Saimniecība

Mana bērna istaba - II daļa

Turpinam publicēt darbus, iesūtītos konkursam

Signija un Inga:

Kopš meitiņas piedzimšanas (vairāk kā 4 gadus) dzīvojam 3 istabu dzīvoklī. Meitiņa guļ mūsu kopējā guļamistabā, bet rotaļu un mācību stūrīti esam iekārtojuši dzīvojamajā istabā. Pie savas istabas meitiņa nav tikusi tāpēc, ka pusotru gadu cītīgi strādājam pie mājas celtniecības, kur Signijai sava istaba beidzot būs. 
Jau vairākus mēnešus interesantākā un krāsainākā vieta mūsmājās ir tieši Signijas rotaļu un mācību stūrītis. Pirms tam tur patiešām bija neliels bardaciņš - gan saplēstas tapetes, gan ar pildspalvu un flomasteriem sazīmētas sienas, kas izskatījās diezgan neglīti. Tā kā ilgi šeit dzīvot vairs nesanāks, tapetes nepārlīmējām, taču nolēmām ņemt rokās otas un guaša krāsas un sienas daļēji nokrāsot. Meitiņas mīļākie tēli tobrīd un vēl tagad ir Vinnijs Pūks ar saviem draugiem, tāpēc šaubu nebija - tiem jābūt arī uz sienas. Šo tēlu kontūru uzzīmēšanai bija nepieciešams dators un projektors, visu pārējo zīmējām (mamma un mazliet pati Signija) no rokas. Četrgadīgajai Signijai tika atļauts aktīvi piedalīties istabas pārveidošanā. Lielākoties, viņa strādāja pie detaļu krāsošanas. Bija prieks skatīties ar kādu aizrautību un interesi bērns strādāja (ne jau vienmēr un visiem tiek atļauts pa tapetēm zīmēt!). 4-5 vakaru laikā mūsu kopdarbs tika pabeigts. Par paveikto darbiņu priecājamies mēs abas, tētis, kā arī ciemiņi, kas viesojas mūsu mājās. 
Vinnija Pūka tēma šajā istabā tiek saglabāta vēl joprojām - meitiņa aizrautīgi darbojas ar žurnāliem ,,Vinnijs Pūks'' un kolekcionē dažādas rotaļlietas un galda spēles ar atbilstošiem zīmējumiem. Jāpiebilst, ka interese par nevajadzīgu zīmēšanu pa tapetēm bija beigusies.

Aija:

Kad gaidīju savu trešo bērniņu, mani bija pārņēmis patiesi radošs "ligzdas vīšanas instinkts". Tad arī tapa istaba abām meitām. Pati krāsoju gan griestus, gan sienas, pati izvēlējos krāsas. Ekoloģiski tīras, siltas un jautras. Uz sienām, pie /virs gultiņām gleznoju kokus. Lielākajai metai apelsīnu koku, mazākajai ķiršu koku.
Tika pasūtīts arī krāsains plaukts, kurš sadala lielo istabu divās daļās - lai katrai ir savs stūrītis.
Meitenes par rezultātu bija sajūsmā, un viņas beidzot sāka uzturēties savā istabā!

Deniss:

Mani sauc Deniss Veismanis. Ta kā rakstīt vēl es neprotu, tad palūdzu savu māmiņu uzrakstīt Jums vēstulīti. 

Mana istaba ir neliela (apm. 10 m2), bet tajā vienmēr ir silts un gaišs.

Manu istabu izveidoja vectētiņš - izlīmēja tapetes un ielika laminātu. Māmiņa nopirka Latvijā darinātas mēbeles - gultiņu un kumodi. Bet tētis Mikus uztaisīja praktiskus plauktiņus - skapīti, kurā var smuki nolikt visas drēbītes. Manā istaba vēl ir koka lāde, kurā glabājas rotaļlietas un drēbītes.  

Sākotnēji istaba bija plānota kā ēdamistaba, jo tā atrodas blakus virtuvei. Bet tagad vienas istabas vietā ar starpsienas palīdzību ir radušās divas - neliels koridors un bērnistaba. 

Istabā trūkst daudz praktiskas un dizaina lietiņas, kas padarītu to vēl mīļāku un personiskāku. Vēlos arī pārlīmēt apakšējā līmeņa tapetes, jo tās ir ļoti zemas kvalitātes un daudzviet nolobijušās. Vēlos arī interesantākas padarīt bīdāmās durvis, jo tagad tās ir piena krāsas - pelēcīgas. 

Tāda ir mana istaba!

Elīna:

Remonts mājā sākās 2004.gadā un arī plānojamās bērnistabas tapa pavisam vienkāršas ar mīkstiem vilnas grīdas tepeķīšiem un vienkrāsainām tapetēm. Kad piedzima meitiņa (2005) nolēmām ar vīru padarīt istabiņu drusku neordināru, kā veikalā pieejamās bortītes un bērnu tapetītes, jo mums likās pārāk vienkārš šis risinājums un tā kā meitiņai ļoti patika pūku lietas un dzīvnieciņi, tad nolēmām zīmēt paši (krāsas ir īpaši izvēlētas dabīgas un pat ar mēlīti vai slapjām rokām piespiežoties, tās neizsmērēsies), ne tikai uz tapetēm, bet arī uz mēbelēm, tāpēc tika iegādātas, pavisam vienkārš koka skapis, kā reiz draugu lokā bija paziņa, kura nāca palīgā un tā tapa bērnistaba (nosūtam Jums bildītes ar tapšanas etapiem no 2004-2007)

