Saimniecība

Finanses

Eiro ieviešana – valstiski diženi, iedzīvotājiem nenozīmīgi
Tuvojoties eiro ieviešanai, kas notiks 2014. gada 1. janvārī, saruna ar ekonomistu Aigaru Plotkānu par to, kā eiro ieviešana ietekmēs ikvienu no mums.
Jautājumi par naudu, kurus vajadzētu izrunāt pirms kopdzīves uzsākšanas
Lai pēc iespējas izvairītos no strīdiem par naudas pelnīšanu un tērēšanu kopdzīves laikā, svarīgākos jautājumus par naudas lietu kārtošanu vajadzētu izrunāt jau pirms tam.
Otrais krīzes vilnis un ģimenes budžets
Ar krīzi ir tāpat kā ar cunami – pēc pirmā lielā viļņa seko nākamie, kas ir mazāki. Bet var būt arī otrādi – pirmais vilnis ir tikai brīdinājums, pēc kura nāk otrs, kas ir smagāks.
Finanšu plānošana
Dzīvot var gan neplānojot savas finanses, gan pievēršot tām pastiprinātu uzmanību. Finanšu plānošana cilvēkam ļauj saprast, kur paliek viņa vai ģimenes kopīgā nauda.
Ģimene, nauda un finanšu sānsoļi
Viens no ģimenes attiecību veidiem ir finanšu attiecības. Tieši tāpēc par naudu ir jārunā, vēl jo vairāk tad, ja ir jāpieņem grūti lēmumi.
Nevis naudā, bet prasmē ar to rīkoties ir laime
Ir laiks, kad kādam iet grūtāk un nav atrodams risinājums, bet cits to ir atradis, izejot cauri dažādiem dzīves pārbaudījumiem un gūstot pieredzi.
Soli pa solim līdz finansiālai neatkarībai
Cālis.lv turpina iesākto tēmu par reālu cilvēku pieredzi savas finansiālās neatkarības nodrošināšanā. Šoreiz uzrunājām 29 gadus veco Sindiju Čaiku.