Saimniecība

Bruņurupucis mājās

Kārtīgi padomājiet, pirms iegādājaties bruņurupuci. Atcerieties – bruņurupucis nav rotaļlieta, bet dzīvs savvaļas radījums. Bruņurupucis neierāpsies Jums klēpi, lai mīļi pamurrātu, kā kaķis, tieši otrādi - var Jums sāpīgi iekost vai vispār Jūs ignorēt.

Atcerieties, ka paies 2-3 gadi un tā 5 cm gara sīkaļa, ko Jūs atnesīsiet no zooveikala, izaugs vismaz 15-30 cm liela un tai būs jāgādā 100-litrīgs akvārijs vai terārijs. Nedomājiet, ka ja Jūsu paziņām bruņurupucis nodzīvoja veselus 5 gadus uz grīdas, tad Jūs varat atļauties darīt tāpat un dzīvniekam būs labi. Bruņurupuči dzīvo līdz 30 gadu vecumam un mājās tiem jāatrodas tikai terārijā ar grunti un apsildes lampām.

Neticiet nekompetentiem padomiem avīzēs, žurnālos vai internetā, ka bruņurupučus var barot ar suņu vai kaķu barību, ka tiem drīkst dot pienu, maizi, sieru vai biezpienu.

No tādiem „gardumiem” Jūsu bruņurupucim atteiks nieres un būs lēni jāmirst ciešot sāpes.

Tomēr arī nevajag baidīties no atbildības par bruņurupuci un lielām uzturēšanas izmaksām. Pietiek vienu reizi nopirkt lielu skaistu parasto vai ūdens terāriju ar iekārtām un turpmāk daudzu gadu garumā Jums atliks tikai iegādāties barību un šad tad nomainīt nokalpojušās lampas vai salūzušo sildītāju un filtru.

Uzturēt un kopt bruņurupuci ir lētāk un vienkāršāk, nekā suni vai kaķi! Tas neplēsīs mēbeles, nečurās pa kaktiem, nemodinās Jūs rīta agrumā ar savu riešanu vai ņaudēšanu. Bruņurupuci nav jāved ārā pastaigāties katru dienu, bet tikai vasarā labā laikā. Pieaugušu bruņurupuci nevajag barot katru dienu, pietiek ar 2-3 reizēm nedēļā.

Ja nu tomēr kādu iemeslu dēļ Jums jāatsakās no tik jauka un pieticīga dzīvnieka, kā bruņurupucis, lūdzu, nemetiet viņu ārā! Varat mēģināt to pārdot, varat atdot ar visu inventāru labās rokās, varat aiznest uz zooloģisko dārzu vai zooveikalu, gan jau kādam bruņurupucis būs vajadzīgs. Nekādā gadījumā neizmetiet upē, ezerā vai vienkārši uz ielas vai miskastē! Mūsu klimatiskie apstākļi nav piemēroti bruņurupučiem. Ziemā lielākoties dzīvnieks ārā saslimst vai pat iet bojā. Nepieļaujiet to!

Citi noderīgi raksti

Zirga iegāde

Ziemas dārzs

Aprunāties ar citiem dzīvnieku mīļotājiem par līdzīgām tēmām varat Cāļa forumā

Zaļumu un pūkainīšu stūrītis