dejošana, dziedāšana, slēpošana, slidošana sagādā prieku, vecākiem pietiek spēka, laika un līdzekļu, tad tik uz priekšu! Un tie, kas saka,ka nafig to visu vajag, tikai attaisno savu slinkumu... sorry ...;)

Manējie vienmēr ir papildus ar kaut ko nodarbojušies. Kā sāka ar bēbīškolām, tā faktiski nevienu brīdi nav bez papildus nodarbībām palikuši. Izvēloties kur vest, absolūti nedomāju par modi, bet gan to, kas bērniem patīk, padodas un ir nepieciešams. Nepieciešama ir papildus izkustēšanās, tikai par labu nāk ritma izjūtas un kustību koordinācijas attīstīšana. To dod dejošanas pulciņi, slēpošana vai kaut peldēšana, ja dejot un slēpot kādam galīgi negribas. Bērniem patīk dziedāt, un padodas arī - tad kāpēc lai neļautu viņiem to darīt, un darīt mazliet labāk par vidējo? Protams, ja bērnudārzā ir izcila mūzikas skolotāja - kā Patnī, varbūt arī nevajag vest papildus. Un tomēr - arī daži Patņa bērni iet dziedāt vēl papildus arī Knīpās - jo paši vēlas gūt vēl vairāk. :yes: Bez tam, ja bērns saka, ka viņam attiecīgās nodarbības patīk, un jūtas zaudētājs, ja tās viņam liedz, tad pavisam nav iemesla bērnu apdalīt tikai tāpēc, ka kādam liekas, ka ja reiz pašam nevajag, tad citiem arī ne. ;) Bet slodzi, attiecīgi, jāsamazina kur citur :) [i] Tad, kad es augu - iztiku bez mākslas pulciņiem, mūzikas skolas un esmu izaugusi,[/i] ... kā cilvēks, kam ir tikai viduvēja izpratne visā, ko neesi nekad darījusi :) Bet spēt, saprast un zināt vairāk kā vidusmēram - tā ir pat bauda :)

Izaug jau visi... tikai kādi? Nav jau jākļūst par profesionālu dziedātāju vai sportistu, bet vispārējai attīstībai tas ir tikai un vienīgi labi! Man darbā kolēģe sūdzas, ka dēls nelasa... jautājums pavisam vienkārš: tu pati mājās lasi? Nē ... nu tad ko var gribēt no bērna? :rolleyes: [s][Papildināts: 25:01:2008 17:35:14][/s] [b]Sinn[/b] [i] Es te palasījos par divgadniekiem kas tiek stutēti uz slēpēm, trīsgadīgiem angļu filologiem etc. Nedomāju ka viņi ierakstās pie piecgadniekiem, kas zina ko viņi negrib.[/i] Domā, ka divgadnieks ir debīls vai infantīls, ka darīs to,kas viņam nepatīk!? Kā tad... :laugh:

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9038203