Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

skolas maiņa

ina

Cik viegli/ sarežģīti varētu būt pārvietot bērnu ar nākamo mācību gadu uz Rīgas rajona skolu? Mainām dzīvesvietu, Līdz ar to 3. klasi meitai vajadzētu uzsākt jau citā skolā...Jūsu pieredze?..


Lai veicas!

Marite
mana pieredze - slikta, tieši 3.klasē mainījām skolu, meita vēl tagad (9.klase) sarakstas un satiekas ar vecajiem klases biedriem (arī bd), bet patreizējā skolā iejušanās gāja grūti, arī klase visai nedraudzīga, un skolotāja nebija no tām mīļajām, kas veicinātu bērna iejušanos. Ja būtu iespēja, vismaz līdz 4.kl. beigšanai būtu vadājusi, bet diemžēl tas nebija iespējams. Izmantojām arī psihologa palīdzību skolā, bet bērns vēlāk bēga no viņas (man gan arī ar 1 sarunu pietika, lai bērnu pie viņas vairs negribētu sūtīt). Arī telpu ziņā jaunā skola bija krietni sliktāka - telpas vecas, koridori metru plati. Iepriekšējā skola atradās jaunuzceltā ēkā. Protams, tas atkarīgs arī no bērna, ar tagadējo prātu es būtu vairāk izstaigājusi jauno skolu un iepazinusies pati ar visu, kaut daudz laika tāpat aizņem pārcelšanās pati kā tāda. Tad biju laimīga, ka bērnu tuvākajā skolā paņēma pretī (ne bez piepūles un pierunāšanas). Skolas maiņu arī veicām oktobrī, pēc rudens brīvlaika. Tagad noteikti plānotu pārcelšanos vasarā, lai bērni iejūtas jaunajās mājās, izstaigātu jauno skolu, lai pierod pie domas, ka būs tajā jāiet. Mums toreiz viss sanāca diezgan strauji, iespējams, ka liela vaina tieši tajā apstāklī.


http://line.mole.ru/metoyou/04042006_1_08_30_7_10_12_H4564676172-616d__.gif [s] [b]PROJEKTS SAULES GAISMA: http://www.freewebs.com/maritekrastina/ziedojums.htm ir noslēdzies!!! Mīļš paldies visiem atbalstītājiem :) [/b] [/s]
Četri vēji
Tīri tehniski - praktiski nekādu problēmu, ja skolā ir brīvas vietas. Kārtība ir tāda - jaunā skola dod zīmi, ka ņems bērnu pretī, ar to tad dabūt bērna dokumentus no vecās skolas. Psiholoģiski - [b]Marite[/b] jau ļoti labi aprakstīja visu.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt
Tā kā šī sadaļa vairāk domāta tieši atsauksmēm par skolu, šo derētu pārcelt uz Skolēniem. Pēc laiciņa to izdarīšu.


[img]http://foolstown.com/sm/ma.gif[/img] http://berni.calis.lv/ vēstulēm berni@calis.lv

[b]ina[/b] Ir svarīgi šis [i] pierod pie domas, ka būs tajā jāiet[/i]. Ir pāris draugu pieredzes tieši uz 3. klasi, visas veiksmīgas (puikas). Un vairākas savu bērnu pieredzes tālākās klasēs (arī labas). Kaut man kā visus 11 gadus vienā skolā blakus mājai gājušai katru reizi bija bažas un pārdomas.

Mums skolu sanāca mainīt tieši uz 7.klasi. Tas bija murgs.. Tur palika visi draugi un 1.semestra beigās, es jau pat sāku apdomāt, vai nav jāmeklē varianti skolas atpkaļmaiņai.. Atzīmes arī pasliktinājās. Jau ar 2.semestri viss sāka uzlaboties.. atradās draugi, atzīmes - parādijās jau ierastās.. Tagad, kad uz beigām iet jau 2.mācību gads jaunajā skolā, varu 100% teikt, ka adaptācija notikusi.. visi labāki draugi ir te. Vispār domāju, ka tas ir atkarīgs tikai no bērna, no tā cik viņš pat sabiedrisks vai noslēgts utt. Bet, cik man ir nācies redzēt, parasti jau pret jaunatnācējiem izturās labi.

Pateicoties savu vecāku "spicajām" idejām, es pati skolu dabūju mainīt 3x... Nekā laba tas nav devis. Tā īsti "savējā" jutos tikai pirmajā skolā, kur 3 gadus mācījos. Pēc tam vienmēr sanācis būt "ienācējai", kura ne pati tā īsti labi iejūtas, un kuru arī ne ar sajūsmu pieņem. Ir bijuši arī ļoti smagi brīži, kad uz skolu gāju ar milzīgu piespiešanos. Rezultāts - īsta skolas laiku draudzība ne ar vienu klases kolektīvu izveidojusies nav. Skolas laikus ar labām domām un atmiņām neatceros

Paintereseejies, peec kuras graamatas jaunajaa skolaa maacaas- peec taas pashas, ko esoshajaa, vai citas. No Ziiles uz Gudro zinu paariet vareetu buut gruutiibas. (Varbuut. Bet varbuut arii ne.)


.
Dažādas metodikas vienā mācību priekšmetā tiešām var radīt problēmas. Manējais mainīja skolu uz 6. klasi. Vecajā skolā matemātika bija pēc Milašas (Ar gudru ziņu), jaunajā dzen atpakaļ Menča metodikā. Problēmu bez gala - ja Milaša liek domāt, risināt vienu uzdevumu dažādos veidos, tad šeit tiek pieprasīts risināt tikai tā kā priekšrakstīts - citi veidi (lai arī pareizi) atzīti netiek, pat dabūja piezīmi par "nepareizo" stilu, kaut atbilde pareiza. Citādā ziņā gan tīri apmietrināts ar jauno skolu.


Trallallā
Man bija precīzi tāpat kā [b]Lauvenitei[/b]. Vēl tagad atceros, kā negribēju skolu mainīt. Bet vecāku "spicās" idejas un tā laika audzināšana manu viedokli neprasīja. Nē, paprasīja gan! Skolotāja, tā, no kuras es gāju prom. Es teicu, ka negribu iet prom, bet mans viedoklis lēmumu neietekmēja. :D Nu neko - dzīva esmu. Bet, ja man kādreiz būs jāpieņem šāds lēmums, es maksimāli censtos ņemt vērā paša bērna viedokli. :rolleyes: Un, ja viņš nevēlas skolu mainīt, tad izskatītu visas iespējas to arī nedarīt. :rolleyes:


[img]http://smiliez.de/img.php/2124.gif[/img] Trādi rīdi rallallā [s]http://www.pixtar.lv/slide?id=oklcnmdbmbjkwvoeax[/s]
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9761905