Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Parketa grīda

Lieniite

Cik varētu maksāt parketa atjaunošana? Un vai

lamināts labāks par parketa grīdu??


Smaidiet!

celtnieks

Mjā nu ļoti grūts jautājums ;o)

Ja jāatbild par otro jautājuma daļu, tad varu teikt apmēram tā, salīdzinot citus subjektīvus lielumus., kas labāks stikls vai plēve. Katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi.

Laminātam:

Plusi:

  • Salīdzinoši lēts;
  • Ieklāšana neprasa specifiskas zināšanas un to var izdarīt arī pats;
  • Viegli nomaināms.
  • Nav nepieciešama specifiska kopšana, lai gan, arī lamināts nav kopjams tikai ar kailu ūdeni un lupatu.

Mīnusi:

  • Nav tik izturīgs kā dabīgais koks;
  • Ļoti ātri izdilst, neatkarīgi no izturības klases;
  • Nav atjaunojams, ja izdilst, jāmaina 100%.
  • Salīzinoši skaļš, jo par pamatni kalpo, parasti, lēts polietilēna amortizējošais slānis.
  • Ja satiekas divi dažādi materiāli, tad lamināta grīda nekad nebūs salaiduma vietā 1:1 ar flīžu grīdu, jo jāliek būs metāla slieksnis.

Nu tā, īsumā lamināta plusi un mīnusi ;o) Ja runā par parketa atjaunošanu, tad jāredz dabā tā faktiskais stāvoklis, tad var runāt par kaut kādām konkrētām izmaksām.


Vai salavecim tāda būda ira? ;o)

celtnieks
Nav atjaunojams, ja izdilst jāmaina 100%.

Šim apgalvojumam aatļaušos nepiekrist - ir lamināti uz koka bāzes, kuru plātmes biezums ir 1,6 cm... šo laminātus iespējams slīpēt un pēc tam lakot.

Runājot par parketa atjaunošanu....darījām mēs to ar vīru divatā. Iznomājām Ramirent (-ā) slīpējamo aparātu, paši noslīpējām, 3x nolakojām. Kopējās izmaksas - 1 dienas slīpmašīnas īre, laka, un smilšpapīri = Ls 82, ar sīkumie, kurus neatceros. Platība bija ~30m2.

celtnieks

StJuliet
Te nu es atļaušot tev oponēt, citējot vispārzināmus faktus.

1. Lamināta pamatā ir kokšķiedras plāksne no koksnes putekļiem, kuras apakšējā daļā ir plāns polimēru slānis, kas novērš dēļu deformēšanos ārējo faktoru ietekmē. Augšējais slānis, pateicoties koka struktūras novilkumam un mūsdienīgu tehnoloģiju pielietošanai, imitē dabiskās koksnes faktūru, kas ir praktiski identiska īstajai. Patlaban šīs "zīmējums" jeb dekors ir dabiskās koksnes fotogrāfisks attēls uz papīra, kas tiek piesūcināts ar melamīna emalju, tad pārklāts ar caurspīdīgu aizsargslāni un presēts augstā temperatūrā zem liela spiediena , kā rezultātā melamīna slānis cieši piekļaujas kokšķiedras plāksnei. Iegūtais izstrādājums arī ir lamināts. Lamināts var atveidot ne vien koka faktūru, bet arī akmeni (marmors, granīts) vai keramiskās flīzes, kā arī metālu.

Tā kā tas, ko tu meinēji kā pārslīpējamu materiālu ir trīsslāņu parkets, kuram ar lamināta parketu līdzība ir tikai iekļāšanas tehnoloģijā ;o)


Vai salavecim tāda būda ira? ;o)

celtnieks
Vai trīsslāņu parketam arī ir "jāstaigā" un līdz ar to vienīgais risisnājums salaidumiem ir šis jāliek būs metāla slieksnis?

celtnieks
Nestrīdos...var būt....

celtnieks

StJuliet

Par avotu taisnība;o) Liels atvainojiens ;o)

Susurs*

Trīssslāņu parketi vispār ir divu veidu. Viens, ko var līmēt pie pamatnes, bet otrs , kuru nedrīkst, tādējādi jāklāj kā laminātveidīgie parketi.

Ja ir pirmais veids, tad var (savienojuma vietās, pārejās starp telpām, durvju ailās) likt korķi. Ja ir otrs variants, tad diemžēl tikai metāla vai koka imitācijas slieksnis ;o( Tāda nu dzīves realitāte.


Vai salavecim tāda būda ira? ;o)

celtnieks
Kurš izturības un cenas sabalansētības ziņā būtu izdevīgāks?


Qued

Nu es teiktu, ka lamināta un parketa izturību salīdzināt tiešā veidā nevar. Laminātu, piemēram, nemaz tik viegli nevar saskrāpēt, bet koku var. Toties kokam skrāpējumu var izslīpēt, laminātam nevar.

Praksē laikam lielākā atšķirība ir skaņā, lamināts neskan dižciltīgi, kad pa to staigā :)


(c) Qued
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9934698