Šobrīd meitiņai jau ir 3 ar pus gadiņi un tā kā ģimenē pa šo laiciņu ir vēl viens bērniņš - brālītis Ārons (1.5g) tad nolēmām domāt ilgtermiņā, iegādājāmies divstāvu gultu, kura šobrīd jau lielā mērā tiek apdzīvota un tiks mūsuprāt apdzīvota ilgi, jo paredzēta līdz pusaudžu vecumam (nosūtam bildītes ar pašreizējo istabiņas interjeru 2008).
Bērni šajā istabā ne tikai guļ, bet uzņem savus ciemus, spēlē teatri, spēlējas un ciemiņiem grūti aizbraukt mājās, bez vecāku solījuma, ka drīz atkal brauksim ciemos:)

Evija:

Dēliņa Tomiņa istabā remonts ir veikts nesen!

Bet šī bilde parāda, cik radoši bērni var izpausties spēlējoties!

Un, cik labi un omulīgi bērni jūtas šādā "kārtībā"!!! :)

Gunita:

Mani sauc Gunita, esmu trīs bērnu māmiņa. 
Esmu skolotāja, bet pašlaik dzīvoju mājās un auklēju mazāko meitiņu. 
Remonti, remonti, remonti... tie laikam nebeigsies nekad!
Bērnu istaba izremontēta, bet nu jau mazuļi paspējuši sazīmēt uz sienas, arī tapetes šur tur jau noknibinātas. Un tos nelielos uzlabojumus un pārmaiņas izveido mazie žiperi:
dēls Markuss ( 6 gadi), nākamgad viņam jādodas uz skolu, 
meita Loreta - 2 gadi,
meita Karlīna, kurai novembrī būs gadiņš.
Sākumā šī istaba bija domāta kā guļamistaba, bet mūsu ģimenes skaits strauji pieauga, un domas tika mainītas, bet jau nopirktās tapetes bija jāliek lietā. Bet, lai šī istaba vairāk izskatītos un vairāk būtu piemērota bērniem, nopirkām paklāju, kas dēlu ļoti iepriecināja. Un, lai vairāk būtu rūmes, lielākiem bērniem ir divstāvu gulta. Tā kā remontdarbus veicām paši, tad šis process mums vilkās ļoti ilgi.

Aira:

Gribam pastāstīt par mūsu remontu. Tas bija pirms 3 gadiem - 2005. gada 16.oktobrī, kad tieši meitas 3-šajā dzimšanas dienā ievācamies pēc lielā remonta jaunajā dzīvoklī. Meitai dāvanā tika sava istaba! Prieki bija lieli!
Pēc neilga laika uzzinājam, ka mums ir gaidāms arī brālis!
Tagad māsa, kurai tūlīt būs 6 gadi un brālis, kuram ir 2 gadi dzīvo draudzīgi kopā vienā istabā, taču mums noteikti ir vajadzīgs istabas uzlabojums, pirmkārt, tas ir sporta stūrīša iekārtošana, kuru tētis uztaisītu, ja vien būtu vajadzīgie materiāli; otrkārt gultu vietu samazināšana, meklējam šobrīd piemērotus 2 izvelkamos krēslus-gultas vai divgultu gultu, kur viena ir izbīdama.
Pēdējā bildē - bērnistabas griesti.

Gita:

Man ir trīs burvīgi bērniņi - Viktorijai ir 5 gadi, Ērikam 2 gadi un Nellijai 6 mēneši.

Bērnistabā patreiz atrodas vecākie bērniņi. Jaunākais ir mūsu istabā.

Istabā vienmēr ir liela rosība, un līdz ar to ir liela kārtšanās :) Un arī šur tur ir padīrātas tapetes, bet tie tak ir tikai bērni. Bieži nākas berzt sazīmētos mākslas darbus no grīdām :)

 

Anda:

/Diemžēl, pie bildēm nebija nekāda apraksta/

Agnese:

Pirmajā bildē var redzēt dēla-tīņa istabu. Istaba ir ļoti maza, tādēļ mēbeles tika izvēlētas metāla karkasa, visas mantas ir saliktas kastēs. Šādi tikām vaļā no lielā skapja, kas vizuāli vēl vairāk samazināja istabu. Gulta izvēlēta divstāvu, jo lielāko daļu laika puika pavada uz dīvāna, bet man šausmīgi nepatīk, ja ar drēbēm vārtās pa gultu. Nu tad gulta gulēšanai ir augšā, bet lejā ir dīvāns lasīšanai un citām nodarbēm. Lai nedaudz atdzīvinātu istabu, tika izvēlētas tumši zilas žalūzijas un uz sienas virs galda es uzzīmēju pūķi (par pamatu tika ņemta maza bildīte no interneta).

Meitas istaba vēl nav pabeigta, tādēļ nobildēju tikai skapi. Skapis bija pavisam vienkāršs - gaiši brūns, lamināts. Es nokrāsoju visas durtiņas, uzlīmēju putniņus, augšā uzliku dekoratīvos putnu būrīšus (nokrāsoju pati, bet nopirku sagataves Tiimari veikalā).

Sākums