Saimniecība

Ievest rudeni mājās

Pavadot siltās dienas un ļaujot ikdienā ienākt drēgnajam un tajā pašā laikā skaistajam un krāsainajam rudenim, arī mājās var ienest rudens elpu, jo tur tiks pavadīts arvien vairāk laika.

Ja vasarā noformējums mājās ir pēc iespējas vieglāks un gaisīgāks, tad rudenī gribas košas krāsas, omulīgus audumus un bagātīgu ražu arī mājas kompozīcijās.

Foto: istockphoto.com

 

 • Mēbeles, kas bieži tiek izmantotas, vislabāk pārvērst par omulīgām vietām, kur piesēst dažādos brīžos. Netālu vislabāk turēt kafijas galdiņu, kādu iedvesmojošu grāmatu un nedaudz vīna. Uz grīdas var uzklāt paklāju siltā tonī, kas priecēs acis un pēdiņām neliks sajust grīdas vēsumu.

 • Pie ārdurvīm var piekarināt skaistu kastaņu vainagu vai kompozīciju no rudens veltēm vai lapām.

 • Dīvānus var apklāt ar rudenīgu motīvu pārklājiem, pieskaņojot tiem atbilstošus košus spilvenus.

 • Arī gultasveļu var piemērot rudenim. Noderēs tādas krāsas kā bordo, tumši oranža vai tumši zaļa. Gultu var papildināt ar silto segu ar atbilstošiem motīviem.

 • Rudens krāsas, košumu un bagātību ienesīs arī atbilstoši virtuves un vannas istabas dvieļi dzintara, šokolādes, šampanieša vai sarkanbrūnā krāsā. Gan virtuvē, gan vannas istabā arī pārējās nepieciešamās lietas var piemērot rudenim. Var padomāt gan par atbilstošu salātu griežamo dēlīti virtuvē, gan rudens motīviem vannā vai dušas aizkaros.

 • Aizkarus dienas gaišajā laikā vajag atvērt pēc iespējas plašāk, lai dienasgaisma, kas līdz Ziemassvētkiem arvien sarūk, pielietu telpas ar omulīgo saules gaismu. Nakts aizkariem var izvēlēties siltās rudens krāsas, kas ietver zeltītos, dzintarkrāsas vai tumši sarkanos toņus.

 • Rudens lapu motīvus var iekļaut arī logos. Var iekārt lapas, vitrāžu vai izgatavot no papīra košas lapas, ko pielikt pie loga vai sienām.

 • Arī galdus var dekorēt rudens noskaņā. Izvēlies galdautus ar krītošām lapām, lietussargiem, ūdens lāsēm. Ienesīsi rudeni gan ēdamistabā, gan virtuvē.

 • Vasaras puķes nomaina rudens puķes. Var izveidot skaistu kompozīciju no dārzeņiem, piemēram, dekoratīvajiem ķirbīšiem. Tāpat var izmantot citas rudens veltes – uztaisīt rožu pušķi no kļavu lapām, caurspīdīgā traukā sabērt kastaņus un zīles vai pagatavot vainagu no kastaņiem un iedegt svecīti. Labi iederēsies trauks ar āboliem un bumbieriem.

 • Sveces vakaros vai kamīna kurēšanās. Rudens vakari tam ir īstais laiks.

 • Rudens, tas ir laiks, kad atsākt lasīt grāmatas, tāpēc uz galda var nolikt vairākas iemīļotās grāmatas, kurās ieskatīties un kuras palasīt rudens vakaros.

Rudens ir tik krāsains un košs laiks! Ievedot rudeni arī savās mājās, nodrošināsi sev prieku, smaidu un omulību.

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

«Coca-Cola» saimniecībā

Jūtu izrādīšana ģimenē

Aprunāties un dalīties idejās par interjeru un mājokļa iekārtošanu varat Cāļa forumā

Nekustamais īpašums

Pļāpiņa