Saimniecība

Relaksējošās vannas mīļotājiem

..ikkatram, kuram neatteikties no kārdinājuma vismaz pāris dienas mēnesī izbaudīt siltās putu vannas aromterapiju, veroties apkārtējās telpas dizaina radītajā atmosfērā..

 

Visbiežāk tieši mūsu ikdienas paradumi un dzīves ritms ir tas, uz kā balstās dažādu telpu iekārtošana mūsu mājvietās. Ne vienmēr privātais dzīvoklis vai māja sniedz iespēju veidot nenormēta lieluma vannas istabu, tāpēc priekšrokas došana ērtai vannai vai ātrāk lietojamajai duškabīnei ir nozīmīgs brīdis ikvienas vannas istabas iekārtošanā. Tomēr ikkatram, kuram neatteikties no kārdinājuma vismaz pāris dienas mēnesī izbaudīt siltās putu vannas aromterapiju, veroties apkārtējās telpas dizaina radītajā atmosfērā, pirms došanās uz izvēlēto vannu salonu noteikti jāekipējas ar pamatinformāciju par šīs santehnikas īpatnībām.

Ikvienam vannas izvēle būs pakārtota apartamentu kvadratūrai un arī jau esošo sanmezglu izvietojumam. Ja jūsu rīcībā ir jaunbūve, kurā vēl iespējams mainīt ūdensvadu un kanalizācijas pievadu atrašanās vietas, tad pastāv daudz vairāk variāciju, kā maksimāli ērti un estētiski izplānot izkārtojumu vannas istabā. Izvēloties brīvstāvošu vannu, jūs to izceļat priekšplānā, padarot par sava veida dizaina objektu sanitārajā telpā; šāda vanna savas konstrukcijas un arī dizaina vērtības dēļ ir dārgāka, taču paver daudz radošās brīvības pārējo telpas detaļu noformēšanā - var izvēlēties nestandarta flīzējumu, apgaismojuma veidus utt.

Ja jūsu rīcībā nav lieku materiālo līdzekļu, primāri ir jādomā par vannas funkcionalitāti, tāpēc šādā gadījumā lieti noderēs ar paneļiem aprīkotas vannas. Šīs vannas ir lētākas, turklāt ierobežotās platībās tās parasti izvēlas novietot telpas stūrī. Vannas sānus sedz izvēlētā materiāla paneļi, kuru noformējuma iespējas ir dažnedažādas. Paneļi ir viegli noņemami, tāpēc iespējams ērti piekļūt pašai vannai, piemēram, remonta gadījumā. šādu vannu izmaksas galvenokārt nosaka paneļu dizains un izmantotais materiāls - tā izturība pret skrāpējumiem, triecieniem, toņu dažādība.

Vannas, kuras nepretendē uz pārmērībām, tomēr viegli pakļaujas radošiem dizaina risinājumiem, ir iebūvējamās vannas, kuras iespējams izvietot, kur vien nepieciešams. Šādu vannu ārējās malas nereti noflīzē, izmantojot vai nu kontrasta metodi - piemēram, tumšas mozaīkflīzes no visām telpas plaknēm ieskauj balto santehnikas objektu, vai arī saskaņošanu - vannas un flīžu toņus kombinē tā, lai vanna maksimāli eleganti iekļautos kopējā telpas stilistikā.

Lai neapjuktu milzīgajā piedāvājumā, par kuru parūpējušies kā svešzemnieki un mūsu Baltijas valstu kaimiņi, tā arī pašmāju ražotāji, jāizprot būtiskākās vannu materiālu atšķirības, to plusi, mīnusi un aptuvenās izmaksas.

Viens no populārākajiem materiāliem vannu ražošanā ir akrils, kas par tādu kļuvis lielās krāsu izvēles, noturīgā toņa (šīs vannas nedzeltē), materiāla siltuma un elastības dēļ. No akrila ir izveidojamas dažādu formu vannas, turklāt nelielus mehāniskos bojājumus vannas virmā iespējams likvidēt, akrilu nopulējot. Tomēr elastība nodrošina arī šīs vannas galveno trūkumu - tā var deformēties lielākas slodzes rezultātā.

Nākamais populārākais materiāls ir minerāllējums, kas tautā vairāk pazīstams kā "akmens masa". šo vannu ražo, masu ielejot formā, tāpēc iespējams panākt ne vien noapaļotas formas kā akrilam, bet arī minimālismam raksturīgās kantainās vannas. Minerāllējuma priekšrocības ir to gēlveida pārklājums, kas nodrošina aizsardzību pret traipiem, ūdens nogulsnēm, tomēr skrāpējumu gadījumā atjaunošana ir maz iespējama. Šādas vannas iztur lielāku svaru nedeformējoties, līdz ar to ir stabilākas un klusākas.

Čuguna un tērauda vannas vairāk pieskaitāmas retro stilam un vēsturisko vannu kopiju radīšanai. Kamēr čuguns ir klasisks materiāls, kuram gan ir ierobežotas formas iespējas, toties maza trokšņainība, laba siltumizturība un stabilitāte, tikmēr emaljētais tērauds nav īpaši iecienīts ilgmūžīgu vannu ražošanā. Tērauda vannas ir skaļas, ūdens tajās atdziest daudz ātrāk, turklāt viegli sabojājamā virsma pēc laika sāk rūsēt.

Protams, ka bez minētajiem materiāliem pastāv arī vēsturiski sen izmantotais marmors, onikss, granīts, varš un pat stikls - šie viennozīmīgi norāda uz daudz augstākām prasībām luksus dizainā, kā arī automātiski ierindojas augsto cenu diapazonā.

Iegādājoties vannu, sākotnēji nedomājiet, ko par šo interjera priekšmetu domās apkārtējie, jo vannas istaba ir intīma telpa jūsu mājoklī, savukārt vanna - "mēbele", kurai primāri jākalpo tieši jūsu pašsajūtas uzlabošanai un maksimālai relaksācijai.

Kristīne Skudrēna
Interjera dizainere
+371 2 6619612
kristine.skudrena(at)illustra.lv
www.illustra.lv

Raksts sagatavots sadarbībā ar www.imebeles.lv

Citi noderīgi raksti

Gleznojumi uz sienām
Līmētā grāmata
Bērnu rotaļlietu kopšana

Aprunāties un dalīties idejās par interjeru un mājokļa iekārtošanu varat Cāļa forumā

Nekustamais īpašums