Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur sūdzēties par nelikumīgu remontu?

lemu

Izskatās, ka tieši zem mums notiek nelikumīgs remonts ar sienu gāšanu. Problēma tā, ka šī "remonta" rezultātā sienās visā garumā ir radušās plaisas, turklāt ne tikai mums, bet arī kaimiņiem. Kas man ir jādara, lai to apturētu, jo pilnīgi negribas nonākt situācijā, kad iegrūst grīda? Vai es kā mājas kopīpašniece esmu tiesīga tiem apakšējā stāva remontētājiem pieprasīt uzrādīt remonta projektu, vai labāk uzreiz saukt policiju?

Sauc policiju!;)

pašvaldības policija, Rīgas pilsētas būvvalde, calis.lv :)

[b]lemu[/b] a pie remontētājiem kaimiņiem bijāt? iespējams, ka viss ir saskaņots un viņi maina nenormāli šķībās iekšsienas, vecās ņemot laukā un pāc tam liks vietā jaunas. [i]kā mājas kopīpašniece esmu tiesīga ... [/i] nu bet tas taču būtu tikai normāli, ja sākumā ietu aprunāties!!!, kāds tur sakars ar tiesībām?

[b]lemu[/b], aizejiet no sākuma pie tiem kaimiņiem ciemos, apskatīties, aprunāties. Nekad jau nevar zināt, ķadi dokumenti viņiem ir un ko viņi tur vispār taišas darīt.

hmzis
Ja sienās ir radušās plaisas, tad aprunāties pie tādiem ībļiem jāiet tikai ar divstobreni un melniem maisiem padusē.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. (c) Einšteins
[b]lemu[/b] Ja tiek gāztas nesošās sienas, kas visticamāk ka tā ir, tad tev ir tiesības uzrādīt projektu, jo nesošās sienas ir visas mājas kopīpašums. Lai gan- ja izgāztās ir nesošās, tad skaidrs, ka tas notiek nelikumīgi, jo saskaņojot projektu būtu nepieciešama arī Jūsu dzīvokļa īpašnieka piekrišana. Es domāju, ka visefektīvāk butu noziņot Jūsu rajona būvinspektoram būvvaldē. Kas jums ir par māju - tipveida projekts, kurā gadā māja celta?

[b]ķeizarīte[/b] Liels tev paldies. Lejā biju nogājusi - nelaida iekšā. Tad zvanīju mājas pārvaldniekam un īsu brīdi pēc tam tie celtnieki aizlaidās. Tā kā tā pilnīgi noteikti ir nelikumīga sienu jaukšana. Ja pirmdien viņi turpinās, zvanīšu būvinspektoram. Māja ir pirmskara mūra ar brusu starpsienām un mūra nesošajām sienām. Tas dzīvoklis atrodas 2. stāvā, taču mājai ir veseli 6 stāvi, tāpēc arī nenesošās sienas tur noteikti pilna zināmas balsta funkcijas.

[b]lemu[/b] [i]Ja pirmdien viņi turpinās, zvanīšu būvinspektoram[/i] Hmm..., bet tas, kas ir izdarīts nepareizi un kā rezultātā radušās plaisas, tā kā būtu jānovērš visu jūsu drošības labad. Tā kā, ja jau tādi, ka uz sarunām neielaižas, tad jāziņo vien būtu būvinspektoram lai pieprasa taisīt projektu. Joki mazi, cik jau dzirdēts, ka mājas grūst kopā nepareizi vektu būvdarbu rezultatā. Te pie viena piebildīšu info visiem, kas domā kaut ko gāzt laukā savos dzīvokļos - ja negribiet likumīgi saskaņot projektu, tad vismaz pakonsultējaties ar sertificētu būvinženieri, vislabāk tehnisko apsekotāju, cik daudz kas ir pieļaujams. Tas attiecas gan uz vecajām mājās, gan uz sērijveida, jo beidzamās vispār lielu daļu padomijas laikos cēluši absolūti nekvalificēts darbaspēks un man zināmie, vecie konstruktori ļoti, ļoti uzmanīgi pieiet ik katram nodomam kustināt nesošās sienas.

Nedaudz of topicc sanāks, bet man ir personīgs jautājums Ķeizarītei - kādas prasības Rīgas Būvvalde ir izvirzījusi tagad ir, lai saskaņotu renovācijas projektu, ja paneļmājā plānots remonts un nesošajā sienā tiks zāģēta aila. Vai taisība, ka līdztekus sertificēta arhitekta un būvkonsktruktora atzinumam nepieciešami visas mājas iedzīvotāju paraksti un ailas sienās atļauts izzāģēt tikai pāris sertificētām firmām (parastie būvnieki ar sertifikātu nederot).

paldies jau iepriekš, ja man atbildēsiet.

Neko neiesaku, tikai citēju...
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9885978