Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

No kaadiem zaljumiem zaljie kokteilji?

Muchinja

Luudzu juus vienkaarshi atbildeet par tiem raw kokchikiem - kaadus zaljumus liekat? Vai tie, kas nopeerkami lirlveikalos rullee? Tur jau tik ir arii dilles, loki, selerijas. Uz centraaltirgu tieku labi ja reizi nedeeljaa :(

ok:) vai kaads no jums izmanto saldeetos spinaatus, kas arii nopeerkami lielveikalos, gatavojot smoothiju?

Ideālā protams zaļumus lietot ekoloģiski tīrus bet labāk nopirkt kādu lielveikalā nekā nedabūt nemaz. Ziemā var lietot arī kaltētus vai pat saldētus bet tad gan labāk no drošākiem avotiem piemēram tējām kaltētos. Var principā lietot jebkurus ēdamos zaļumus - kultūraugus, burkānu un biešu lakstus, nezāles, alveju, jūraszāles, dīgstiņus utt. Zaļie kokteilīši ir netikai saldi, gatavoti ar augļiem un ogām bet arī nosacīti "sāļi" kā krēmveida zupas. Tur var likt klāt dilles, lociņus, ķiplokus, puravus utt. Es sāli nelietoju, sāļuma sajūtai parasti izmantoju selerijas lapas vai kātus un dažreiz jūraszāles. Ja lieto kādu zaļumu ar rūgtenu garšu piem alveju vai pienenes tad citronu sula un nedaudz medus vai dateles palīdz rūgto garšu neitralizēt. Aukstā laikā kanēlis, ingvera sakne vai ķiploks un asais pipariņš rada sildošu efektu jo lielākā daļa augļu un lapu ir atvēsinošas. Rieksti un sēklas un avokādo piedod krēmīgumu. Vēl ir labi zaļumus manīt un pārāk ilgi nelietot vienus un tos pašus, jo katrā no tiem ir specifiskas vielas kas mazos daudzumos veicina imunitāti bet lielos daudzumos uzkrajoties organismā var radīt problēmas.

Sorry, bet kā jūs gatavojiet tos kokteilīšus - ar blenderi vai suluspiedi?

Ar blenderi.

[b]Muchinja[/b] [i]vai kaads no jums izmanto saldeetos spinaatus, kas arii nopeerkami lielveikalos[/i] Nee, esot ljoti sakjiimikjoti. Shogad Berga bazaaraa veel decembrii bija svaigi spinaati.

vincene
[b]i.k.[/b] Alvejas lapas liek ar visu mizu vai tikai mikstumu?

[b]vincene[/b] Es lieku ar visu mizu un lai noņemtu rūgtuma garšu lieku citronu

Tiešām tās alvejas lapas tā droši var arī ēst?? [b]i.k.[/b], cik daudz tu viņas lieto? Man vislaik nez kāpēc tāds priekšstats, ka viņas ļoti stipras un tik pa bišķītim var, bet tas nav nekādi pamatots - likās tā vienkārši.

[b]Ruuciite[/b] Pavisam droši var likt tās alvejas pie sava kokteilīša un dzert iekšā un uz ģīmja var smērēt un visām citām ķermeņa daļām gan sev gan bērnam. Vienu brīdi kad man bija pieejamas es katru dienu liku pie kokteiļa pa 1/2 vidējas lapas vai vienu veselu mazo lapiņu. Es domāju ka tāpat kā jebkurus citus zaļumus arī alveju jālieto periodiski un tad atkal jāķeras pie kautkā cita. Vienveidība ir nomācoša un nav veselīga.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9165545