Saimniecība

Gleznojumi uz sienām

Arvien aktuālāk šodien kļūst meklēt jaunas idejas un oriģinālus risinājumus telpu iekārtojumam un dekoratīvajām detaļām tajā, un viens no tiem ir sienu, griestu un mēbeļu apgleznojumi.

Sienu gleznojumu pirmsākumi meklējami jau tūkstošiem gadu senā pagātnē – alu laikmetā, kad bija alu sienu zīmējumi. Ejot cauri gadsimtiem, sienu un griestu glezniecības māksla savas virsotnes un kulmināciju sasniedza ap baroka un renesanses laikmetiem.

Foto: Inese Kleine

Atskatoties pagātnē un salīdzinot ar mūsdienām, sienu gleznojumi kļuvuši stilistiski dažādāki, sākot no grafiskiem un lakoniskiem ornamentiem un nonākot līdz pat iluzoriem un krāšņiem dabasskatiem.

Veidojot sienas gleznojumu mājoklī, vēlams to pieskaņot kopējam interjeram gan ar krāsām, gan stilu, jāatrod skata punktam atbilstošākā vieta uz sienas. Tā var būt niša, kolonnas, sijas, pat sienas daļa virtuves zonā, virs galda virsmas, kur bieži vien ir flīzes. Gleznojumu var kombinēt ar tapetēm. Piemēram, uz vienas sienas ir puķaina tapete, bet uz citas – akcentēts gleznojums vienotā stilā.

Tas ir tikai iesakņojies stereotips, ka sienas gleznojumi ir tikai bagāto, grezno un ekskluzīvo mājokļu interjera izpausme. Šodien arī vidusmēra cilvēks var atļauties un var uzdrīkstēties tipveida dzīvoklī veidot sienas gleznojumus.

Idejas bērnistabas gleznojumiem

Bērnistaba ir tā vieta, kur visvairāk varam ļauties fantāzijas brīvībai. Galvenais – jāseko bērna interesēm, vēlmēm, iemīļotajām krāsām un pasaku varoņiem, kas jūsu mazuļiem ir mīļi.

Foto: Inese Kleine

Ieteikumi meiteņu istabām

Iemīļotas ir princešu, feju un laumiņu tēmas, bet tikpat labi meitenes istabā var gleznot meža tēmu – zvēriņus, augus, kokus un ziedus.

Foto: Inese Kleine

Iepriekš aprunājoties ar mākslinieku, var veidot stilizētu ornamentu, apvienojot to ar ziediem un taureņiem. Šāds gleznojums būs piemērots jau skolas vecuma meitenei. Pirms gleznojuma uzsākšanas, kad siena vēl ir balta, tās fona krāsojumu var pārrunāt ar mākslinieku, jo dažkārt fonam piemērotāks ir košāks, tumšāks tonis. Sienas toni var pat veidot divās krāsās, tas būtiski var atvieglot mākslinieka darbu un samazināt gleznojuma kopējās izmaksas.

Ieteikumi puiku istabām

Puiku istabās ir populāri gleznot iemīļoto Zibeni Makvīnu, lidmašīnas, pirātu tēmu, formulas, eksotiskas ainavas un džungļus ar zvēriem un palmām.

Foto: Inese Kleine

Ja jums ģimenē ir divi bērni, kuriem jādzīvo vienā telpā, tad jāatrod vidusceļš. Būs piemērota zaļgana vai smilšu krāsas istaba ar meža zvēriņu tematiku, džungļu vai safari dzīvnieku zīmējumiem.

Radošo iespēju ir daudz, un tās ir dažādas. Gleznojumus ir iespējams pielāgot dažādu gaumju piekritējiem, tāpēc ļaujieties sienu gleznojumu brīvībai!

Manus gleznojumus var aplūkot mājaslapā sienugleznojumi.lv.

Tekstu sagatavoja māksliniece, interjera dizainere Inese Kleine.

Citi noderīgi raksti

Gleznojumi uz sienām
Līmētā grāmata

Aprunāties un dalīties idejās par interjeru un mājokļa iekārtošanu varat Cāļa forumā:

Nekustamais īpašums