Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

25 kv.m

klak-klak

Pusdienu izmeklējos pa likumiem un nevaru atrast - likums(vai noteikums), kur ēku līdz 25 kv.m var būvēt bez būvatļaujām un citiem papīriem. Kādam ir links vai iekopēt pašu likumu (noteikumu) šeit? Lūdzu:confused:

Kur Tu liksi tik lielu ēku? Sunim?

Nē, tā būs pagaidu mājiņa kamēr uzcels lielo un īsto, lai ir kur tuvumā apmesties. Vispār jau par platību kādā gribu dzīvot citiem nebūtu jāutraucas. Vienkārši 25 kv.m ir laikam max ko var būvēt ātri bez papīru lietām;)

Noliec tur celtnieku vagoniņu. (paskaties netā) Tam toč nekadas atļaujas nevajag, un vēlāk vel var pārdot. 25 m2 būdiņu gan vairs nevienam nepārdosi. :D Tikai neņem tās tūristu piekabītes. Ziemā nosalsi.

Pateicos, bet man jau ir uzzīmēts kompakts plānojums ar divām istabām, vannasistabu un virtuvi apvienojumā ar koridoru. Lai vēlāk paliek kā namiņš viesiem - draugiem, radiem. Joprojām gribu izlasīt to likumu par mazēkām.

Atradu tik šo (varbūt vēl kādam noder):
Latvijas Vispārīgie būvnoteikumi - 62. punkts: Būvprojekts nav nepieciešams:
62.1. .......
62.2. mazēkai lauku apvidū, ja tās apjoms un būvvieta saskaņota būvvaldē;
62.3. .......
(1.sadaļa- Noteikumos lietotie termini- 16.Mazēka lauku apvidū-pēc kapitalitātes iedalījuma V un VI grupas vieglas konstrukcijas ēka (..), kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2)

Bet kur lai atrodu Latvijas būvnormatīvs LBN 401? Googlē izmet no visādiem forumiem tikai...

114. Būvatļauja nav nepieciešama:

114.1. veicot remontdarbus, kam nav nepieciešams būvprojekts (piemēram, ja neizmainās būves plānojums un fasāžu risinājums, netiek nojauktas vai mainītas nesošās konstrukcijas);

114.2. būvējot mazēkas lauku apvidū.

Paldies par palīdzību

[b]klak-klak[/b] Vienkāršākk ir aiziet pie sava pagasta arhitekta un apjautāties - vajag, nevajag.

Zemes ierīkotājs teica, ka var celt tādu bez pamatiem, ko vajadzības gadījumā ar traktoru var aizvilkt prom. Bet es viņam neuzticos un gribu pati pārliecināties par visu.[s] Viņš ir baigais maita[/s]

nu, vispār jau ir tā, ka, ja nav pamatu, tad nevajag papīrus.

Vienalga cik m[sup]2 [/sup]?

Es neatceros precīzi kā to likumu sauc vai MK noteikumus, bet var caur likumi.lv pie MK noteikumiem meklēt. Tā kā uz zemes ar liegumu neko nevar būvēt, tad saskaņā ar tiem normatīviem, es varu uz tādas zemes uzsliet vairākas mājas bez pamatiem ar 25 m2 katra nesaskaņojot to.

īsts draugs ir tads, kurš blakus pat tad, kad tev jāmirst
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9779143