Saimniecība

Kā nopirkt ideālu vannu?

Kas var būt labāks par karstu vannu pēc ilgās, stresu pilnās darba dienas? Vanna ir viena no tām lietām, kuru iekārtojot jaunu mājokli izvēlās īpaši rūpīgi. Pašlaik veikalos ir ļoti liela vannu izvēle. Materiālu, izmēru un papildaprīkojuma daudzveidība ļauj piemeklēt vannu atbilstošu gan gaumei un funkcionālām prasībām, gan budžetam.

Ar ko ir jāsāk  pērkot vannu?

  • Pirms iet uz veikalu, rūpīgi noņemiet telpas izmērus. Neaizmirstiet arī piefiksēt kur atrodas ūdens notekcaurule, un karstās/augstās ūdens caurules. Izmēriet arī durvju ailas platumu un augstumu. Vislabāk ir uzzīmēt telpas plānu un atzīmēt uz tā visas svarīgas detaļas.
  • Vannas formas izvēli parasti nosaka telpas konfigurācija. Šeit es ieteiktu atkal griezties pie plāna un mēģināt iezīmēt tajā dažādu formu vannas. Lai saprastu kurā no tām ir vispiemērotākā jūsu gadījumā. Jo var gadīties, ka kārojamai stūra vannai vienkārši var nepietikt vietas, vai tik skaista brīvstāvošā ovāla vanna aizņems visu brīvu platību.
  • Viens no svarīgākajiem momentiem ir vannas materiāla izvēle. Parasti šī izvēle ir atkarīga no budžeta lieluma, jo tieši materiāls ir tās, kas visvairāk ietekmē cenas lielumu. Bet ir jāatceras arī to, ka tieši materiāls ir tas, kas nosaka vannas kalpošanas ilgumu.
  • Kad formas un materiāla jautājumi ir atrisināti, var padomāt arī par funkcionalitāti.

Var atrast modeļus kurus ir iespējams aprīkot ar dušas sieniņu, aero un/vai hidromasāžu. Atcerieties, vannai jābūt aprīkotai arī ar pārplūdes klapanu. 

Tirgū ir pieejamas dažādu materiālu vannas: metāls, akrils, čuguns, minerāllējums, akmens, koks, stikls.

Vispopulārākās pašlaik ir akrila vannas. Tām ir gan savas priekšrocības, gan savi trūkumi. No priekšrocībām var minēt: lielu krāsu un formu daudzveidību, mazu svaru, spēju saglabāt siltumu. Ūdens tādā vannā atdzisīs ilgāk, nekā tērauda vannā.

Ja virsma tika saskrāpēta ir iespējams novērst defektu ar pulēšanu. Kā priekšrocību var minēt arī cenu.

No trūkumiem var minēt: salīdzinoši neilgu kalpošanas mūžu. Pie lielas slodzes vanna var deformēties. Nedrīkst tīrīt ar skābi saturošām un abrazīvām vielām, jo tas var stipri sabojāt virsmu.

Pērkot akrila vannu atcerieties, kaut arī šīs vannas ir salīdzinoši lētākas, tomēr ļoti lētus modeļus labāk neņemt. Jo šajā gadījumā jūs varat iegūt nevis akrila vannu, bet plastika vannu ar 1-2 mm akrila pārklājumu. Šādu vannu kalpošanas mūžs un kvalitāte ir ļoti zemi.

Visbiežāk sastopamas sērijveida dzīvokļos ir tērauda vannas ar emaljas pārklājumu. Šo vannu divi lieli mīnusi ir nespēja saglabāt ūdens siltumu, ūdens tādā vannā ātri atdziest un nespēja slāpēt skaņu, piepildot vannu ar ūdeni. Ja emaljas slānis tiek sabojāts, tad vanna sāk rūsēt. Formu dažādība salīdzinoši ar akrila vannām ir neliela.

Ir iespējams iegādāties vannu arī no ekskluzīviem materiāliem. Vanna var būt izcirsta no koka vai dabīga akmens (oniksa, marmora, granīta). Šādas vannas ir  pieskaitāmas dizaina mākslas darbiem un ir ļoti dārgas. Ekskluzīvām vannām uz priekšējo plānu iziet estētiskums, ideja, vēlme parādīt dabīga materiāla skaistumu.

Pērkot vannu mēģiniet domāt ne tikai par tās izskatu vai izmēru, cenšaties izvēlēties funkcionāli piemērotu jūsu gadījumam variantu.

Mēģiniet atcerēties ieteikumus un tad jums noteikti izdosies atrast savu ideālu vannu.

Inga Ābola
Interjera dizainere

+371 2 9706781
binterior@inbox.lv

Raksts veidots sadarbībā ar www.imebeles.lv

Citi noderīgi raksti

Gleznojumi uz sienām
Līmētā grāmata
Bērnu rotaļlietu kopšana

Aprunāties un dalīties idejās par interjeru un mājokļa iekārtošanu varat Cāļa forumā

Nekustamais īpašums