Saimniecība

Suns diedelnieks

Iedomājieties situāciju, ka Jūsu mājās notiek smalkas viesības. Ģimene un viesi bauda svētku maltīti. Galdā tiek likts kārtējais gardais ēdiens. Un te pienāk Jūsu mīļais jaukais suns un, piecēlies pakaļkājās, uzstājīgi sāk pieprasīt cienastu. Pazīstama situācija, vai ne?

Daudzi saimnieki nepievērš uzmanību šim sava mīluļa sliktajam ieradumam. Citiem tas liekas pat ļoti mīļi. Tomēr jāņem vērā, ka ģimenes draugus un viesus suņa uzmācīgā ēdiena diedelēšana var mulsināt un pat kaitināt. Pie tam, pieauguša suņa diedelēšana pie galda, nepārprotami liecina par dzīvnieka nepietiekami labu audzināšanu.

Suns ir jābaro tikai viņam ierādītajā vietā un laikā. Kā rakstīja kāda Cāļa forumu apmeklētāja:Tajos brīžos, kad man rodas vēlme atbildēt uz savu zvēru "izsalkušajiem" skatieniem, es atgādinu sev, ka viņi ir tādi paši kā bērns, kuram nolikts priekšā kalns ar šokolādi vai saldējumu - ēdīs, kamēr būs slikti, pavems un atkal ēdīs. Tāpēc suņiem man ir stingri normēta pārtika.”

Protams, jāsaprot, ka ēdiena diedelēšana pie galda ir slikts ieradums un to vajadzētu, un pēc iespējas ātrāk, labot. Ja diedelēšanas izskaušanai nepievērš pietiekamu vērību, stāvoklis ar katru gadu pasliktināsies. Lielākā problēma ir tāda, ka, apzinās viņš vai nē, bet tieši saimnieks ir iemācījis suni tā uzvesties. Laiku pa laikam pagātnē, ļaujoties kucēna mīlīgajai diedelēšanai, saimnieks deva tam saprast, ka tāda metode dod rezultātus. Lai labotu suņa uzvedību, būs jāpielieto dažas apmācību stratēģijas.

Pirmais, ko varat darīt diedelēšanas izskaušanai – nelaist suni virtuvē vai citā ēdamtelpā ģimenes locekļu ēdienreižu laikā. Izraidiet suni no telpas uz maltītes laiku un tas sapratīs, ka viņš nav kopīgu pusdienu sastāvdaļa. Tātad, nedrīkst pretendēt uz ēdienu no kopgalda. Neapšaubāmi, sākumā Jūsu mīlulis būs sašutis par tādu rīcību, tas smilkstēs, ries un visādi citādi protestēs. Nepadodaties provokācijām un suns drīzumā sapratīs un pieņems savu jauno lomu.

Cita, daudz humānāka diedelēšanas izskaušanas metode – barot suni vienlaicīgi ar pārējo ģimeni. Barība savā traukā novērsīs suņa uzmanību no saimniekgalda. Turklāt, kopīga maltīte līdzīgu darbību dēļ ļaus sunim sajusties pilnvērtīgam ģimenes loceklim.

Lai kādu metodi Jūs izvēlētos, svarīgi atcerēties, ka dzīvnieka, tāpat, kā cilvēka, audzināšanā jāievēro konsekvence. Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut pat īslaicīgas atlaides, savādāk viss ieguldītais darbs būs vējā. Noteikti informējiet par pāraudzināšanas uzsākšanu citus mājiniekus, citādāk tie pēc ieraduma turpinās piebarot mīluli pie galda. Sekojiet šiem vienkāršajiem ieteikumiem, un Jums viss izdosies!

Citi noderīgi raksti

Pašu gatavota barība suņiem

Trauki gatavošanai

Aprunāties ar citiem dzīvnieku mīļotājiem par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumā

Zaļumu un pūkainīšu stūrītis