Saimniecība

Bērnu istabu projektu vizualizācijas III

Turpinājums iepriekšējam rakstam. Šoreiz SIA "Plāns B" dizaineri sagatavoja istabas, kurā dzīvo divas māsiņas, projekta vizualizāciju.

Pieteikums bērnu istabas dizainam

„Pirms kāda laika iegādājāmies trīs istabu dzīvokli  Iecavā.   Lielajai meitai ir 8 gadi un mazajam susuram rudenī paliks pilni divi, tad būs laiks arī pāriet no redeļu gultas uz bērnu un no mūsu istabas uz bērnu istabu...
...Ir neliels redzējums kā tas varētu izskatīties: tā kā istaba nav maziņa - 12 kv.m, un klāt vēl ir lodžija, tad ir doma paplašināt uz lodžijas rēķina, protams, tās ir lielākas izmaksas. Istabā ir ļoti nepieciešams iebūvējamais skapis, kuram jau ir iegādātas durvis 140 cm platumā. Lielais bērns ļoti vēlas divstāvīgo gultu, man pašai nepatīk, jo izskatās ļoti masīvi, bet esmu atradusi internetā adresi (suwem.lv), kur ir dažādu variantu gultas, un iespēja pastāv, ka apakšā mazā apmēram no 1m pagarinās līdz 180, bet perpendikulāri tai pāri otra izmērs 90x200...
...Tā kā lielais vēl bez sporta skolas iet mūzikas skolā ir jādomā, kur likt sintezatoru”.

Komentē dizainere Ilze Tola

"Kā ieraudzīju šo istabu tā mani uzreiz pārņēma nostaļģija pēc bērnības... Tieši šāda bija arī mana bērnistaba... Gribot, negribot plānojums iznāca līdzīgs, pat šūpolēm vieta atradās.

Par divstāvu gultu, kādu gribēja meiteņu mamma, diemžēl jāsaka, ka šī istaba ir par šauru tādai gultai, jo stūris bez logiem vai durvīm ir tikai viens, un tad sanāktu ienākot istabā uzreiz iekāpt gultā. Tāpēc paliku pie tradicionālākā varianta, kas ir arī racionālāks no vietas taupīšanas viedokļa.

Tagad atradīsies vieta arī palielam galdam pie loga – mācībām un blakus galda virsma sintezatoram. Savukārt mazajai būs zona pretī gultai, tur tā varēs izvietot savas mantas un spēlēties vai zīmēt pie zemākas virsmas.

Istabas vidū ir šūpoles (manā bērnībā man arī tādas bija), kuras vajadzības gadījumā var nobīdīt sānis, lai netraucē.

Krāsu gammu zināmā mērā noteica jau esošās grīdas un durvju tonis, gribējās kaut ko tādu - sinepju un medus krāsā. Akcentam būtu mēbeles gaišā, baltinātā krāsā, tas piedos istabai svaigumu.

Uz gala sienas varētu uzkrāsot apļus ar dažādiem ornamentiem, kas lieliski atdzīvinātu istabu.*

Ar lodžijas pievienošanu es nesteigtos, nav jau slikti, ja ir kur iziet ārā, veļu izkārt, vai puķes iestādīt. Būtībā, šie daži kvadrātmetri nav tik izšķiroši. Bet to lemiet paši.

Ceru, ka meitenes būs priecīgas un mamma apmierināta!"

* Tam nepieciešami vairāku veidu trafareti un pāris mazās bundžiņas sienas krāsas, notonētas vajadzīgajos toņos. Šo darbiņu varat veikt paši, brīvdienās, vai uzaicināt kādu speciālistu (mēs arī ar to nodarbojamies).

Ar cieņu, Ilze Tola
SIA "Plāns B" dizainere
tālr.: 67293972
m.t. 26424651
fakss: 67293971
e-pasts: ilze@plansb.lv
www.plansb.lv

Nākamās istabas interjera dizains: "Istaba sportiskam zēnam"