Saimniecība

Bērnu istabu projektu vizualizācijas VI

Turpinājums iepriekšējam rakstam. Šoreiz SIA "Plāns B" dizaineri sagatavoja interjera dizainu istabai, kas veidota pēc fengšui principiem.

Pieteikums bērna istabas interjera dizainam

"... bija 2. stāva lieka istaba un nezināju ko ar viņu iesākt, kad ieraudzīju uz testa 2 strīpas sapratu uzreiz - bērnu istaba...
Saskaņā ar fengshui gultai ir jābūt tur, kur noradīts plānā, istabai ir jābūt metāla stihijā.
Durvis paredzētas - balināts ozols, grīda arī gaiša. Istaba šobrīd ir ļoti bezpersoniska un bez savas dvēseles, gribas, lai to atdzīvina ar kādām interesantām detaļām, piemēram, var kaut kādas strīpas uzgleznot uz sienam, bet tādas, lai to var izdarīt mūsu strādnieki, bez mākslinieka aicināšanas, jo budžets ir ierobežots. un, protams, izcelt istabas metālisko pusi, bet lai tajā paša laika viņa būtu ļoti maiga un mājīga. "

Dizaineres Ilzes Tolas komentārs

"Šī māja ir īpaša, jo mājas interjers veidots saskaņā ar fengšui principiem. Ir ņemts vērā mājas novietojums pret debespusēm un izejot no mājas celšanas gada tiek aprēķināta konkrētā novietojuma kombinācija. Tad aprēķina katra cilvēka dzimšanas datus un to saderību ar māju. Pēc tam izvēlas labāko novietojumu istabām un citām aktivitātēm. 

Katram mājas sektoram ir arī ieteicamās krāsas un šoreiz bērnistaba ir metāla stihijā, t.i. balta, melna un visas pelēcīgās - metāliskās krāsas. 

Lai istaba nebūtu pārāk vēsa, nolēmu izmantot pītās mēbeles. Kad bērniņš vēl ir pavisam mazs ir patīkami, ka vieta barošanai ir ērtā šūpuļkrēslā un viss nepieciešamais tepat pie rokas.

Šūpuļkrēsls ir ērts mātei, un tajā var viegli aizmidzināt bērnu to viegli pašūpojot. Stāvlampa dos klusinātu apgaismojumu un radīs istabā mierīgāku atmosfēru, nekā halogēnās griestu lampiņas.

Tāpat arī šūpulītis - būs kur mazo pašūpināt. Ne velti mūsu senči bērnus lika tikai šūpuļos, tas labvēlīgi ietekmē bērna vestibulāro aparātu un bērnu vieglāk nomierināt un aizmidzināt, nekā nēsājot uz rokām.

Pārtinamais galdiņš ar atvilktnēm bērnu drēbītēm, lai viss būtu kompakti un parocīgi. Novietoju istabā arī pāris pītas kastes bērnu mantām, kas noteikti uzradīsies līdz ar pirmajiem raudzībās atnākušajiem ciemiņiem.

Uz sienas gribējās attēlot kaut ko vienkārši izpildāmu, bet pietiekami stāstošu motīvu un pēc ilgākām pārdomām izvēlējos kaķus, jo tie ir viegli atpazīstami un zemā augstumā bērns rāpojot varēs tos aplūkot. Kaķu silueti kā ēnas, kas slīd aiz sienas. Šo motīvu nebūs grūti uzzīmēt pēc šablona, to varēs izdarīt arī celtnieki.

Ceru, ka nākot pasaulē mazajam saulstariņam istabiņa viņu jau mīļi gaidīs!"

Ar cieņu, Ilze Tola
SIA "Plāns B" dizainere
tālr.: 67293972
m.t. 26424651
fakss: 67293971
e-pasts: ilze(at)plansb.lv
www.plansb.lv