Saimniecība

2013. gada tendences interjerā

Senais mantojums un mūsdienīgais. Inovācijas un tradīcijas. Vecais un jaunais. Tā tēlaini var raksturot 2013. gada modes tendences interjerā. Rakstā sīkāk aplūkosim, ko dizaineri vēsta par iecienītākajām un modernajām krāsām interjerā un kā mājoklī kombinējami eksotiski, tradicionāli un neparasti materiāli.

Krāsu tendences 2013. gada interjeros

Smaragda krāsa kā jau karaliska krāsa 2013. gadā valdīs visur. Tā lieliski saskan ar neitrālajām krāsām, bet interjers kļūs pavisam elegants, ja to papildinās, piemēram, ar kādu smaragda krāsas spilvenu vai vāzi.

Spilgtas krāsas apvienojumā ar neitrāliem toņiem. Neitrālās krāsas, tādas kā bēša, krēmkrāsa, pelēka, haki un smilšu krāsas, nezaudē savu nozīmi interjerā. Taču mūsdienu modes tendences telpās aicina uz ko vairāk: lietot spilgtus krāsu akcentus un drosmīgas nianses.  

Foto: design-remont.info

Sarkanā, tumši sarkanā un bordo krāsas vēl pārliecinošāk ienāks interjeros, īpaši mūsu virtuvēs un ēdamistabās. Atpūtas telpām un darba kabinetiem dizaineri iesaka izvēlēties tumši zilus vai indigo krāsas akcentus. Modernā interjera dizains šajā gadā neiztiks bez violetās krāsas un visiem tās toņiem, tādiem kā ceriņu lillā, purpura, plūmju un lavandas. Savu vietu saglabā arī interjera modes krāsa no iepriekšējās sezonas: visu toņu zilā. Spilgti rozā un sarkanas krāsas izstaro sievišķību, bet to apvienojums jo īpaši. Paredzams, ka 2013. gadā tās būs sastopamas gan mājas dekoros, gan sienu segumos.

Citas modernas tendences mājokļa interjeros 2013. gadā

 • Āzijas motīvi interjerā turpinās būt aktuāli arī 2013. gadā.

 • Dizaineri iesaka interjerā izmantot dažādu metālu apdares sajaukumu.

 • Jau no sešdesmitajiem gadiem populārs sienu apdares veids bijis tapetes, bet tagad ir pazīstams jauns ekonomisks veids, kā paust savu gaumi, apdarinot mājokļa sienas, un tās ir sienu uzlīmes, kas nezaudēs aktualitāti arī šajā gadā. Vēl populārākas kļūs spoguļa uzlīmes, kuras zināmā veidā aizstās tradicionālos spoguļus.

 • Krāsains apgaismojums. Dizaineri piedāvā ap 60 krāsu variantus galda lampām.

 • Zelta galda piederumi. Mēs tik ilgi bijām „ieciklējušies” uz viena veida galda piederumiem, ka nav nekāds brīnums: kopā ar vispārējo tendenci interjeros izmantot zelta krāsu, kļūst populāri arī zelta galda piederumi. Daļa cilvēku tos izmanto pat kā ikdienas galda piederumus, bet citi tikai īpaši svinīgos gadījumos.

 • Trīsdimensiju sienas flīzes, atšķirīgi atspoguļojot krītošo gaismu, ļauj ieraudzīt sienas, tā sakot, jaunā gaismā.

 • Neskatoties uz to, ka parkets un lamināts joprojām ir vieni no galvenajiem grīdas segumu veidiem, tradicionālie materiāli pamazām dod ceļu jauniem. Spriežot pēc pašreizējām tendencēm, 2013. gadā populārākā izvēle būs grīdas pārsegumi no bambusa un korķa. Tie ir skaisti, praktiski, videi draudzīgi, higiēniski un hipoalerģiski.

 • Akvarelis interjerā. Šo tendenci var uzskatīt par diezgan jaunu. Akvarelis īpaši interesanti izskatās aizkariem, mēbeļu audumiem un traukiem.

 • Ja jums mājās mētājas neizmantoti virvju gabali, tie var ienest daudzveidību interjerā. Dizaineri iesaka ar virvēm aptīt, piemēram, tualetes galdiņa vai stāvlampas kājas vai salikt tās lielās vāzēs kā dekoratīvus rotājumus. Interjeru papildinās pītās mēbeles.

 • Pienācis laiks izvilkt no pieliekamā vai bēniņiem ceļasomas. Tās izrotās jebkuru interjeru un noderēs, lai uzglabātu lietas.

 • Pēdējā laikā dizaineri pievērsuši uzmanību papardēm un to lapas var atrast tekstila apdrukās vai uz vāzēm.

 • Ekoloģiskā dizaina uzvaras gājienā spalvas apdrukās ātri kļuvušas populāras, parasti tās attēlo uz segām vai krēsliem.

 • Rūtaini raksti grezno ne tikai, kā ierasts, pledus un krēslus, bet arī traukus un salvetes.

 • Aktuāli ir ziedu raksti. Dārzeņi atstāj virtuvi un ēdamistabu un ir gatavi ar savu klātbūtni izrotāt māju dekoros un audumu rakstos.

 • Arvien vairāk dizaineru piedāvājumos interjeram dažādos veidos ienāk dzīvnieku figūriņas.

 • Vēl dizaineri iesaka papildināt 2013. gada interjeru ar kartēm, romantiskām mežģīnēm, pītiem groziem un oriģināliem amatnieku darinājumiem, piemēram: iekarināta lampa, kas izrotāta ar mīkstām rotaļlietām.

Dzīvnieku apdrukas

2013. gada interjeros īpaši populāras ir dzīvnieku apdrukas. Vienkāršākā no tām – zebras apdruka. Dizaineri iesaka izmantot zebras attēlu uz sienas, kā nelielu interjera detaļu vai pat uz tapetēm. Lielā istabā var izvietot vairākus priekšmetus ar zebras attēlu vai apdruku, bet ne vairāk par trīs. Optimāli, ja tie visi būs vienas kategorijas, piemēram, tekstila (paklājs, spilvens un mēbele ar tādas apdrukas audumu) vai keramikas (trauki, vāzes, svečtura pamatne u.tml.).

Foto: design-remont.info
Foto: design-remont.info

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem design-remont.info, ivillage.com un vista.kiev.ua

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Moderni un oriģināli gaismas avoti

Jūtu izrādīšana ģimenē

Aprunāties un dalīties idejās par interjeru un mājokļa iekārtošanu varat Cāļa forumā

Nekustamais īpašums

Pļāpiņa