Saimniecība

Par kucēna iegādi - tiem, kas šaubās

Diemžēl ir daudz cilvēku, kuriem vajadzētu saprast, ka nekad nevajadzētu ņemt suni, vai kaķi u.c. dzīvniekus, tad nu ceru, ka kāds varbūt spēs šo izlasīt, aizdomāsies, un es ceru, ka arī sapratīs un izdarīs secinājumus.

Vienalga, mazs kucēns vai liels suns - tie ir ne tikai izklaide un prieks, bet arī milzīga atbildība. Pamestie, miskastē izmestie, pie koka mežā piesietie dzīvnieki nenokrīt no gaisa, to ir daudz, tā ar viņiem rīkojas cilvēki, kas mums līdzās...

Desmit kucēna lūgumi topošajam saimniekam

  1. Es dzīvošu tikai kādus desmit gadus. Jebkura šķiršanās ar tevi sagādās man ciešanas. Padomā par to, pirms iegādāsies mani.
  2. Centies dot man laiku saprast, ko tu prasi no manis.
  3. Audzini manī uzticību sev – es ar to dzīvošu.
  4. Nedusmojies uz mani ilgi un neieslēdz mani par sodu! Jo tev vēl ir darbs, izklaide un draugi, bet man esi tikai tu.
  5. Parunājies dažreiz ar mani. Es nesapratīšu visus tavus vārdus, bet tavu balsi, kas vēršas pie manis, gan…
  6. Atceries – es nekad neaizmirsīšu, kā pret mani izturas.
  7. Pirms iesist man, padomā, ka es ar saviem zobiem viegli varētu saspiest visus tavas plaukstas kaulus, bet es nekad to sev neļaušu.  
  8. Ja ievērosi, ka es nelabprāt izpildu pavēles, it kā izvairoties vai slinkojot, padomā – varbūt man nav piemērota barība, varbūt pārāk ilgi netiku ārā, bet varbūt mana sirds jau nolietojusies.
  9. Rūpējies par mani, kad es palikšu vecs, jo arī tu kādreiz būsi vecs.
  10. Grūtā brīdī centies būt man blakus. Nekad nedomā „Es nevaru to redzēt” vai „Lai tas notiek bez manis”. Man būs vieglāk, ja būsi blakus.

Tiem, kurus uztrauc smakas, saplēsti dīvāni un spalvas, vajag iegādāties rotaļu suņus un kaķus, vai kaut ko līdzīgu tamagoči, nevis meklēt dzīvnieciņu.

Un vēl, kastrējiet un sterilizējiet savus dzīvniekus, ja viņi nav paredzēti vaislai, lai pēc tam nav jāmeklē viņu mazuļiem mājas un jālūdzas, lai kāds izglābj nabaga dvēselītes.

Citi noderīgi raksti

Pašu gatavota barība suņiem

Eko stils jeb kā mājās ienest dabu

Aprunāties ar citiem dzīvnieku mīļotājiem par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumā

Zaļumu un pūkainīšu stūrītis