Saimniecība

Urīna nesaturēšana suņiem

Terminu „urīna nesaturēšana” lieto, lai apzīmētu neapzinātu urīna noplūdi.

Par urīna nesaturēšanu visvairāk satraucas suņu un kucīšu saimnieki pēc mīluļu sterilizēšanas, lai gan šāda veselības problēma pēc šīs operācijas rodas tikai pieciem procentiem dzīvnieku, turklāt biežāk liela auguma īpašniekiem – dobermaņiem, bokseriem. Īpatnība ir tā, ka nesaturēšana parādās nevis uzreiz pēc ķirurģiskās iejaukšanās, bet gan visbiežāk pāris gadus vēlāk.

Visbiežāk urīna nesaturēšana notiek, jo sarūk endrogēno estrogēnu rašanās. Šie estrogēni uzlabo izvadkanāla noslēgšanos un urīna normālu uzkrāšanos pūslī. Tomēr pēc sterilizēšanas problēmas var rasties arī tad, ja dzīvnieks bijis pārāk jauns, kad tad veikta operācija, līdz ar to, mīlulim augot, kādas šuves var nākt vaļā, radot veselības problēmas, tajā skaitā nesaturēšanu. Tāpat uzmanīgi jāizvērtē, pie kāda veterinārārsta doties veikt sterilizēšanu, jo nekvalitatīvas operācijas laikā var traumēt urīnpūšļa slēdzējmuskuli un līdz ar to var rasties šī problēma.

Foto: istockphoto.com

Lai noskaidrotu, kāpēc ir nesaturēšana, ir jāveic urīna analīzes un ieteicams veikt arī asins analīzes. Jo iemesli var būt dažādi – urīnpūšļa muskuļu atslābums, kad atbrīvojoties vai satraucoties notiek nesaturēšana, nieru slimības, problēmas ar vielmaiņu, neatbilstoša sausā barība.

Diemžēl šīs veselības problēmas ārstēšanai ir maz variantu. Pēc ārsta norādījumiem var lietot tabletes, nevēlamāk ir uzsākt hormonu terapiju. Ir tabletes, kuru aktīvā viela ir dabīgais hormons estriols. To lietošana der, ja ir nepieciešams ārstēt homonatkarīgu urīna nesaturēšanu. Tās der tikai sterilizētiem dzīvniekiem.

Nepieciešamības gadījumā var veikt ķirurģisku operāciju. Izvēloties zāles, vēlams noskaidrot iespējamās blakusparādības, jo ir tādas, kurām ir daudz nevēlamu bakņu, jo īpaši, ja suns jau ir vecs vai viņam ir kādas veselības problēmas, piemēram, ar sirdi, asinsvadiem, aknām, vai nierēm.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Pašu gatavota barība suņiem

Mājokļa spodrības diena

Aprunāties ar citiem dzīvnieku mīļotājiem par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumā

Zaļumu un pūkainīšu stūrītis