Saimniecība

Audzinām kaķi

Sist kaķi vai nesist?


Sist kaķi noteikti nevajag - tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Vainas sajūta ir vienīgā sajūta, kas kaķim nepiemīt pat mazākajā mērā. Lai cik ātri nenāktu sods par kaķa slikto rīcību, tik un tā dzīvnieks tos kopā nesaistīs. Kaķis saņemto sodu saista ar konkrētu cilvēku vai priekšmetu, kas sagādāja sāpes. Jūs sabarat vai noperat kaķi, un tas ir pārliecināts, ka jābīstas no jums un jūsu rokām, kuras, viņaprāt, bez iemesla sagādāja sāpes.

Kaķis nesaprot vārdu „nedrīkst”. Visus aizliegumus kaķis uztver, kā viņa tiesību ierobežošanu viņam piederošajā teritorijā. Cilvēku, kas sodīja kaķi, viņš uztver kā ienaidnieku. Ar lamām un iekaustīšanu panāksiet, ka kaķis no jums baidīsies vai nu otrādi – paliks agresīvs.

Kaķis lien skapī, lec uz televizora vai virtuvē uz galda – jūs uzkliedzat tam vai uzšaujat ar avīzi, un rezultāts it kā ir panākts. Jā, jūs iemācīsiet kaķi nelīst, tur, kur nedrīkst, bet aizliegums darbosies tikai jūsu klātbūtnē. Pareizāk būtu izmantot netiešās iebiedēšanas metodi, kas atzīta par pašu efektīvāko kaķu apmācības metodi. Tā ir vērtīga metode, jo kaķis apmācību nesaista ar cilvēku. Ņemat talkā fantāziju, izdomājiet un izvietojiet „lamatas”, kas iemācīs kaķi izvairīties no aizliegtām vietām un nevēlamas rīcības.

Kaķa apmācība


Daži padomi veiksmīgai kaķa audzināšanai

  • Uz galda malas nestabili uzliek bleķa paplāti – kaķis lec uz galda, paplāte un kaķis ar biedējošu troksni krīt uz grīdas.
  • Galdu vai palodzi pilnībā aizkrāmē ar tukšām skārdenēm (var izmantot jebkādas alus vai bezalkoholisko dzērienu bundžas) tā, lai kaķis lecot noteikti tās aizskar. Rezultātā vai nu kaķim nebūs kur uzlikt ķepas, vai nu ko ar troksni apgāzīs.
  • Vietās, kur, jūsuprāt, kaķim nevajadzētu līst, var izvietot mazus koka peļu slazdus. Tos noliek otrādi un apsedz ar papīru. Kaķis aizskars slazdu, tas palēksies un ar raksturīgu troksni aizcirtīsies ciet. Slazds nenodalīs kaķim neko ļaunu, tikai pamatīgi to sabaidīs.
  • Klasisks apmācības piemērs ir kaķa aplaistīšana. Kaķis rāpjas pa aizkariem, trin nagus tam neparedzētajā vietā vai lec uz galda – jūs no attāluma varat to apsmidzināt ar ūdeni no pulverizatora.
  • Efektīvas ir naftalīna bumbiņas – ievietojiet tās puķu podā un kaķis vairs neizmantos to savas tualetes vietā.
  • Viegla bundža ar dažiem akmentiņiem vai monētām iekšā vai atslēgu saišķis, pamesti vainīgā kaķa virzienā, arī panāks vajadzīgo efektu.
  • Vietā, kur kaķis grib trīt nagus, var piesiet piepūstu balonu – sprādziena troksnis kaķim noteikti nepatiks.
  • Var izmantot kaķim netīkamas garšvielas un smaržvielas. Lai kaķis negrauztu vadus, mēbeles un telpaugus, nosmidziniet tos ar etiķi. Var veikalā iegādāties šim nolūkam paredzētus līdzekļus.

Tomēr vislabākā audzināšanas metode ir profilakse. Vajadzētu savlaicīgi paredzēt slikto ieradumu izveidošanos un piedāvāt kaķim alternatīvus variantus. Ir vērts ierīkot kaķim paredzētu nagu trīšanas vietu, iegādāties graužamas rotaļlietas. Tad kaķis neaiztiks mēbeles, stenderes un citas tam neparedzētas lietas un vietas. Nereti kaķa sliktā uzvedība ir saistīta ar garlaicību. Dzīvniekam vienam pašam vienkārši nav ko darīt. Vairāk nodarbojaties ar savu kaķi, tad viņš labāk uzvedīsies un labprātīgi ievēros etiķetes normas.

Citi interesanti raksti

Kaķu tualete - kādu un kurā vietā

Citrons un citronskābe saimniecībā

Par mājdzīvnieku turēšanu varat aprunāties Cāļa forumā

Zaļumu un pūkainīšu stūrītis