Saimniecība

Bērnu istabu projektu vizualizācijas VIII

SIA "Plāns B" dizaineri sagatavoja jaunu istabas dizainu. Ko darīt, ja istaba jau ir iekārtota, bet īsti nepatīk? Izrotāt sienas!

Pieteikums bērnu istabas interjera dizainam

"Esmu māmiņa savai 3.5 gadīgajai meitiņai. Pirms ievākšanās jaunajā dzīvoklī, vislielākās pārdomas mums bija tieši par meitas istabiņu... Nopirkām, mūsuprāt, jaukas, gaišas mēbelītes (balts, oranžs, zaļš, rozā) no Čiekura bērnu mēbeļu kolekcijas Elsa. Sienas atstājām neitrālā, gaiši dzeltenā krāsā (divas mazliet tumšākas), bet bez nekādiem rotājumiem, jo mums likās, ka istaba ar laiku pati apaugs ar bildītēm, glezniņām utml. Šobrīd pie sienas ir tāfele, pie kuras piespraužam jaunākos Helēnas darbiņus.

Tomēr pēc 1.5 gada dzīvošanas jaunajā dzīvoklī, saprotam, ka istaba tomēr nav sanākusi tāda, kāda to vēlējāmies. Tai nav bērnišķīguma. Kopskatā izskatās, ka mēbeles sabīdītas pa kaktiem bez kaut kādas īpašas kompozīcijas. Un nav arī tā, ka Helēna par istabu jūsmotu. Tāpēc bieži vien, redzot draugu bērnu istabas, kurās ir tapetes ar pasaku tēliem, vai puķēm, vai mašīnām, aizvien biežāk pārņem doma, ka istabas noformējumu jāmaina. Mēs labprāt nemainītu mēbelītes, bet noformējumam mums pietrūkst mākslinieciskās fantāzijas".

Dizaineres Ilzes Tolas komentārs

"Šajā gadījumā nācās ielekt jau braucošā vilcienā. Kad mēbelēs jau nopirktas, grūti ko kardināli mainīt. Lai padarītu istabiņu interesantāku piedāvāju izveidot aplikācijas no tapetēm. Tapetes vai skaisti audumi ir katram pieejami un vienkārši izgriežami un uzlīmējami. No krāsojamām grāmatām bērns pats var izmeklēt siluetus, kas nu kuram labāk patīk – vai tie būtu dzīvnieki, vai vāģi, vai multfilmu varoņi. Tālāk jādodas uz tapešu vai audumu veikalu – šeit arī ļoti plaša izvēle. Katrā ziņā istabiņa katram sanāks pilnīgi savādāka! Mūsu gadījumā mēģināju pieskaņoties jau pie nopirktajām mēbelēm. Svaigi zaļā ar rožaino – kā tulpes ziedi pavasarī!"

Ar cieņu, Ilze Tola
SIA "Plāns B" dizainere
tālr.: 67293972
m.t. 26424651
fakss: 67293971
e-pasts: ilze(at)plansb.lv
www.plansb.lv