Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ipashuma davinashana, mantojums

Robinsone123

Labdien!

Es priecashos sanjemt no kada kompetenta cilvecinja padomu par situaciju.

Man ir vecaamaate, kurai pieder ipashums, kuru vinja grib atstat savai mazmeitai, savam delam nevalas atstat tadel, ka ir dzerajs un nodzertu to ipashumu.

Ka to pareizi ar dokumentiem noformet? Vecamate jau ir pavisam shvaka, varbut ir kadas iespejas majas uzrakstit kadu papiru un tad apstiprinat pie jurista?


Robinsone123

nu kaa mantojumu to noteikti nevajag formet, jo deelam ir taa, nu kaa vinu sauca.. kkada neapstridamaa dalja vai kaukas taads, uz ko vinjsh var pretendeet. to varetu formet kaa uzturliigumu. un visroshak jau,protams, ir pirkuma pardevuma ligums.

p.s. Es neesu juritss :)


Mana miljaaka diena ir riitdiena.

Pirkums-pārdevums. Viennozīmigi, ja grib apiet neatraidāmos mantiniekus.

visnormaalaakais variants ir uztura liigums, ja vien mazmeita ir pilngadiiga.

Ja mazmeita ir nepilngadiiga, tad kjeepa buus jebkuraa gadiijumaa {#}


http://b3.lilypie.com/A7xsp3/.png

Robinsone123
visnormaalaakais variants ir uztura liigums , bet noteikti ar uzlikumu!


Sarežģītām problēmām ir vienkāršas, labi saprotamas nepareizās atbildes! [img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2013.gif[/img]
http://b1.lilypie.com/HF7Cp3.png

eicca
ka sir uztura liigums ar uzlikumu? {#}


http://b3.lilypie.com/A7xsp3/.png

E.S.

man liekas, ka "uzlikums" ir domāts "apgrūtinājums". Nu 'daži ierobežojumi jaunajai īpašniecei tip, mazmeita nevar bez vecmātes ziņas pārdot to īpašumu tālāk.

Es arī ieteiktu Uztura līgumu. Pati esmu tādu slēgusi.

CL Lietu tiesību daļasPersonālservitūts.II. Dzīvokļa tiesība1227. Dzīvokļa tiesība ir lietu tiesība lietot par dzīvokli svešu māju, tomēr nekaitējot pašai mājai.1228. Persona, kam pieder dzīvokļa tiesība, var atdot telpas citiem vienīgi ar īpašnieka piekrišanu.1229. Dzīvokļa tiesība, kas piešķirta vairākām personām kopīgi, paliek spēkā pilnā apmērā tik ilgi, kamēr ir dzīvs kaut viens šās tiesības izlietotājs.1230. Izdevumi par dzīvoklim nepieciešamiem izlabojumiem un citas nastas jānes dzīvokļa tiesības izlietotajam.Ja ar uzlikumu domaats shis te, tad zuud uztura liiguma buutiiba. Jo uztura njeemeejs prasa no uztura deveeja, lai vinju uztur un par to samaksaa vinjam (paarsvaraa ar nekustamo īpašumu). Ja jau uztura njeemeejam pasham buus jaamaksaa par dziivoklja tiesiibas lietoshanu, tad kaada jeega vinjam atdot uztura deveejam savu iipashumu?


http://b3.lilypie.com/A7xsp3/.png

E.S.,

Tūlīt pēc uztura līguma noslēgšanas ar visiem dokumentiem (un naudu, jo tad ir jāmaksā tie lielie %) jādodas uz Zemesgrāmatu, tur pārreģistrē īpašumu uz JAUNĀ īpašnieka vārdu, bet uzliek apgrūtinājumu pārdot/ieķīlāt bez vecā īpašnieka ziņas (sorry, nekādi neatceros, kā tas pareizi saucās).

Par lietošanas tiesībām - manā uztura līgumā bija teikts, ka līdz mūža galam uztura ņēmējam ir lietošanas tiesības tādām un tādām telpām bez maksas. Cik sapratu no notāres, tā parasti darot. Un viss, vecais cilvēks dzīvo savā mājā līdz mūža galam.

Kad bijušais īpašnieks nomirst, atkal jādodas uz Zemgr. nodaļu un tad veic papildus ierakstu Zemesgrāmatā par to apgrūtinājuma noņemšanu.

Manuprāt šitas ir nepelnīti nepopulārs risinājums godīgai īpašumtiesību maiņai. Tieši godīgai, jo pretēji pirkšanas-pārdošanas līgumam, te nefigurē nekāda neesoša nauda, kam var VID (vai vēlāk niknie ne-mantinieki) piesieties


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
9940308