Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šokā par zemes vērtējumu

Aiva

50 ha meliorēta, līdzena lauksaimniecības zeme (zemnieka sapnis) Alūksnes rajonā, jā, jā, zinu, ka tas ir tālu no Rīgas. Bet kāds sakars RĪGAI ar lauksaimn. zemi?! Ir arī remontējama 2stāvu dzīvojamā māja. Vērtējumu vietējā Latio pārstāve var dot 15-20 tūkstošus. Viss. 1ha maksā 300-400 LVL (priekš bankām). Es saprotu, ka tā nav tirgus cena, bet vērtējums kredītam priekš bankas, bet ja banka dod tikai 50-60% no vērtējuma, tad neko praktiski nevar nopirkt, jo tirgus cenas ir citas. :rolleyes: :spy:

Speciālists
rīgai ar lauks zemi sakars tāds, lai kā mēs to negribētu aDzīt, ka pārtika, ko izaudzē uz šīs zemes, līdz rīgai ir jānogādā. es tik domāju - ja par 300-400Ls/ha dod un tur nav nekādu kasjaku, tip applūstoša teritorija, ķimisks piesārņojums, bijušā armijas raķešu bāze (viena kāreiz bija tai rajonā), tad grāb tik ciet!

[b]Aiva[/b] Atjēdzies, tā ir lauksaimniecības zeme. Nejauc ar apbūves gabaliem.

[b]Santxs[/b] [i]Atjēdzies, tā ir lauksaimniecības zeme. Nejauc ar apbūves gabaliem[/i] es tā saprotu, ka [b] Aiva[/b] tā kā gribētu pirkt, bet tirgus cena krietni pārsniedz vērtējuma cenu, līdz ar ko kredītu dabūt ir praktiski nereāli. Vai arī viņa ir pārdevējs, kas pārdod par tirgus cenu, bet tak pircējs nevar dabūt kredītu aiz šava novērtējuma. Ko tur atjēgties...

Don't worry, be happy, Drink Pepsi, be sexy!!!

njā...man arī nav īstas skaidrības ko Aiva grib pateikt

Trīne
[i]tirgus cenas ir citas.[/i] Vērtējumā parasti parādās līdzīgu zemju REĀLĀS pārdošanas cenas. Tātad ņem vērā par cik ir pārdotas līdzīgas zemes tajā apkārtnē. Šis ir ļoti būtisks cipars zemju vērtēšanā. Viena lieta ir PRASĪT tādu naudu un otra - reāli par to maksāt. Pie kam tā summa, par ko ir pirkts, parasti līgumos tiek uzrādīta zemāka, lai nav jāmaksā nodokļi. Tāpēc arī šie cipari ir mazāki, nekā "kaimiņiene stāstija". Tas arī samazina zemes vērtējumu. Un pašlaik izspiest lielāku vērtējumu praktiski ir nereāli. Nekustamā īpašuma tirgus pašlaik tāds nelabs ir. [s][Papildināts: 22:02:2008 12:55:28][/s] [b]Aiva[/b] visdrīzāk ir pircējs, kam bankā vajag to naudiņu, ko prasa tirgotājs. Banka pasūta vērtējumu un tas ir pagalam mazs. Uz tāda vērtējuma pamata kredītu nedabūt.

[b]Aiva[/b], nesapratu tevi - gribi pirkt vai pārdot, vai ko??? :rolleyes:

Gribu pirkt!!! :) Cena ap 600 LVL/ha, vērtējumā piedāvā 300-400LVL/ha, un banka no vērtējuma cenas izsniedz 50-60%. Ar apbūves gabalu cenām tam nav nekāda sakara, vienkārši pirms pusotra gada pirkām blakus rajonā aizaugušu lauksaimniecības zemi un praktiski izcirstu mežu, un īpašums tika novērtēts uz 840LVL/ha. Šeit savukārt ir ideāla lauksaimniecības zeme, arī daudz auglīgāka, bet vērtētājs nezin kādēļ vairāk vērtē kaimiņus un asfalta neesamību pievedceļiem, vai arī elektrības esamību vai neesamību, kas no lauksaimnieka viedokļa un zemes izmantošanas mērķa ir pilnīgi vienaldzīgi. Ja man ir zemnieku saimniecība, un vēlos zemi labības audzēšanai, man ir pilnīgi pie vienas vietas, cik tālu atrodas skola vai bērnudārzs no šīs lauksaimniecības zemes. To, liekas, ka vērtētāja ir pārpratusi. Nu jā - variants par citiem "lētajiem" darījumiem ar slēptajām summām varētu būt par iemeslu, kādēļ cena tāda. Agrāk vērtējumos norādīja tirgus cenu, tagad kaut kādu "piesardzīgo variantu" par labu bankām.

[b]Aiva[/b] ja esi drosha, ka ista tirgus cena shobriid ir tie 600 lvl/ha, tad meklē citu vērtētēju, kas specializējas lauksaimniecibas zemēs un var uztaisit reālu vērtējumu. Tu samaksāsi par vērtējumu liekus 200 latus, bet dabūsi objektīvāku ska'tijumu. Vai runā ar banku- vinjiem ar ir savi vērtētāji.

girles tanta [img]http://smiliez.de/img.php/1241.gif[/img]

[b]Aiva[/b] Ar vērtētājiem vajag strādāt savādāk - piezvani, izstāsti savu situāciju, nosauc savu vērtējumu un pavaicā, vai viņi uz tik varēs novērtēt. Ja varēs, vienojies par darījumu. Es teiktu, ka 600 Ls/ha, pērkot 50 ha labas lauksaimniecības zemes, ir reāla tirgus cena. Vērtētājs to NĪ acīmredzot ir novērtējis kā māju dzīvošanai, bet zemi vispār nav ņēmis vērā. Tā kā vai nu mēģini panākt, lai tev vērtējumu pārtaisa, uzsvaru liekot uz zemi, vai arī pārtaisi vērtējumu citā firmā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9512858