Kuras ir gatavas runāt kameras priekšā? II daļa

Saulstariņa mamma

Slēdza Saulstariņa mamma: "bērnudārzi - būšanas un nebūšanas".

Atbilde no Tiesībsarga:

Paldies par Jūsu atsūtīto vēstuli, kurā vēršat Tiesībsarga uzmanību uz nepilnībām bērnu pirmskolas izglītības nodrošināšanā! Pašlaik Tiesībsarga birojā ir uzsākts darbs, lai izvērtētu bērnu tiesību uz izglītību pirmsskolas vecumā īstenošanas iespējām ne tikai Rīgā, bet visā valstī kopumā. Par izpētes laikā konstatēto tiks sagatavots atzinums, kurā tiks norādīti gan iespējamie tiesību pārkāpumi, gan rekomendācijas atbildīgajām iestādēm situācijas uzlabošanai.

Saistībā ar noteikto kārtību, kad ārpus rindas pirmskolas izglītības iestādē tiek uzņemti audzēkņu brāļi un māsas, kā arī pedagogu bērni, atbilstoši iepriekš Tiesībsarga biroja paustajam viedoklim, vēlos norādīt, ka pašvaldībām ir aktīvi jāiesaistās bērnu iestāžu attīstības veicināšanā, piemēram, ceļot jaunas pirmskolas izglītības iestādes, risinot trūkstošo pirmsskolas pedagogu problēmu u.t.t., tādējādi mazināt samilzušās rindu problēmas.

Ja Jums ir arī citi priekšlikumi vai vēlaties papildus vērst Tiesībsarga uzmanību uz kādu konkrētu jautājumu bērnu pirmskolas izglītības nodrošināšanā, lūdzu, rakstiet man uz e-pastu zanda.rusina@tiesibsargs.lv.

Tā arī nesapratu, vai brāļu/māsu prioritāte ir fuipēkaka va nav.

Меня называли орленком в отряде,
Враги называют орлом.

Riku Raka
kaka nav {#}, bet b/d trūkst!

Riku Raka
pilnībā piekrītu šaubās par šo rīcību, pārreģistrēt bērnu uz agrāku gadu, lai tikai dabūtu pabalstu. Dažiem liekas, ka gribas visu un uzreiz un tikai ekskluzīvi 'man.'

bet, protams, turu īkšķi, lai veicas atpiņķerēt šīs lietas, pe reizes vēršot uzmanību uz visām nepilnībām.

atzīstos, esmu viena no tām, kuras, dažuprāt, grib visu un ekskluzīvi 'man' :) un tomēr... kad es nolēmu mainīt pieteikuma gadu, tad vadījos nevis pēc principa: ooo, nauda, jāiet pagrābt; bet gan no kārtīgas rēķināšanas - ka reāli mans bērns manis izvēlētajā pirmajā gadā (2009.) nemaz netiktu vairs grupiņā, ka agrāks pieteikuma gads dotu lielākas izredzes iespraukties vēl kādā "atbrīvotā" vai klātpieliktā vietā pa ceļam (t.i. 2007.,2008. gados). Un protams, kāpēc gan neizmantot iespēju saņemt šo RD piešķirto pabalstu, ja man nav iespējas pelnīt, sēžot ar bērnu mājās? Ja nebūtu šī mistiskā rīkojuma, mana meita tiešām šogad beidzot iekļūtu b/d un es varētu pilntiesīgi maksāt valstij nodokļus ar ko uzturēt novecojošo sab-bu, taču tagad es turpināšu sēdēt mājās, auklēt & audzināt bērnu bez cerībām jebkad vispār tikt līdz b/d grupiņai, sagaidīšu 1.klasi un tad došos piepildīt pati sevi... Lūk, tik ļoti man gribas visu uzreiz un ekskluzīvi tikai man {#}

http://b2.lilypie.com/8c2sp3.png

Es diemžēl nesaprotu vispār -kāpēc jānorāda gads, kurā ies b/d,

es par to vispār neaizdomājos, domājot savu loģisko domu - tikko pienāks rinda -tajā gadā tiks {#}

Netiek gadā, kurā var sākt b/d gaitas, vai vecāki vēl negrib laist b/d - tikai tad pārceļas rinda uz nākamo gadu - ar vai bez īpašiem noteikumiem

Pārāk daudz neloģiskuma sajā visā procesā, lai es pēkšņi visu saprastu .....

ziepes
uzzvani tai gudrītei Baltmanei, lai pasaka, kas un kad noliks tavu bērnu pareizajā vietā ar pienākošos kārtas numuru. Kurš tad risinās, kā viņa saka.{#} Citādi silti viņas iekārtojušās, cep tupus rīkojumus, bet pie visa vainīgas vadītājas, kad pašiem pakaļas svilst.

Manam bērnam vienalga puslīdz bezcerīgs tas numurs bija, tagad tikai galīgā p.......... Nav lielas starpības.

Piezvanīju nupat tai S.Baltmanei :) ļoti laipni iedeva man par centra rajonu atbildīgās speciālistes telefona numuru, darba laiku un atkārtoti norādīja uz katra gadījuma atsevišķu izvērtēšanu & risināšanu; interesantākais, kad pieminēju savi b/d, tad sekoja ļoti specifiska nopūta: sak`... ak, Tas b/d :) tb... nu ja, tas jau mums tā melnā avs :) izteicos, ka vajadzības gadījumā esmu gatava pieprasīt savam sakaru operatoram sarunu izdrukas, lai pierādītu, ka neesmu informēta ne par rīkojumu, ne alternatīvām atgūt vietu rindā , kas cien. kundzei lika samulst un secināt, ka ja Speciāliste neko neizdarīs lietas labā, tad jau būs jāskatās augstākās instancēs :) un protams, vainīgi pie visa un visur ir b/d vadītāji vai to vietnieki (jo kā izrādās, daži vadītāji pamanījušies uz pag.gada pārreģistrāciju 'saslimt') un visa atbildība tad no viņiem jāprasa...

uz manu jautājumu par rīkojuma likumību, ko par to domā pats departaments, tikai atrunas par to, ka tas jau tagad jārisina juristiem; lai gan nojaušama nozēla par to, ka iekrituši un atmaskoti, bija dzirdama :)

vienvārdsakot, zvaniet tai Baltmanei un sakiet, sakiet, sakiet; jo ar kārtīgu dempingu gan jau ir kas arī labojams :) noraustījušies ir...

ziepes
{#}{#}

presings laba lieta

uzkurināji ziņkāribu, kurš b/d melnajā sarakstā ticis{#}{#}

tas, ko domāju vai cits

Saulstariņa mamma
nu mani arī izbrīnīja šī nopūta attiecināta uz manu b/d, jo nav nemaz vismaz šogad tai rindā tik daudz to gadu mainījušo, bet laikam ka tā vadītāja nav izveikusi šo informēšanu :) kas tagad apgrūtina departamenta mierīgu gulēšanu :) Bet vispār - izrādās, ka centra rajona atbildīgā speciāliste ir tiešā veidā kaut kā saistīta ar to b/d??? tā ka mazliet neskaidra man tā katra gadījuma atsevišķa kārtošana... ('Pūcīte' tas b/d) :)

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
9927818