Saimniecība

Bērnu istabu projektu vizualizācijas

SIA "Plāns B" dizaineri sagatavoja dažus paraugus bērnu istabu interjeriem. Cāļa apmeklētāji varēja atsūtīt nelielu aprakstu par istabu un istabas saimniekiem un saņemt profesionālu dizaineru ieteikumus, kā ar vienkāršām metodēm uzlabot istabas izskatu. Ielūkosimies arī mēs "izremontētās" istabās.

Pirmais dizaina projekts ir istabai, kurā dzīvo divi bērni.

Pieteikums bērnu istabas interjera dizainam

 

"Mūsu ģimene ir iegādājusies diezgan vecu koka māju Jēkabpilī, ko pašlaik remontējam un atjaunojam. Doma ir tāda, ka pagaidām tajā dzīvos mana meita (oktobrī viņai būs 7 gadi un viņa sāks iet skolā) un mazais dēls, kuram aprīlī paliks viens gadiņš, līdz ar to uz ievākšanās laiku rudenī viņam būs jau pusotrs gads. Līdz ar to istabai būtu jābūt universālai - piemērotai abu dzimumu bērniem.

Krāsu risinājuma ziņā es ļoti vēlos gaiši zaļus/zaļus toņus ar oranžiem akcentiem, gaišā, optimistiskā noskaņā...

Noteikti šajā istabiņā kaut kādā veidā būtu jāatrod vieta divām gultiņām, drēbju novietnei, rotaļlietu kastei, kādam plauktam un galdam, pie kā varētu sākt mācīties."

Dizaineres Ilzes Tolas komentārs

 

"Tā kā vēstules autore raksta, ka nopirkusi koka māju, ko patlaban remontē un bija vēlme iekārtot bērnu istabu saulainu, gaiši zaļos toņos, tad piedāvāju šādu variantu:

Izvēlējos ļoti saulainu fototapeti!*

Kad viena siena nolīmēta ar fototapeti, pati istaba jāiekārto tā, lai maksimāli ērti būtu šajā istabā sadzīvot diviem dažāda dzimuma bērniem. Kad bēni paaugsies, un istabā paliks tikai viens no viņiem, tad mazās gultiņas vietā varēs nolikt pufus un fotosienu varbūt pārlīmēt savādāku.. 

Nedaudz mainīju istabas durvju novietojumu, jo sākotējā variantā nebija vietas kur novietot abas bērnu gultiņas. Durvis tika pabīdītas uz labo pusi, tā, lai varētu pie šīs sienas novietot bērna gultiņu, kā arī mazā brāļa gultiņa ir tuvu vecāku guļamistabai un vajadzības gadījumā un tie varēs ātri atnākt pie bērna.

Tā kā mazajam puisim galvenā spēļu vieta ir grīda, tad iesaku noklāt grīdu ar siltu paklāju, lai bērns varētu omulīgi rotaļāties, savukārt meitenei pie gultas ir korķa aplikācija koku formā, kur var piespraust savus darbiņus. Pie loga ir galds ar regulējamu augstumu mācībām un zīmēšanai.

Mantu novietošanai var nopirkt ļoti ērtas auduma kastes, kurās bērni paši var viegli savākt rotaļlietas, kā arī pielikt pie sienas kabatu plauktu, sīkām un mīļām lietiņām. Tajā var salikt ķemmes, zīmuļus kastaņus, un visu kas mīļš un dārgs.

Tad vēl, gribējās uztaisīt otru variantu, lai var redzēt kā izmainās istabas noskaņa, tikai mainot krāsas.

Izvēlējos fototapeti ar krāšņām magonēm un visi istabas krāsu toņi ir izvēlēti pēc šīs fotogrāfijas. Tas ir labs princips, ko var izmantot lai panāktu telpas vienotību un saskaņotu krāsas. 

Ceru, ka istabiņa mazajiem patiks!"

*Interjerā izmantotas fototapetes no www.tapetes.lv 368x254 cm, cena 30.80 (vai 27.30) Ls
Grozi mantu glabāšanai ir no „Ikea” veikaliem. Aptuvenā cena ~ Ls 5.

(Informācija par veikaliem un cenām 2009. gada martā)

Ar cieņu, Ilze Tola
SIA "Plāns B" dizainere
tālr.: 67293972
m.t. 26424651
fakss: 67293971
e-pasts: ilze@plansb.lv
www.plansb.lv

Nākamā istaba: "Maiga un pūkaina"