Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

matemātikas olimpiāde šogad

Pilsētniece

[b]Mērija[/b] neraudi, pats vainīgs;)

[b]palīdzi -http://www.freewebs.com/juunijs2006/paliidzeesimzanei.htm[/b]

Vai ir zināms, cik punkti dod 2. un cik 1. vietu? Vai tas ir visur vienādi vai pēc labotāju ieskatiem? Un vai visām klašu grupām vienādi? Mani interesē 9. klase.

[b]Mamuts[/b] [i]Vai ir zināms, cik punkti dod 2. un cik 1. vietu?[/i] Vajadzētu būt gan, lai visi rajoni vienādi saliek. Balsoju par >30 punkti 1.vieta, 20-30 punkti 2.vieta, kaut kā tā...

Nav tiesa. Dažādos rajonos punktu robeža var atšķirties.

[i]Un vai visām klašu grupām vienādi?[/i] Man liekas, ka nē - puika teica, ka pagājušo gadu viņam bija vairāk punkti, bet zemāka vieta, šogad punkti mazāk, bet vieta augstāka. Es pieņemu, ka tas atkarīgs no maximāli labākā punktu skaita savā klašu grupā - nu, piem., ja 9.klasē labākajam darbam ir 30 punkti, tad rēķina no tā, bet 8.klasē varbūt labājkajam darbam ir 42 punkti, tad tur atkal sanāks citāds dalījums pa vietām.

[b]Lauma[/b] [i]tas atkarīgs no maximāli labākā punktu skaita savā klašu grupā [/i] Ja tā dara valsts olimpiādēs, tad ok, bet rajona būtu dīvaini - rēķināt no sava rajona labākā rezultāta, ja blakus rajonā par to pašu punktu skaitu dod citu vietu. :confused: [s] Pagājušajā gadā gan tieši tā bija vienā skolā ārpus Rīgas, kad bērnam pateica - vispār tev pienāktos otrā vieta, bet tā kā tev bija labākais rezultāts, tad mēs dodam pirmo.[/s]

Četri vēji
[i]Dažādos rajonos punktu robeža var atšķirties.[/i] Bet ne dramatiski. Teiksim, ja labākajam rēķinātājam visā rajonā ir 18 punkti, tad ieliks tikai 3. vietu, nepiešķirs ne 1., ne 2. Savukārt, ja labākajam rēķinātājam vbūs 45 punkti un vēl 30 cilvēkiem būs 30 - 44, tad tur būs gan vietas, gan atzinības. [i]rajona būtu dīvaini - rēķināt no sava rajona labākā rezultāta, ja blakus rajonā par to pašu punktu skaitu dod citu vietu.[/i] Rajoni savā starpā nesaskaņo. Cik zinu, tad nesaskaņo pat krievu un latviešu plūsma, jo labo arī atsevišķi. Starp klašu grupām vispār nevar salīdzināt, jo uzdevumi mēdz būt dažāda smaguma. Teiksim, šogad 5. kalsē pirmie divi bija tik smieklīgi vienkārši, ka 20 punkti bija viegli dabonami, bet 7. vai 8. klasē bija 3 uzdevumi, kur lielākai daļai bija 2 punkti, jo tā bija noteikts vērtēšanā. Līdz ar to kāda vairs tur kopsumma sanāk... [s][Papildināts: 22:02:2008 12:12:44][/s] [i]Balsoju par >30 punkti 1.vieta[/i] Piektajiem tad būutu tuvu diviem desmitiem pirmo vietu, piemēram. Bet no rajona drīkst prēmēt ne vairāk kā trešdaļu no kopējā dalībnieku skaita (kas man arī liekas pilnīgs absurds. A ja nu atnākuši labākie no labākajiem?)

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt
Vnk dzirdēju baumas, ka šogad ir absolūtais, nevis relatīvais vērtējums - nu nevar vairs ar padsmit punktiem dabūt pirmo vietu, pat ja esi pirmais savā rajonā... Pareizi jau vien ir. Man pēc būtības bija par to 9. klasi, jo ir pāri 30 punktiem, bet 2. vieta. Tad nu intereses pēc gribēju zināt, cik pietrūka līdz pirmajai, jo pirmā dotu zināmas priekšrocības stājoties 1. ģimnāzijā. [s][Papildināts: 22:02:2008 12:15:39][/s] [b]Četri vēji[/b] Mums teica, ka saskaņo gan - tas esot noteikts 'centralizēti', kopā ar norādījumies darbu labošanai....

Šogad esot tā? Katrā ziņā vēl pirms pāris gadiem bija tā, ka vienā klašu grupā ar vienādiem punktiem varēja dabūt dažādas vietas.

[b]ni-ka[/b] Droši vien nmu pārstāvji šo varētu nokomentēt:)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9500361